Gençliğe üzülüyorum

LEFT

Hectopat
Başka ülkede yaşayanlar istediği her şeyi yaparken bizim hayatımız sınavlara bağlı. Başka ülkede yaşayanlar her şeyi şıp diye alırken biz 10 defa düşünüyoruz. Dolar 27, Euro 30 olmuş. Millet bilimde çağ açıp çağ kapatıyor, bizim millet daha insanların dinine saygı duymayı öğrenmemiş, Atatürk'ün gelmesinden önceki zamanlara geri dönüyoruz. 10 yıl sonra ölüp gidecek insanlar bizim geleceğimizi mahvediyor. Bütün ülkenin mahvolması 1 İstanbul depremine bakar. Gençliğim yavaş yavaş gidiyor ve Araplaşıyoruz. Ülkeden gitmek istiyorum, vize alamıyoruz.

Maalesef acı ama gerçek. Herkesin oyu bir. Olanların farkında olsa bile düşünmeden karar veriyorlar halen. 22 yaşıma kadarki hayatım bitti gitti. Bir daha gelmeyecek o kaybettiğim yıllar. Hiç çok iyi yaşamadım. Artık sıkıldım bu hayattan. Daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.

Tarih tekerrür eder. Kimse Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu birbirinden ayıran 783.562 km²'lik bir alanı başı boş bırakmaz. Çok yakında yine eskiye döner bu ülke.

Caddede 20-30 dakika yürüyorum, önce Suriyeli çeteleri görüyorum. Ülkenin geleceği için üzülüyorum. Hepsi işaret bekliyor; ilk fırsatta ayaklanacak ve kan dökecekler. Sonra birkaç Türk gencini görüyorum ve kahkaha patlatıyorum. Diyorum yarın bir gün arkadaki Suriyeliler ayaklansa, vatanı bu zarganalar ile mi savunacağız; vay haline bu vatanın diyorum...

2. Kemalist Devrim olmadığı sürece bu ülke akıllanmaz, akıllanmayacak.
Kimle yapacaksın devrimi;
[...] Sonra birkaç Türk gencini görüyorum ve kahkaha patlatıyorum. Diyorum yarın bir gün arkadaki Suriyeliler ayaklansa, vatanı bu zarganalar ile mi savunacağız. [...]
Bu insanlar ile anca Kadıköyde volta atarsın😂 Birbirinden haberi olmayan birkaç vatansever hariç kimsenin umrunda değil artık. Ülke Araplara savaşsız bir şekilde teslim edilir 2-3 sene sonra. Dalgalanan bir Türk bayrağı görürsen @ atarsın.

Yani hayat... Keşke yaşadığımız ülke daha iyi olsaydı ancak elimizde olan bu. Bizden çok daha iyi yaşam standartlarına sahip olanlar da var, çok daha kötü yaşam standartlarına sahip olanlarda. Afrika'da çamurlu su için kilometrelerce yürüyen insanlar da var. Bir de bundan binlerce yıl önce yaşamış insanlar var. Bunlar ne yapsın? Onlar için hayat daha da kötüydü. Bizim bulunduğumuz durumda ise kendimizi şahsi olarak geliştirmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Toplu olarak kurtulmak yok. Kişinin kendisini kurtarması lazım. Umarım bir gün ABD, Almanya gibi ülkelerin refah seviyesine ulaşabiliriz.

Her millet hak edildiği gibi yönetilir ne kadar kendi canımda yansa her gün ölüp ölüp dirilsemde aslında birçok şeyi hak ediyoruz. Herkesin burnu havada bir havalar bir havalar. Sanki hiç ölmeyecekmişiz gibi kalp kırıyoruz, çalıyoruz, çırpıyoruz sonra ne bileyim :/

Yakında 18 olacağım ama ruhsal olarak öyle bir bataklıktayım ki anlatamam.. Sanki bütün insanlık bana karşı tavır almış gibi ya da ömrümün son demlerini yaşıyormuşum gibi geliyor içimde büyik bir burukluk var.

Geri
Yukarı