Gencergaming.com güvenilir mi?

Güvenilir, ilgili insanlar diye görüyorum her yerde. Bir sorun çıktı mı üzmüyorlar diğer siteler gibi. Piyasada yeni oldukları için bi yerden kazanmaları lazım Gençer Gaming ise müşteri desteğinden kazanıyor diyebiliriz.

Merhaba öncelikle. Bu ayın sonuna doğru bir PC toplamak istiyorum. Monitörü en ucuz şekilde alabilmek için Akakçe'ye baktım. Birkaç gündür 3949 TL bandında gezerken şimdi 3422.50 TL fiyatıyla stoka geldi. Ancak Gencergaming.com diye bir sitede. Ben bu siteyi hiç duymadım güvenilir mi bilemedim ve sizlere sormak istedim.
Siteden sistem aldım sorunsuz elime ulaştı ve gayet ilgililerdi.

Bilip bilmeden bir firma hakkında "güvensiz" ibaresi yaratmanız komik çünkü. Köklü siteler dediğiniz yerlerde de sorunlar olabiliyor. Bunların en başında da İtopya geliyor. Bu oluşumlarda sorun yaşamayan kullanıcılara da denk geliniyor tabii.

Mantıklı davranmanın özelinde, bilmediğiniz hususlar hakkında yorum sunmamak düşer. Zaten bu açıdan yorumunuzu sunmaz ve bilen kişilere pası atarsınız. Ben defalarca gittim, gezdim, sahipleriyle konuştum, saatlerce teknoloji odaklı sohbet ettim. Siz neye dayanarak "300-400 daha fazla verin ne olur ne olmaz." diyebiliyorsunuz?

Sektöre sağlam girmiş ya da belirli bir seviyeyi yakalamış firmaları böyle böyle harcamak kolay. Biraz yapıcı olmaya çalışıp bildiğiniz hususlar dahilinde foruma katılımda bulunun. "Ona 300 TL fazla ver, burasını bilmediğim için alma, şurası yeni gibi tutmadım" minvalindeki sözlerden mantık devşirmeye çalışmayın. Tekrarlıyorum, komik oluyor.
Herhalde yazdıklarımı okurken anlamak istemedin. Sana özel yaptığım yorumda da belirttim. Ben firma hakkında "güvensiz" diye bir şey imaa etmedim. Ki ürünü gönderir bunda bir sorun olmaz diye belirttim. Garanti konusunda ileride bir sorun yaşamaktansa daha köklü bir site üzerinden satın almasını önerdim.

"Mantıklı davranmanın özelinde, bilmediğiniz hususlar hakkında yorum sunmamak vardır."

Bilmek demek sizin mağazaya gidip iletişim kurmanızla mı alakalı oluyor ? O gün ne olacağını bilebilirsiniz, ama ilerisi için benim mantığım daha tutarlı oluyor. Ben bundan bahsettim. Firma yeni olduğu için, daha eski olan ve sürekli satış yapan köklü firmaları önerdim. Ve daha güvenli "olabilir" demeye çalıştım. Sizin gibi nokta koymadım bay emin bey. Yani fikrimi belirtirken konu sahibi arkadaşa yön gösterdim, kendi tercihine bıraktım. Ayrıca ben köklü firmaların garanti konusunda sıkıntı yaşatmayacağını söylemedim. Bu firma yeni olduğu için eski olan firmalara göre sorun olabilir demeye çalıştım.

Herhalde yazdıklarımı okurken anlamak istemedin. Sana özel yaptığım yorumda da belirttim. Ben firma hakkında "güvensiz" diye bir şey imaa etmedim. Ki ürünü gönderir bunda bir sorun olmaz diye belirttim. Garanti konusunda ileride bir sorun yaşamaktansa daha köklü bir site üzerinden satın almasını önerdim.

"Mantıklı davranmanın özelinde, bilmediğiniz hususlar hakkında yorum sunmamak vardır."

Bilmek demek sizin mağazaya gidip iletişim kurmanızla mı alakalı oluyor ? O gün ne olacağını bilebilirsiniz, ama ilerisi için benim mantığım daha tutarlı oluyor. Ben bundan bahsettim. Firma yeni olduğu için, daha eski olan ve sürekli satış yapan köklü firmaları önerdim. Ve daha güvenli "olabilir" demeye çalıştım. Sizin gibi nokta koymadım bay emin bey. Yani fikrimi belirtirken konu sahibi arkadaşa yön gösterdim, kendi tercihine bıraktım. Ayrıca ben köklü firmaların garanti konusunda sıkıntı yaşatmayacağını söylemedim. Bu firma yeni olduğu için eski olan firmalara göre sorun olabilir demeye çalıştım.
Forum üyesi, yazdıklarınızın yaratacağı intiba belli. Bana böyle kelime oyunları ya da "anlamak istemiyorsunuz galiba" gibi laflarla gelmeyin lütfen. Kabak gibi "daha fazla ödeyin, bilinen yerlerden alın" demişsiniz. Ben de diyorum ki burası zaten belirli bir seviyeyi yakalamış. Bunu neye göre söylüyorum?

Mağazalarında Corsair, Razer, MSI, ASUS, NZXT gibi şu an aklıma gelmeyen bir dolu kaliteli markanın ürününe yer vermişler. Bununla birlikte kazanç elde etmek amacıyla Gamepower, Everest gibi markaların ürünlerine de yer vermişler. Bunları da yine sergiliyorlar. Kimseden bir şey kaçırdıkları yok. Müşteri odaklı durumlarda sizin o "bilinen "dediğiniz oluşumlar gibi çağrı merkezinde bekletmeyip WhatsApp üzerinden iletişim kuruyorlar. X,Y,Z bir sorun yaşandığında ellerinden geleni de yapıyorlar. Kaçmak, yok saymak gibi bir dertleri yok.

Ve evet. Bu konuda eminim, bilgisiz vatandaş. Bilmiyorsunuz çünkü mağazalarına gitmediniz, bilmiyorsunuz çünkü çalışma biçimlerini görmediniz, bilmiyorsunuz çünkü sahipleriyle tanışmadınız. Bilmediğiniz hususlar varsa bilenlerin yorum sunmasına izin verirsiniz. Siz 300-400 TL fazla verip başka yerlerden aynı ürünü alabilirsiniz ama sırf siz bilmiyorsunuz diye başkalarını da oraya yönlendirip bir mağazayı basitleştiremezsiniz. Yapıyorsanız o da senin cahilce yaklaşımınızdır.

Bakınız burada da "köklü" firmaların yaptığı yaklaşımlara yönelik örnekler var. Böyle ezbere sözlerle gelmeden önce bir şeylerin farkına varınız. Gerçekten komiksiniz.

Son düzenleme:
Sayın Forum Üyesi, yazdıklarınızın yaratacağı intiba belli. Bana böyle kelime oyunları ya da "anlamak istemiyorsunuz galiba" gibi laflarla gelmeyin lütfen. Kabak gibi "daha fazla ödeyin, bilinen yerlerden alın" demişsiniz. Ben de diyorum ki burası zaten belirli bir seviyeyi yakalamış. Bunu neye göre söylüyorum?

Mağazalarında Corsair, Razer, MSI, ASUS, NZXT gibi şu an aklıma gelmeyen bir dolu kaliteli markanın ürününe yer vermişler. Bununla birlikte kazanç elde etmek amacıyla Gamepower, Everest gibi markaların ürünlerine de yer vermişler. Bunları da yine sergiliyorlar. Kimseden bir şey kaçırdıkları yok. Müşteri odaklı durumlarda sizin o "bilinen "dediğiniz oluşumlar gibi çağrı merkezinde bekletmeyip WhatsApp üzerinden iletişim kuruyorlar. X,Y,Z bir sorun yaşandığında ellerinden geleni de yapıyorlar. Kaçmak, yok saymak gibi bir dertleri yok.

Ve evet. Bu konuda eminim, bilgisiz vatandaş. Bilmiyorsun çünkü mağazalarına gitmedin, bilmiyorsun çünkü çalışma biçimlerini görmedin, bilmiyorsun çünkü sahipleriyle tanışmadın. Bilmediğin hususlar varsa bilenlerin yorum sunmasına izin verirsin. Sen 300-400 TL fazla verip başka yerlerden aynı ürünü alabilirsin ama sırf sen bilmiyorsun diye başkalarını da oraya yönlendirip bir mağazayı basitleştiremezsin. Yapıyorsan o da senin cahilce yaklaşımındır.

Dostum bence bu forumdan kendini uzak tut ara sıra. Seni şimdi daha iyi anladım. Ama yanılıyorsun, her önüne gelenin seni manipüle eden bir forum üyesi olarak görme. Kendimi sana inandırmam için ne yapmam gerek ? Sen bu forumda genel üyeleri, ya da xxx yerde ki kullanıcıları baz alarak beni neden aynı kefeye direkt sokuyorsun? Ben onları yazarken neden altında kötü bir şey arıyorsun. Niyet önemli. Benim burada ki niyetim senin hakkımda düşündüğün şeylerle alakasız. Böyle olumsuz kişiler üzerinden her önümüze gelen için aynı psikolojide düşüneceksek o zaman ben de senin için aynı şeyleri yapayım. Çok basit ama gereksiz. Ben ilk yorumumda da oldukça sade şeyler yazdım. Niyetim firmayı aşağı çekmek değil, ya da niyetim bu sektörde daha köklü olan firmaları yukarı çıkarmak değil. Evet mağazalarına gitmedim. Köklü olan sitelerin mağazalarınada gitmedim. Ben sadece kendi kişisel deneyimlerim üzerinden yorum yapmıyorum. Bak köklü firmalar için bile senin kadar emin bir şey söylemedim. Malesef her şeyin olabilme olasılığı var. Bence senin sorunun kendinin bu kadar emin olmasıyla alakalı. Beni de bu açıdan gördüğün için hakkımda çok emin olduğumu düşünüyorsun. Neyse uzatmanın anlamı yok. Ama senin anladığın gibi düşüncelerim yok. Yeni sayılabilecek bir firmayı karalamak gibi bir amacım ve niyetim yok. Köklü olan firmalarında dalkavukluğunu yapmıyorum. Burada sıradan bir forum üyesi gibi cevaplar veriyorum konuyu açan arkadaşa. Köklü firmalar ya da karşımda bu mağazanın sahipleri yok.

@Uchiha Shisui Dostum hala aynı şeyleri yapmayı sürdürüyorsun. Olayı bu şekilde derinleştirmen güzel, ama konu ben değilim. Ben senin sandığın kadar emin ve net şeyler söylemedim, ve imaa da etmedim. Bu senin kendinle alakalı olan bir şey. Emin olan sen olduğun için, benide bu açıdan kendin gibi görüyorsun, ve kendi kendine hala ispatlamaya çalışıyorsun. Neyse yorma kendini bence daha fazla. Senin niyetininde kötü olmadığını anladım. Ama bana yapma bunu :) Ben anladığın gibi tutumda yazmadım. Kimseyi övmediğim gibi aşağıda çekmeye çalışmadım.

Son düzenleme:
Dostum bence bu forumdan kendini uzak tut ara sıra. Seni şimdi daha iyi anladım. Ama yanılıyorsun, her önüne gelenin seni manipüle eden bir forum üyesi olarak görme. Kendimi sana inandırmam için ne yapmam gerek ? Sen bu forumda genel üyeleri, ya da xxx yerde ki kullanıcıları baz alarak beni neden aynı kefeye direkt sokuyorsun? Ben onları yazarken neden altında kötü bir şey arıyorsun. Niyet önemli. Benim burada ki niyetim senin hakkımda düşündüğün şeylerle alakasız. Böyle olumsuz kişiler üzerinden her önümüze gelen için aynı psikolojide düşüneceksek o zaman ben de senin için aynı şeyleri yapayım. Çok basit ama gereksiz. Ben ilk yorumumda da oldukça sade şeyler yazdım. Niyetim firmayı aşağı çekmek değil, ya da niyetim bu sektörde daha köklü olan firmaları yukarı çıkarmak değil. Evet mağazalarına gitmedim. Köklü olan sitelerin mağazalarınada gitmedim. Ben sadece kendi kişisel deneyimlerim üzerinden yorum yapmıyorum. Bak köklü firmalar için bile senin kadar emin bir şey söylemedim. Malesef her şeyin olabilme olasılığı var. Bence senin sorunun kendinin bu kadar emin olmasıyla alakalı. Beni de bu açıdan gördüğün için hakkımda çok emin olduğumu düşünüyorsun. Neyse uzatmanın anlamı yok. Ama senin anladığın gibi düşüncelerim yok. Yeni sayılabilecek bir firmayı karalamak gibi bir amacım ve niyetim yok. Köklü olan firmalarında dalkavukluğunu yapmıyorum. Burada sıradan bir forum üyesi gibi cevaplar veriyorum konuyu açan arkadaşa. Köklü firmalar ya da karşımda bu mağazanın sahipleri yok.
Öncelikle karşınızdaki insanla konuşma adabı edinin. Dostum, ara sıra uzak tut. Kimse sizin tabirlerinize ya da önerilerinize göre hareket edecek değil. Bildiğim konular varsa paylaşım yaparım. Bilmediğim bir şey varsa zaten susarım.

