Gelmiş Geçmiş En iyi Futbolcu Kim?

Tarihin En İyi Futbolcusu Kim?

• Oy verenlerin toplamı
    81
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neyin fanboyluğu acaba? Bana fanboy diyene bakın hele.
Sen anlamıyorsun galiba, kıvıa artık. Videolardan birinde Messi'nin bilimsel olarak 2 kat üstün olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmış. Diğer bir videoda ise ünlü futbolculara "Messi mi Ronaldo mu" diye soruluyor ve %99'u Messi diyor (Ronaldo diyenler takım arkadaşları 1 2 kişi🤭) diğer videoda da Messi'nin Ronaldoyu çalımladığı ve top çaldığı videolar var, 1,90 Ronaldo 1,69 Messi ile kafa topu mücadelesine giriyor ve kaybediyor 🤣 Hadi bakalım izle de kim daha iyi gör.

Radamel Falcao halan daha futbola devam ediyorken bu konuyu bence moderatör arkadaşlarım direk kapatmalı!

Şaka bir yana Ronaldinho gibi bir adam gelmiş bu dünyaya; hızı, tekniği, bilekleri ve oyun aklı bu kadar iyi birisi yok bu dünyada. Bunu Messi ve Ronaldo'da kabul ediyor. Gece hayatına düşkün olmasa daha neler neler izlerdik bu adamdan.

Senin deyimine göre istatistik olarak Messi'nin ardından ikinci gelen bir oyuncu neden bu listeye giremiyor onu merak ediyorum? Ayrıca ''yetenek'' elle tutulur ve ölçülebilir bir şey değil.
Listedeki oyunculara bak hepsinin dünya kupası, dünya kupası finalinde oynamışlığı ve belli bir yeteneği var. Cristiano Ronaldo Maradona ve Zidane kadar iyi mi gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz? Hangi gözlerle izliyorsunuz siz bu oyunu. Ronaldo bu listeye girebilecek kapasiteye sahip değil, adamda sadece golcü sıfatı var oyun kuramıyor pas yeteneği yok. Listedeki adamlarda 1'de çok sıfat var en azından. Arkasında maestro olmadan bir şeyler yapabiliyor listedekiler.
Radamel Falcao halan daha futbola devam ediyorken bu konuyu bence moderatör arkadaşlarım direk kapatmalı!

Şaka bir yana Ronaldinho gibi bir adam gelmiş bu dünyaya; hızı, tekniği, bilekleri ve oyun aklı bu kadar iyi birisi yok bu dünyada. Bunu Messi ve Ronaldo'da kabul ediyor. Gece hayatına düşkün olmasa daha neler neler izlerdik bu adamdan.
Evet aslında biraz disiplinli olsaydı listeye girerdi, en azından formunu 2 3 sene daha koruyabilseydi listeye girerdi.

Messi'nin oyun oynayabilmesi için takımı da iyi olması gerekiyor. Kendini tek başına öne çıkarabilen bir oyuncu değil. Ancak Ronaldo uzun yıllar oynadığı takımdan ayrıldığında dahi kendi oyununu bozmayan biri.

Ayrıca, yetenek dediğimiz şeyin bilimsel kanıtı nasıl oluyormuş çok merak ettim. Buram buram fanboyluk yapıyorsun işte, kabul et ya da etme, dıştan çok itici duruyor mesajların.

Sen anlamıyorsun galiba, kıvıa artık. Videolardan birinde Messi'nin bilimsel olarak 2 kat üstün olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmış. Diğer bir videoda ise ünlü futbolculara "Messi mi Ronaldo mu" diye soruluyor ve %99'u Messi diyor (Ronaldo diyenler takım arkadaşları 1 2 kişi🤭) diğer videoda da Messi'nin Ronaldoyu çalımladığı ve top çaldığı videolar var, 1,90 Ronaldo 1,69 Messi ile kafa topu mücadelesine giriyor ve kaybediyor 🤣 Hadi bakalım izle de kim daha iyi gör.
Bilimsel kanıt dediğin olasılık üzerine kurulu bir yazılım sanki çok büyük bir kaynakmışçasına sarılman komik. Ayrıca Ronaldo ve ya Messi'nin daha iyi olduğunu yazdığım bir mesaj yok sadece atılan gollerle kariyerin kıyas olmayacağını yazıyorum. Sen ise fanboy diyorsun. Herkes anladı zaten kimin fanboy olduğunu.

Messi'nin oyun oynayabilmesi için takımı da iyi olması gerekiyor. Kendini tek başına öne çıkarabilen bir oyuncu değil. Ancak Ronaldo uzun yıllar oynadığı takımdan ayrıldığında dahi kendi oyununu bozmayan biri.

Ayrıca, yetenek dediğimiz şeyin bilimsel kanıtı nasıl oluyormuş çok merak ettim. Buram buram fanboyluk yapıyorsun işte, kabul et ya da etme, dıştan çok itici duruyor mesajların.
Messinin oynayabilmesi için takımın daha iyi olması mı gerekiyor? Asıl takımın oynayabilmesi için Messinin olması gerekiyor, sen hayatında hiç Barcelona maçı izlemedin mi? Ortasaha, kanat, forvet, pasör, şutör hepsi bu adam. Hala Ronaldoyla Messiyi karşılaştırıyor, yukarıda attığım videoları izle önce sonra tartışalım. Seviyor olabilirsin de yüceltmenin manası yok, Ronaldo bir golcüden başka bir şey değil. Kıçında pasçısı olmadan gol bile atamıyor.

Tamam sen böyle dedin diye şu an Ronaldo böyle oldu. Senin gibi bir bağnaz ve fanboy ile tartışmayacağım. İstediğini düşün, istediğini düşünene de saygı duymayı bil. Aksi taktirde söylediklerini böyle takmazlar.

Tamam sen böyle dedin diye şu an Ronaldo böyle oldu. Senin gibi bir bağnaz ve fanboy ile tartışmayacağım. İstediğini düşün, istediğini düşünene de saygı duymayı bil. Aksi taktirde söylediklerini böyle takmazlar.
Yapma Allah aşkına. Takım olmadan Messi oynayamıyor diyen birisinden ne beklenir ki, eleştirdiğin adamın futbolundan bi habersin daha. Hayatında Barcelona maçı seyretmemişsin, futboldan anlayan birisine demin bana söylediğini söylersen arkasıyla güler sana. Ben saygı duyuyorum, isteyen istediğini sevebilir. Ama bu kimin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı