General Mobile GM 5 Plus Alınır mı?

Merhaba arkadaşlar aklımda 1000 TL altı fiyat/performans ürünü bir telefon almak var. Biraz araştırmam sonucu bu telefonu buldum ama çoğu kişi şarj ve ısınma problemi olduğunu söyledi sizce bu telefon alınabilir mi? Eğer alınamaz ise 1000 TL altı güzel bir fiyat/performans ürünü bir telefon var mı?

General Mobile'nin hiçbir ürürünü tavsiye etmem. Üstüne biraz daha para eklerseniz ithalatçı garntili LG G4 çok iyi olur. Daha fazla bekleyemem diyorsanız o fiyat yakın Asus Zenfone2 öneririm.

General mobile kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hatta TELPA GARANTİLİ hiçbir ürünü tavsiye etmiyorum. Nedenine gelirsek gm discovery 16 gb white telefonum soketi ve mikrofnu bozuk diye Telpa'ya yolladım. Adamlar benden cihaza su kaçmış diye 220 TL para almak istediler. Ben de keriz değilim yaptırmak istemedim ve telefonu geri istedim. Telefon geri geldiginde güç tuşu bozuktu. Telpa'yı aradım, ilk 2 3 gün ulaşamadım. Sonra hat düştü baya konuştuk ettik tartıştık ilk eleman kapattı telefonu. Sürekli aynı şeyleri tekrarladı. İkinci elemana ise biraz korkutucu konuşarak dava edeceğimi söyledim ama dedikleri tek şey nereye şikayet ederseniz edin dediler. Kapattım. 3. eleman telefonu geri yollayın yapalım dediler. Gittim geri yolladım bu sefer 200 TL masraf istediler. Yaptırmadım geri aldıgımda hala güc dugmesı bozuktu. Şikayet vardan şikayetimi açtım. Tüketici haklarını aradım, oradan da şikayetimi ettim. Onlar dilerseniz dava edebileceğinizi söylediler ama kaybederseniz karşı tarafında avukat parasını ödeme durumunda kalcaksınız dediler. Ben buna hayır dedim sonuçta telefon 600 TL'lik bir çöp yığını. Gittim telefonun şarj soketi mikrofon ve güç tuşlarını 60 TL'ye yaptırdım. Yaptıralı 5 ay oldu ama mikrofon yeniden bozuldu..

Kesinlikle TELPA GARANTİLİ HİÇBİRŞEY ALMA ALDIRMA !:matrix::yumruk:

Son düzenleyen: Moderatör:
General Mobile'a kötü demek Acer laptoplara ısınıyor demekle aynı. İki firmanında geçmişte hataları oldu tabii ki, ben 3 haftadır GM 5 Plus kullanıyorum, hani ciddi anlamda söylüyorum gram takılma donma yaşamazsın arayüzde, çok sade çünkü. Piyasadaki en baba oyunları, en yüksek grafiklerde takılmadan oynatıyor, ekranı ciddi anlamda çok güzel duruyor, herhangi bir mağazaya gidip bak, ekranına bayılacaksın.

Kameraları kaliteli, ama kamera arayüzünü sevmedim, geliştirebilir. Telefon hızlı sarj olurken 40derece oluyor ama 1 saate %95'lere ulaşıyor yani normal o kadarı da. Milletin dediği gibi facebookta gezinirken hiç ısınmadı benim cihazım.

Ama alırken ikinci parti üretim olmasına dikkat et, telefonu açtığında kapadokya resmi olması gerek, istanbul boğazı değil. Bu anlattıklarım ikinci parti telefonlar için geçerli çünkü.

General Mobile'nin hiçbir ürürünü tavsiye etmem. Üstüne biraz daha para eklerseniz ithalatçı garntili LG G4 çok iyi olur. Daha fazla bekleyemem diyorsanız o fiyat yakın Asus Zenfone2 öneririm.

GM 5 Plus'ı şuan 920TL'e alabilirsiniz, G4 ise en az 1250TL, ki alacağınız G4 için forumlarda yazılanları okumuşsunuzdur, dertleri say say bitmiyor :)

Zenfone 2 güzel cihaz ama intel atom işlemci ile pokemon go bile çalışmıyor, değer mi ? Hele ki intel bile kendini mobil pazardan çekmiş iken..