Konuyu en başından beri kişiselleştirmeye çalışıyorsunuz. Konudaki firma hakkında bilginiz yok, iş yapma biçimleri hakkında bilginiz yok, alışveriş yapmışlığınız yok. Ama alınmaz. Neden? Köklü firmalar. Foruma "İtopya" diye başlık aratın bakın neler çıkıyor karşınıza. Hala ben öyle demedim, böyle demedim diyorsunuz. Tekrarlıyorum, siz bilmiyorsunuz diye o şey kötü olmuyor. Siz deneyimlemediniz diye o şey tercih edilmez olmuyor. Bilmediğiniz konu varsa susarsınız ya. Bu kadar basit.

Yineliyorum, forumda da nasıl davranıp davranmamak gerektiğini size soracak değilim. Saçma, manasız, yanlış olduğunu "bildiğim" bir içerik varsa dahil olurum. Buradaki anahtar kelime "bilmek". Ayrıca dalkavukluk diyerek ettiğiniz hakareti size aynen iade ediyorum. Forumda insanlar cahilliğinize göre hareket etmek zorunda değil. Ben konudaki mağazadan tek kuruş para almadım. Kendi imkanlarımla hayatımı idame ettiriyorum. Saçma sapan çıkarımlarınızı da kendinize saklayın.

He uzatacak mısınız? Evden çalışıyorum. Hiç sorun değil. Cevap veririm.

Son bir şey daha söyleyeceğim o zaman beni daha iyi anlayacaksın. Mesela garanti konusunda net bir şey söyleseydim, kalkıp "Amazon" adı vermez miydim? Önceki mesajlarımda dediğim gibi, ben konu sahibini yönlendirirken "olabilir" tarafını her taraf için katıyorum. Daha iyi olabilir derken senin gibi bi tutum sergilemedim dostum. Hani anlamalısın, İtopya nerden çıktı mesela? Bu örneği bana sunarak kıyaslamalar yapman yersiz. Beni bu şekilde manipüle eden kişi sen oluyorsun, ama sana kalırsa bu işi yapan kişi benim. Yazdıklarım sana öyle görünebilir, ama tutumun önemli olduğunu anlamışsındır herhalde şimdi ? Sana göre burada adı geçen firmayı ben aşağı çekiyorum, kötülüyorum, güvensiz olduğunu iddaa ediyorum. O kadar sığ olabilir miyim yahu birinin kalkıp bana "al işte kanka itopyada aynı şeyler" var demesinden sonra mı idrak edebileceğim bu şeyleri ? Boşversene :) Yorma lütfen beni. Konumuz bu değil. Konu bu olacaksa zaten hiç diyalog kurmayalım. O zaman sonucu bekleyelim, şimdiden net bir şey söylemek anlamsız olur, en mantıklısı bu olur değil mi ?

Öncelikle karşınızdaki insanla konuşma adabı edinin. Dostum, ara sıra uzak tut. Kimse sizin tabirlerinize ya da önerilerinize göre hareket edecek değil. Bildiğim konular varsa paylaşım yaparım. Bilmediğim bir şey varsa zaten susarım.

Konuyu en başından beri kişiselleştirmeye çalışıyorsunuz. Konudaki firma hakkında bilginiz yok, iş yapma biçimleri hakkında bilginiz yok, alışveriş yapmışlığınız yok. Ama alınmaz. Neden? Köklü firmalar. Foruma "İtopya" diye başlık aratın bakın neler çıkıyor karşınıza. Hala ben öyle demedim, böyle demedim diyorsunuz. Tekrarlıyorum, siz bilmiyorsunuz diye o şey kötü olmuyor. Siz deneyimlemediniz diye o şey tercih edilmez olmuyor. Bilmediğiniz konu varsa susarsınız ya. Bu kadar basit.

