Genç hosting firmasını şikayet ettikten sonra site kapandı

Dava açmayı düşünüyorum 4 gündür araştırma ve bazı insanlara sordum onlarda bana değmez dedi ve hatta kaybedersin bile dediler. Ancak internetten bazı araştırmalara göre "bir bilişim sistemini engelleyen veya bozan kişi bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bilişim sistemindeki verileri bozma, yok etme, değiştirme veya erişilmez kılma suçunun cezasıysa altı aydan üç yıla kadar hapistir" bu firmada benim web sitemi engelleyip verilerimi yok etti ancak firma sahipleri oldukları için bu ceza onlar içinde geçerlimi bilmiyorum. Bu yüzden size danışmak istedim. Ama anladım ki denemeden olmayacak bu iş bu yüzden bu sabah ilk işim savcılığa savcılık olmazsa Kocaeli'ye siber suçlara oda olmazsa artık onları rabbime havale edeceğim...

Aslında Şikayetvar'a yazdığım için hizmetimi kesip tehdit ettiler şeklinde bildirilirse Şikayetvar hesapları kapanabilir.

Aslında yaptım bunu hatta çözüm sayısını tehditle artırtıkları bile dile getirdim ancak Şikayetvar uzun bir metinle cevap verdi ve kısaca bizi ilgilendirmez dediler.

Son düzenleme:
Şirket sahibi nüfuzlu bir şahıs sanırım, bu pişkinliğin başka bir açıklaması olamaz.

Bilişim suçları departmanında bağlantıları bulunan bir tanıdığım var, dilersen durumla ilgili görüşebilirim.

Şirket sahibi nüfuzlu bir şahıs sanırım, bu pişkinliğin başka bir açıklaması olamaz.

Bilişim suçları departmanında bağlantıları bulunan bir tanıdığım var, dilersen durumla ilgili görüşebilirim.

Aslın da çok iyi olur çünkü bu konuda yabancıyım. Eyer sizin içinde zahmet olmazsa sorabilir misiniz?
Ayrıca @sgbilisim yazdığı şu kural aklımı kurcaladı

7.1 MÜŞTERİ, Genç Host'nun ve diğer müşterilerinin, ayrıca tüm Genç Host ürünlerinin ticari itibarına, saygınlığına ve prestijine zarar verecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını, bu gibi durumların tespiti halinde, müşteri hesabının ve bağlı tüm ürün ve hizmetlerinin sorgusuz/sualsiz iptal edileceğini, herhangi bir iade ödemesi yapılmayacağını, ve bu durumdan kaynaklı Genç Host ve müşterilerinin gördüğü tüm zarar ve ziyanları tazmin ve temin edeceğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

Çünkü birkaç forumda genç host dolandırıcı başlıkta bu makaleyi paylaştım. Bu firmada bunu kullanıp karşı dava açabilir mi?

Aslın da çok iyi olur çünkü bu konuda yabancıyım. Eyer sizin içinde zahmet olmazsa sorabilir misiniz?

Çünkü birkaç forumda genç host dolandırıcı başlıkta bu makaleyi paylaştım. Bu firmada bunu kullanıp karşı dava açabilir mi?
Hesabınıza el koydular, askıya aldılar, artık müşterisi değilsiniz. İzniniz olmadan dosyalarınıza eriştiler vs. Kimin eriştiğinin log kayıtları vardır. Firma olarak onu sunarlar dava ona yönelir. Bunlarda şuan sitenizin neden kapalı olduğunu açıklamaya çalışırlar. Dava konusunda geri adım atmamalısınız.

Eğer bu dava görülürse diğer firmalara emsal olacaktır. Şahıs işletmesi bir firma sonuçta. Haklı taraf sizsiniz buyursunlar karşı argümanlarını sunsunlar. Öyle dava ile uğraşabileceklerini sanmıyorum. Siz suç duyurusunda bulunduktan sonra ifadeye çağrılacaklar mahkemeye taşınmadan anlaşma sağlanmaya çalışılacaktır.

Bahsettiğin maddeyi kullanarak müdahalede bulunuyorlar zaten. İmkan bulunca kendisiyle iletişime geçeceğim hocam.

Görüştüm, böyle durumlarda en iyi tüketici hakem heyetinin yardımcı olacağını söyledi. Avukat bir yakının varsa sözleşmelerindeki maddeyle senin durumunun bir sağlamasını yapmanı öneririm. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Bahsettiğin maddeyi kullanarak müdahalede bulunuyorlar zaten. İmkan bulunca kendisiyle iletişime geçeceğim hocam.

Görüştüm, böyle durumlarda en iyi tüketici hakem heyetinin yardımcı olacağını söyledi. Avukat bir yakının varsa sözleşmelerindeki maddeyle senin durumunun bir sağlamasını yapmanı öneririm. Geçmiş olsun.

Keşke tanıdık avukatım olsa çünkü geçen hafta perşembe oldu bu onay ve aramadığım veya sormadığım kimse kalmadı. Bende ne yapacağımı bilemiyorum normalde şikayet etmek istiyorum ancak davayı bu sefer onlar kazanırsa hiç kusura bakmayın kendimi yiyip bitiririm.
O zaman avukat bulup ona danışacağım.
Not: Aslında Türk ceza kanununa göre Bilişim Sistemini Engelleme, Bozma, Erişilmez Kılma, Verileri Yok Etme veya Değiştirme Suçu (TCK 244) maddeye göre yaptıkları kanunen yanlıştır.

Son düzenleme:
Direkt BTK'ya ulaşın. Hizmet için para verdikten sonra böyle bir şeyin yapma hakları yok. Kesinti olabilir vs bunlar normal. Ancak şikayet için bunlar çok doğru değil. Hatta bende veri işleriyle uğraştığım için çok şaşkınım bu konuda. İlk kez gördüm :)

Çok geçmiş olsun hocam konu bir o kadar saçma ve bir o kadar da üzücü. Maalesef bu gibi firmalara tek diyeceğimiz tosting oluyor. Alan adı konusunda GoDaddy Google domain gibi büyük firmalar dışında alım yapmayın. Hosting gerekirse en kötü yerden alırsanız bile 1 saat içerisinde yeni bir yere taşıyabilirsiniz fakat domain şu anda ilgili firmada ise dava sonuçlanana kadar uğraştırabilirler.

Çok geçmiş olsun hocam konu bir o kadar saçma ve bir o kadar da üzücü. Maalesef bu gibi firmalara tek diyeceğimiz tosting oluyor. Alan adı konusunda GoDaddy Google domain gibi büyük firmalar dışında alım yapmayın. Hosting gerekirse en kötü yerden alırsanız bile 1 saat içerisinde yeni bir yere taşıyabilirsiniz fakat domain şu anda ilgili firmada ise dava sonuçlanana kadar uğraştırabilirler.
Godaddy çok pahalı hocam. 250TL çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı