Gençliğe üzülüyorum

Partilerden medet ummaya devam edildiği üretmek yerine oturup kara kara düşünülmeye devam ettiği sürece bu devran bu şekilde devam edecek. Ülkeleri kalkındıran hükumet değildir. Atatürk dönemi devletçilik politikasıyla devam etmiyoruz.

İnsanlar kafasını kaldırıp ileriye bakmak yerine vah tüh edip hükümete saldırdığı sürece bu şekilde devam edeceğiz. Zorluk olmadan başarı da olmuyor maalesef, hayal dünyasında yaşayanlardan, başarı için bir devlet ya da kurumdan medet umanlardan, çalışmayıp rahat etmek isteyen insanlardan kurtulamadığımız sürece bu şekilde devam edecek.

Bir dönem yeşilçam sonrasında diziler şimdi ise sosyal medya hayalciliği değişen bir şey yok. Özellikle de bizde değişen hiçbir şey yok kültürünü ve medeniyetini kaybetmiş bir topluluğuz doğu ile batı arasında kalmışız bizi bir arada tutan bir milliyetçilik vardı artık o da yok. Açıkçası yok olmaya da mahkumuz.

Hepiniz başımıza bilim adamı oldunuz benim de düşüncem seninle aynı yönde fakat milleti bu şekilde yargılamıyorum çünkü sende bende bu milletin bir parçasıyız nasıl sen hiçbir çaba göstermeyip sadece fikrini beyan edip gidiyorsan bende aynısını yapıyorum fakat sen ben hareket etmediğimiz sürece milletimize sallamaya ne gerek var? O salladığın millet sensin benim vah tüh edip hükümete saldırmak yerine nasıl bir planın var abicim? Madem bu kadar öncüsün halkına sen ben öncülük edeyim niye burada birbirimize girişiyoruz biz genç halk öncülük etmezsek kim kurtaracak bizi? Eyleme geçmektense laf edip fikrini anlatmak daha makul geliyor öyle değil mi? Sen ve benim hatam budur işte. Halkına kin kustuğumuz halk biziz madem 50 yaşında adamında fikri var senle benim de var fakat o da bizde sadece dalaşmaktan başka bir şey yapamıyoruz harekete geçebilecek bir fon bir güç lazım bize fakat bizden çıkması zor çünkü sen beni bende seni biliyorum biz bunları yapabilecek kafada insanlar değiliz. Bilmem anlata bildim mi fakat cidden zor bir çelişki içindeyiz.

İyi günler dilerim görüşmek üzere.

Bunu Kılıçdaroğlu mu yapacak? Meral Akşener mi yapacak? Ümit Özdağ mı yapacak? Ülkede bir tane düzgün siyasetçi yok. En çok buna üzülüyorum.
Olmak zorunda değil. X bir parti altında örgütlenebilirsin. Herkes yalnız başına bağırıp ağlayıp duruyor ama eyleme geçen yok. Mesela geçenlerde grev ile istediklerini alan işçilerden haberiniz var mı? Yok.

Buyurun: AKP'li belediye başkanı Fatma Şahin grevdeki işçilere patronlarını savundu: 'Adam ‘Beni üzüyorlar' diyor'

Halk örgütlüyken güçlü. Tek tük "2.Kemalist Devrim cart curt" diyerek bir yere varılmaz. Kendi yankı odanızda masturbasyonunuzu yaparsınız. Sözüm meclisten dışarı.

Yunan-Bulgar kökenliyim. Zamanında hem annemin hem de babamın aile büyükleri Trakya'ya göçmüşler. Ailem burada tanışmış. Türkiye'de doğdum ve burada büyüdüm. Türkler geçmişte tıp ki Helenler gibi ihtişamlı ve tarihe örnek olmuş bir ulustu. Şu anda hem Helen halkı hem de Türk halkı her geçen gün maalesef daha da geriye gidiyor.

Türk milleti Atatürk gibi tüm Dünya'nın saygı duyduğu bir lidere sahip çıkmıyor. Atatürkçüler ise gerçekten Atatürk'ü anlamıyor. Ülkenin eğitim sistemi ezber olduğu için Japonya'da 10 yaşında çocuk ahlak, hoşgörü, görgü, çevreye duyarlılık gibi yaşamın en önemli amaçları hakkında bilinç kazanırken Türk insanı bunu kazanamıyor ve büyüdüklerinde ise gölgelerde kimlik arayan ve henüz hayatın anlamını kavrayamamış insanlara dönüşüyorlar. Bir aile kurarlarsa da çocuklarına da iyi ebeveynlik yapamıyorlar.

Türkiye'de herkes fazlasıyla gergin ve yurtdışından Türkiye'ye dönerken her zaman sınır kapısında görevliler tarafından bu konular hakkında uyarılıyoruz. Şiddete yatkın, çevreye duyarsız, etik değerlerden uzak bir toplum ile karşıt fikre saygı duymayan, akıl ve mantık yerine gelenekleri tercih eden solcunun elit, sağcının çomar şeklinde isimlendirildiği bir toplumda bu iki zıt ve gerici düşünce birleştiğinde toplumdaki gerilimler ve çatışmalar asla durmaz.

Siyasi yorumlara ekleme yapmak gerekirse de; Bir önceki seçimde muhalif partiler ortak bir aday olarak muhalefetin en güçsüz adayını belirledi. Bu ortak aday muhalefetin en güçlü adayı olsa bile ülke altılı masanın ortak metnindeki şekilde yönetilecekti. Yani K. Kılıçdaroğlu ya da M. Yavaş arasında hiç bir fark yoktu. Türk insanının bunu kavrayamaması gerçekten çok şaşırtıcı bir durum.

Tarih sayfalarında büyük İmparatorlukları yıkıp çağ kapatıp çağ açan bir ulusun bu durumlara düşmesi üzücü. Umarım ilerleyen dönemde hatalar fark edilir. Benim görüşümce toplumun kafa yapısı ve toplumun eğitim seviyesi yükselirse Türkiye ilk kurulduğu yıllardaki gibi tekrardan örnek alınan bir devlet olabilir.

Geri
Yukarı