Yineliyorum, forumda da nasıl davranıp davranmamak gerektiğini size soracak değilim. Saçma, manasız, yanlış olduğunu "bildiğim" bir içerik varsa dahil olurum. Buradaki anahtar kelime "bilmek". Ayrıca dalkavukluk diyerek ettiğiniz hakareti size aynen iade ediyorum. Forumda insanlar cahilliğinize göre hareket etmek zorunda değil. Ben konudaki mağazadan tek kuruş para almadım. Kendi imkanlarımla hayatımı idame ettiriyorum. Saçma sapan çıkarımlarınızı da kendinize saklayın.

He uzatacak mısınız? Evden çalışıyorum. Hiç sorun değil. Cevap veririm.

"Kişiselleştirmeye çalışıyorsunuz" yazısından sonra okumadım. Kahkaha atan ben değilim, sensin. Ben sana cevap vermedim. Kahkaha atması gereken kişinin muhattabı siz değilsiniz. Üzerinize alındınız, ve kişiselleşti sayenizde bu durum.

Son bir şey daha söyleyeceğim o zaman beni daha iyi anlayacaksın. Mesela garanti konusunda net bir şey söyleseydim, kalkıp "Amazon" adı vermez miydim? Önceki mesajlarımda dediğim gibi, ben konu sahibini yönlendirirken "olabilir" tarafını her taraf için katıyorum. Daha iyi olabilir derken senin gibi bi tutum sergilemedim dostum. Hani anlamalısın, İtopya nerden çıktı mesela? Bu örneği bana sunarak kıyaslamalar yapman yersiz. Beni bu şekilde manipüle eden kişi sen oluyorsun, ama sana kalırsa bu işi yapan kişi benim. Yazdıklarım sana öyle görünebilir, ama tutumun önemli olduğunu anlamışsındır herhalde şimdi ? Sana göre burada adı geçen firmayı ben aşağı çekiyorum, kötülüyorum, güvensiz olduğunu iddaa ediyorum. O kadar sığ olabilir miyim yahu birinin kalkıp bana "al işte kanka itopyada aynı şeyler" var demesinden sonra mı idrak edebileceğim bu şeyleri ? Boşversene :) Yorma lütfen beni. Konumuz bu değil. Konu bu olacaksa zaten hiç diyalog kurmayalım. O zaman sonucu bekleyelim, şimdiden net bir şey söylemek anlamsız olur, en mantıklısı bu olur değil mi ?

"Kişiselleştirmeye çalışıyorsunuz" yazısından sonra okumadım. Kahkaha atan ben değilim, sensin. Ben sana cevap vermedim. Kahkaha atması gereken kişinin muhattabı siz değilsiniz. Üzerinize alındınız, ve kişiselleşti sayenizde bu durum.
Konuya soru sorarak devam ettiniz. Ben de sorunuza cevap verdim. Dayandırdığım yerleri merak ettiniz. Onları da paylaştım. Sonra "köklü yerler" minvalinde bir yaklaşımda bulundunuz. Ben de köklü yerler derken bunun bir kıstas olmadığını örneklerle açıkladım. Hala ve hala kendi mantığınızı burada baskın hale getirmeye çalışıyorsunuz ama bunun bir karşılığı yok.

Çünkü sizde olmayan firma deneyimlerimi burada paylaştım ve buna dayanarak güvenilir diyorum.
Forumda da bu firmayı aratırsanız güvenilir ibaresini göreceksiniz ama hayır. Köklü olmadığı için güvenilir değil. Bu çok sakat bir düşünce çünkü mantığı yok. Köklü olup müşteri mağdur eden de var memnuniyet sağlayan da var. Köklü olmak alışveriş yapılması için temel bir değer taşımaz. Vatan Bilgisayar'ın ya da MediaMarkt'ın çok başarılı olduğunu düşünmek kadar tuhaf ve saçma bir yere götürür ki karşılığı yoktur.

Lütfen bu "ya ben öyle miyim? Benim niyetim şu. Ben konuya böyle yaklaşıyorum." odaklı küçük psikolojik hareketlerinizden vazgeçin. 300-400 TL ya da ne kadar olursa olsun ödeme yaparak başka yerden alışveriş yapabilirsiniz. Lakin bilmediğiniz hususlar olunca başka insanları dalkavuklukla suçlamadan önce bilgisini neye ya da nerelere dayandırdığını görün. Veyahut bir şey yapmayın. Sadece bilediğiniz hususlarda yorum sunun.

Konuya soru sorarak devam ettiniz. Ben de sorunuza cevap verdim. Dayandırdığım yerleri merak ettiniz. Onları da paylaştım. Sonra "köklü yerler" minvalinde bir yaklaşımda bulundunuz. Ben de köklü yerler derken bunun bir kıstas olmadığını örneklerle açıkladım. Hala ve hala kendi mantığınızı burada baskın hale getirmeye çalışıyorsunuz ama bunun bir karşılığı yok.

Çünkü sizde olmayan firma deneyimlerimi burada paylaştım ve buna dayanarak güvenilir diyorum.
Forumda da bu firmayı aratırsanız güvenilir ibaresini göreceksiniz ama hayır. Köklü olmadığı için güvenilir değil. Bu çok sakat bir düşünce çünkü mantığı yok. Köklü olup müşteri mağdur eden de var memnuniyet sağlayan da var. Köklü olmak alışveriş yapılması için temel bir değer taşımaz. Vatan Bilgisayar'ın ya da MediaMarkt'ın çok başarılı olduğunu düşünmek kadar tuhaf ve saçma bir yere götürür ki karşılığı yoktur.

Lütfen bu "ya ben öyle miyim? Benim niyetim şu. Ben konuya böyle yaklaşıyorum." odaklı küçük psikolojik hareketlerinizden vazgeçin. 300-400 ya da ne kadar olursa olsun başka yerden alışveriş yapabilirsiniz. Lakin bilmediğiniz hususlar olunca başka insanları dalkavuklukla suçlamadan önce bilgisini neye ya da nerelere dayandırdığını görün. Veyahut bir şey yapmayın. Sadece bilediğiniz hususlarda yorum sunun.

Keşke içinizde ki bu alaycı yönünüzü biri size sormadan belirtseydiniz, sonra yine böyle manipüle eden kişi konumunda ben olmazdım. Sizin bu alaycı bakış açınızın altında ne var diye merak ettiğim için sordum, insan gibi :) Siz de bana insan gibi konuşarak yanıt verebilirdiniz. Ben sizin yazdıklarınıza istinaden herhangi bir şey söylemedim, ama hala "ben şöyle dedim" diye geveliyorsunuz aynı şeyleri. Siz diyebilirsiniz, ben sizin İtopya hakkında ki siz öyle diyorsunuz diye karşı bile bakmadım, ve evet haklısınız, ama bu şekilde benim ilk yorumumu alaya alamazsınız, kendinizi bu şekilde iyice net göstererek, beni alet ederek teyit edemezsiniz. Yeter artık kişiselleştirenin kendiniz olduğunuzu anlayın. Açılan bu konuya sizden önce yorum yapan kişi benim. Dolasıyla nasıl sizin karşınızda olabilirim ? Kafanızın içinde İtopya örnekleri gibi kıyaslamalar yapıp hakkımda alaycı tavır sergilemeniz saçma. Sizin mantığınıza kalırsak zaten dediğim gibi dereyi görmeden paçaları hiçbir zaman sıvayamayız. Bu deyime sizin görüşünüz daha yatkın ama :) Benden önce...İyi günler sevgilim.

Ha bu arada rakamlar üzerinden benim ucuz psikolojiler üzerinden tutum sergilediğimi sayıklamışsınız. Buyrun konuyu açan arkadaşın ilk yorumu; "Birkaç gündür 3949 TL bandında gezerken şimdi 3422.50 TL fiyatıyla stoka geldi."

Acaba neden böyle bir şey demiş olabilirim ? Bazı şeyler lafın gelişidir, benimde burada ki rakamları ilgilendiren lafım buydu. Ama siz hala genel olumsuzluklara tutunarak hakkımda konuşmaya devam ediyorsunuz, devam edin sorun değil.

Geri
Yukarı