General Mobile'a kötü demek Acer laptoplara ısınıyor demekle aynı. İki firmanında geçmişte hataları oldu tabii ki, ben 3 haftadır GM 5 Plus kullanıyorum, hani ciddi anlamda söylüyorum gram takılma donma yaşamazsın arayüzde, çok sade çünkü. Piyasadaki en baba oyunları, en yüksek grafiklerde takılmadan oynatıyor, ekranı ciddi anlamda çok güzel duruyor, herhangi bir mağazaya gidip bak, ekranına bayılacaksın.

Kameraları kaliteli, ama kamera arayüzünü sevmedim, geliştirebilir. Telefon hızlı sarj olurken 40derece oluyor ama 1 saate %95'lere ulaşıyor yani normal o kadarı da. Milletin dediği gibi facebookta gezinirken hiç ısınmadı benim cihazım.

Ama alırken ikinci parti üretim olmasına dikkat et, telefonu açtığında kapadokya resmi olması gerek, istanbul boğazı değil. Bu anlattıklarım ikinci parti telefonlar için geçerli çünkü.

GM 5 Plus'ı şuan 920TL'e alabilirsiniz, G4 ise en az 1250TL, ki alacağınız G4 için forumlarda yazılanları okumuşsunuzdur, dertleri say say bitmiyor :)

Zenfone 2 güzel cihaz ama intel atom işlemci ile pokemon go bile çalışmıyor, değer mi ? Hele ki intel bile kendini mobil pazardan çekmiş iken..
Bak kendin diyorsun eskilere bakma diye. 600 serilerinde geçmişteki olan sorunları bulunmuyor G4'te. Facebook falan takılıyorum ısınma yok sen şuan o telefonu kullandığı için onu övmektesin. Sen G4 kullanmamışsın say say bitmiyor diyorsun. GM 5 de aynı say say bitmiyor sorunları kullandın yok diyorsun. Demekki 2.partında yok sorun G4'ünde 600 serilerinde eski olan sorunları yok. Bizimde 1 saate şarjı dolduruyor ısınma 37 derecelerde geziyor. Demekki senin telefondan kat kat daha iyi. Gereksiz insanları uyararak telefondan uzaklaştırıyorsun. Amcamda aldı o da memnun ısınıyor mu diyorum yok diyor. Benimde aynı seri ısıyı hissetmiyorsun bile. Bir malı kullanmadan kendin firmaya çamur atmayın.

G4 zaten 2015'in amiral gemi telefonu, iyi olması gayet doğal. Ki normalde o telefonun fiyatı 1600 1700TL civarlarında, ithalatçı garantili telefonlar 1300 seviyesinde geziyor.

GM5 Plus'da 1 saate onarım, kargo ile 1 günde onarım gibi kolaylıklar mevcutken ithalatçı garantilide telefona birşey olduğunda kara kara düşünürsün.

GM 5 Plus daha iyidir diye birşey demiyorum ama ithalatçı garantili bile alsan arada 300TL'den fazla fiyat farkı oluyor ve garantisi olmuyor gibi birşey. Bu durumda GM 5 Plus düşünülebilir diyorum.

Arkadaşımda G4 var, onu da kullandım gayet güzel telefon, o kadar parası varsa arkadaşın alsın tabii ki G4'ü mis gibi telefon :)

Ben GM 5 Plus'ı kullanıyorum ve yorumlarımı söylüyorum yani, telefon İOS kadar stabil saf android olduğu için. Ama tabii ki kamera uygulamasını kendim indirdim, galeriyi kendim indirdim, asusun launcherini kullanıyorum. GM 5 Plus al kullan telefonu değil, uğraş istiyor biraz :)

Ben 1800 TL bastım telefona 89 TL hava yastıklı kılıf kullanıyorum. 3 ay oldu telefonum Türkiye garantili olması bambaşka. İthalat almam beklerim öyle alırım.

Ben şahsen ithalatçı garanti ile telpa arasında bir fark görmüyorum. Gm alıp amelelik çekeceğime 300 lira daha verip paşa paşa amiral gemisi telefonu kullanırım.
Not: Bazı sorunlar kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor. Önemli olanlar kronik sorunlar. Lg hem büyük bir şirket olması hem de üstünden biraz vakit geçmesi nedeniyle G4teki kronik sorunları giderdi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı