Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden?

Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden

• Oy verenlerin toplamı
    145
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2000'den önce ağaç kovuklarında yaşadığımızı iddia edecek zihniyete bak :D Ülkeyü neredeyse çeyrek asır yönetip hala çözüm bulunamadığını ve kötü yönetildiğini kabul ediyorsanız tamam.
Öyle demedim. Yani 2000 öncesi de aynı şeyin laciverdi. :D

Diyorum arkadaşım. Kapı açık bay bayyy ülkeyi bunlar değil sen ben düzelteceğiz evelAllah. Bunlarda vatan sevgisi diye bir şey yok. Tek istedikleri bir araba, bir playstation tamam ohh.
Nasıl düzelteceksin? Sen büyüdüğünde 20 sene önceden kalma teknoloji olacak.

Ülkeme bir şey demedim, size de bir şey demiyorum, benim sözüm devlete, devlet bu ülkeyi öldürmekte yoksa her ülkenin geçmişinde kanlı olaylar var özellikle Avrupa ve Amerika'da, inanın en az sizin kadar tarih biliyorum ve neredeyse tüm ülkelerin kanlı tarihi hakkında ciddi bir bilgiye sahibim ancak bizimki daha diri olmasına rağmen direk olarak o yaraya tuz basılmakta devlet tarafından.

Bak hala devlet diyorsun.
Devlet değil dostum hükümet hükümet.

Gelmiş geçmiş en berbat hükümet var şu an ve bunun devletle ilgisi yok.

Bak 2 senesi kaldı bu igrencliklerin. Dişinizi sıkın 2 sene sonra gerçekten vatana hizmet edebilecek birine oy verin ve çalışın.

Çağa ayak uydur o zaman kardeşim.
Günümüzden 100 sene önceye bakıp ben de yapardım demek kolay.
Kolaysa şimdi yap.

Herkes kaçıp gitme derdinde şaka gibi.
Yemin ediyorum 100 sene önce verilen şu canlara yazık herkes kendi keyfinde kimse ülke derdinde değil.

Size kızmıyorum aslında bencil yetistirildiniz Vatan sevginiz yok.

Hiçbiriniz ne Atatürk'ü ne Fatih'i haketmiyorsunuz.
Sen çok mu hak ediyorsun? Siz neler yapıyorsunuz bu ülke için?

Ülke müslüman ama tecavüzcüsü, dolandırıcısı, hırsızı her şeyi mevcut.
Hocam zaten böyle şeyler dinle falan çözülmez bence bazı şeylere artık ağır cezalar getirilmeli insanlar elini kolunu sallıya sallıya çıkmamalı. Ağır bir kültür aşısı yapılmalı insanların kafasına öyle bir sokucaksın ki yüzyıl etkisi devam edecek birşey lazım. İnsanlar ucuz şekilde sıyrılınca işten çabuk gevşiyor çünkü. Gerçi öyle bir düzen kurulmuş ki nasıl yıkılır o da ayrı bir mevzu. Bu arada Asyada ki Güney ülkeleri ve Rusya dışında bu tecavüz olayları daha mı az oluyor acaba yoksa ben mi bilgisizim?

Bak hala devlet diyorsun.
Devlet değil dostum hükümet hükümet.

Gelmiş geçmiş en berbat hükümet var şu an ve bunun devletle ilgisi yok.

Bak 2 senesi kaldı bu igrencliklerin. Dişinizi sıkın 2 sene sonra gerçekten vatana hizmet edebilecek birine oy verin ve çalışın.

Mecbur sıkıp bekliyeceğiz.

Ekonomi, eğitim, adalet, eşitlik, özgürlük. Bunları bulabileceğim bir ülke istiyorum. Şahsen şu an gördüğüm eğitimden, içinde bulunduğum ekonomik krizden zerre memnun değilim. Umarım en yakın zamanda kurtulabiliriz tüm yurt dışı hayali kuranlarla birlikte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı