Rehber Geniş SSD Seviye Listesi V3.5

@hakan yaeger Corsair MP510 notlar kısmında "Yapılan bir değişiklikle oldukça zayıflatılmış bir model." yazmışsınız detayı ne bunun nasıl fark ederiz böyle olanları ve neyi zayıflatılmış?

Evet öyle çıkmış. Piyasadaki SSD'lerin birden fazla varyantı olabiliyor veya bileşenleri yıllar içinde değişebiliyor.

Buradaki arkadaşa da aynısı çıktığından yazmak istedim.

Hangi direk?

emeğinize sağlık.
emeğinize sağlık. harika görünüyor. peki bu ssd'lerin DRAM barındırıp barındırmadığını nereden buldunuz? Mesela Kioxia Exceria nvme m2 1 tb "var" diyor insanlar, nereden bakıp da öğreniyorlar? Resmi sitesinde açıkça belirtilmemiş.

İncelemelerine bakabilirsin. Ayrıca PCB üzerinde kabak gibi DRAM var.

İncelemelerine bakabilirsin. Ayrıca PCB üzerinde kabak gibi DRAM var.
dram'in çip üzerinde nasıl göründüğüne dair bir fikrim yok bu yüzden değil kabak ben bit kadar bir dram bile göremiyorum. neye benziyor screenshot alıp biraz açıklarsanız öğrenmiş olurum. incelemelere bakıyorum da her versiyonu tek tek incelememiş insanlar. Dahası inceleyenler bu datayı nereden buluyor ben onu soruyorum aslında. pc part picker ve newegg'de bazı ssd'lerin dram verisi var bazıları belirtilmemiş mesela.

Flash id gibi programlar kullanıyorlar, kontrolcüler de genellikle PCB üzerinde gözükür. Üstünde DRAM diye yazmıyor ama bunun Samsung marka DRAM olması lazım. Hemen solundaki ise kontrolcü, normalde gerçek ismi yazar fakat Kioxia bir nedenden dolayı adını değiştirmişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…