Yurt dışında yaşamak

Sevgili @Silinen üye kardesim tamam burda herkes güler yüzlü, herseyde kural var. Lakin belirli bir süre sonra inan dejenere (?) olmamak icin cok caba harciyorsun. 20 senedir buradayim lakin nefes aldigimi inan Türkiye'ye gelince hissediyorum. Memleket gercekten cok baska birsey, insan bunu kaybedince anliyor.

2 cocuk babasiyim. Ve cocuklarimi bu ülkenin kültürü ile yetistirmek istemem sahsen. Ama iste havasindanmi, suyundanmi, parasindanmi bilmiyorum. Birakamiyorda insan.
Burada iyi kötü bir düzenimi kurmamis olsam temelli dönüs yapacagim ama oda kolay degil.

Sevgili @Silinen üye kardesim tamam burda herkes güler yüzlü, herseyde kural var. Lakin belirli bir süre sonra inan dejenere (?) olmamak icin cok caba harciyorsun. 20 senedir buradayim lakin nefes aldigimi inan Türkiye'ye gelince hissediyorum. Memleket gercekten cok baska birsey, insan bunu kaybedince anliyor.

2 cocuk babasiyim. Ve cocuklarimi bu ülkenin kültürü ile yetistirmek istemem sahsen. Ama iste havasindanmi, suyundanmi, parasindanmi bilmiyorum. Birakamiyorda insan.
Burada iyi kötü bir düzenimi kurmamis olsam temelli dönüs yapacagim ama oda kolay degil.

Evet orada katılıyorum eğer çocuklarım olsa tamamen Türk olarak yetişmesini kültürümüzü öğrenerek yetişmesini isterdim. Zaten maalesef benim gidersem en üzüleceğim şey orada kala kala kendi kültürümüzü unutacağım. Peki ağabey oraya nasıl yerleştin kaç para tuttu bunları anlatırmısın ?

@Silinen üye Aile birlesimi ile geldim... Babam 50 seneye yakin burada. Ve bizim buranin kültürü ile yetismesini istemedigi icin 15-16 yaslarina kadar Türkiyede birakti. *(Yaptigi sayili iyi seylerden biridir)
Daha sonra babam emekli olunca bizi yanina aldirdi. 20 senedir buradayim. Buna Aile Birlesimi deniyor, en formalitesiz ve kolay gelis bicimidir...

@Silinen üye Aile birlesimi ile geldim... Babam 50 seneye yakin burada. Ve bizim buranin kültürü ile yetismesini istemedigi icin 15-16 yaslarina kadar Türkiyede birakti. *(Yaptigi sayili iyi seylerden biridir)
Daha sonra babam emekli olunca bizi yanina aldirdi. 20 senedir buradayim. Buna Aile Birlesimi deniyor, en formalitesiz ve kolay gelis bicimidir...

Tam olarak neredesin ? bu Almanya içinde geçerli olur mu benim baba tarafı komple Almanya'da

@Silinen üye Bilmiyorum tam olarak, online sohbet ettiğim arkadaşlarım var onlar kültüründen bahsederken, bazı insanların ırkçı olduğunu bahsetmişti.

Amerika'da çok ırkçı olabileceğine inanmıyorum çünkü öyle çok büyük bir tarihi geçmişi yok. Benim bildiğim oradaki ırkçılık ırk olarak değilde ten rengi olarak oluyor. Siyahiler baya bir hor görülüyor orada

Benim babam da Kosova'da çalışıyor. 4 sene daha kalırsa vatandaşlık alabilecek. Açıkçası ben de şu ülkeden kurtulmak istiyorum artık. Gün gelir yönetim değişir ancak insanın karakteri değişmez. Hangi ülkede bir kadına tecavüz edip, yakıp sonra da bileklerini kesen insanlar var ki? Babam vatandaşlığını alırsa Kosova'ya gidiyoruz. Hem orada asimile olmak zor. Osmanlı sağ olsun, herkes benden iyi Türkçe konuşuyor.

@Silinen üye Eğer yurt dışını çok ciddi düşünüyorsan Almanya, Fransa, Amerika gibi ülkeleri unut. İskandinav ülkelerini düşünebilirsin en çok ta İsveç'i öneririm tam bir cennet ülke Dünya'nın en huzurlu yerlerinden biri.

Bu işler inan kolay değil. Gidiş masraflarını hallettiğini düşünelim. Sana iş ve kalacak yer lazım. Artı yeni bir düzen kurmak için bir miktar hazır para lazım. Bu gideceğin ülkeler için dil lazım. O ülkelerden birinde tanıdığın ve sana yardımcı olabilecek birisi var ise durum daha kolay olur ama yok ise daha zor olur. Daha iyi düşün. Sana yardımcı olabilecek insanlar var ise bilemem. Başka bir semte bile gidince insan yabancılık çeker. Başka bir ülke falan sen düşün artık. Bunlar benim düşüncelerim. Bu kararını iyi düşünmeni tavsiye ederim.

benim güzel ülkemin üzerindeki bu bizans oyunları malesef hiç bitmeyecek , artık neler düşünüyoruz bu güzelim eşşiz topraklarımızdan gitmeyi bile düşünür olmuşuz ..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı