#Gençlerneistiyor Nedir?

Gençler Hamburgercide çalışıp FAKİR olmamak istiyor. Minik hayeller. Amerikada 1000 dolar maaşla son model telefon araba ile gezebilmek istiyor...
Amerikada kapitalizm hüküm sürüyor. Yıllık ortalama kişi başına düşen maaş 4000 dolar falan lakin asgari ücret 1000-1500 dolar arası buda gösteriyor ki orada asgari ücretle normal bir kişi gibi geçinemezsin. Rahat geçinemezsin. İstediğin herşeyi yapamazsın.

Ülke bu haldeyken gençler geleceğe umutsuz bakarken senin böyle düşünmen normal mi? Ah imzana baktım da senin zaten Osmanlıcı gericilerden biri olduğun anlaşılıyor yani normal senin gibilere göre bu düşüncen.
16 yaşında ben de bir gencim, kendi atalarımdan utanmıyorum ve imzama koyarım. Ayrıca Osmanlıcı değilim. Şu anki gençlerin hayalinin kız olduğunu söyledim ama anlamadın galiba. O kadar da yazdım halbuki. Neyse, sen de ilerici düşüncelerinle beni aydınlatırsın o zaman. :D

Ülke bu haldeyken gençler geleceğe umutsuz bakarken senin böyle düşünmen normal mi? Ah imzana baktım da senin zaten osmanlıcı gericilerden biri olduğun anlaşılıyor yani normal senin gibilere göre bu düşüncen.

Geçmişine küfreden bir devlet ilerleyemez. Geçmişten ders çıkarılır. Geçmişe sövülmez. Ecdadımızın çok iyi yaptığı işlerde vardır eleştirdiğimiz yanlış olan işleride vardır.

16 yaşında ben de bir gencim, kendi atalarımdan utanmıyorum ve imzama koyarım. Ayrıca Osmanlıcı değilim. Şu anki gençlerin hayali karı kız olduğunu söyledim ama anlamadın galiba. O kadar da yazdım halbuki. Neyse, sen de ilerici düşüncelerinle beni aydınlatırsın o zaman. :D
Bunlar boş bunların zihniyetinde bir türkiye gelişemez. Ecdadımızla barışık olmalıyız. Ecdadımızın hatalarından ders çıkarmalı iyi yaptığı şeylerden örnek almalıyız.

Geçmişine küfreden bir devlet ilerleyemez. Geçmişten ders çıkarılır. Geçmişe sövülmez. Ecdadımızın çok iyi yaptığı işlerde vardır eleştirdiğimiz yanlış olan işleride vardır.
Geçmişten ders almakla geçmişi günümüze getirmek aynı şey değildir. Osmanlı yok artık anlayın. Osmanlıca düşünerek bir yere varamayız.

Bunlar boş bunların zihniyetinde bir Türkiye gelişemez. Ecdadımızla barışık olmalıyız. Ecdadımızın hatalarından ders çıkarmalı iyi yaptığı şeylerden örnek almalıyız.
Demek istediklerim buydu ama üyeler maalesef dediklerimi hoş karşılamaz bu platformda. Özgür düşüncenin kısıtlanmasından bahsederler ama karşıt fikri linçlerler. Böyle bir nesil işte. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı