Rehber Geniş SSD Seviye Listesi V3.5

Herkese merhaba arkadaşlar, uzun zaman sonra SSD listesini tekrar güncelledim ve yeni bir konu açmak istedim. SSD listesini illaki takip edenler vardır. Ancak bu konu vasıtasıyla ilk kez öğrenenler için tanıtayım:

Geniş SSD Seviye Listesi, piyasada bulunan neredeyse tüm SSD'lere ait teknik bilgileri içeren ve kendi içinde bir seviyelendirme sistemi bulunan bir liste diyebiliriz kısaca.
Listenin önceki konularına da buradan ulaşabilirsiniz.

Uzun süredir listeye güncelleme yapmıyordum, bu süre içerisinde bir sürü SSD çıktı, bir sürü SSD downgrade veya upgrade oldu. Bunları güncellemek gerek :)
Sonuç olarak, bugün yine listeye toplu büyük bir güncelleme yaptım.
Leven, Acer gibi markaların SSD'lerini bile zar zor bulup ekledim listeye, özellikle bu tarz SSD'leri bulmak çok uğraştırıcı oldu.
Diğer MSI, WD tarzı markaların modellerinin incelemesi illaki bir yerlerde oluyor zaten.
Bunun dışında görsel güncellemeler yaptım. Yazı fontu, hücre renkleri vs. değişti.
Toplamda 25-30 civarı SSD eklendi listeye.

Sonuç olarak V3'ten çok da farklı olmayan ama daha farklı ve güncel bir liste haline geldi. Liste zaten olabileceği en iyi seviyeye geldi benim gözümde, bundan sonra elimden gelen olabildiğince güncel tutmak diye düşünüyorum.

Liste hakkında görüşleriniz benim için önemli, unuttuğum bir SSD veya listeye eklememi istediğiniz bir özellik varsa belirtebilirsiniz.

SSD Listesi - Astroscott

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash id gibi programlar kullanıyorlar, kontrolcüler de genellikle PCB üzerinde gözükür. Üstünde DRAM diye yazmıyor ama bunun Samsung marka DRAM olması lazım. Hemen solundaki ise kontrolcü, normalde gerçek ismi yazar fakat Kioxia bir nedenden dolayı adını değiştirmişti.

Eki Görüntüle 1815720
teşekkür ederim! bu hem benim için hem de başlığı inceleyecekler için güzel bir bilgi oldu.

bu arada az önce listenin orijinalini buldum. :) "emeğinize sağlık" derken, "listeyi az birşey çekip çevirmenize sağlık" demek istemiştim.

SSDs

Bu arada az önce listenin orijinalini buldum. :) "emeğinize sağlık" derken, "listeyi az birşey çekip çevirmenize sağlık" demek istemiştim.
Az bir şey çekip çevirmenize sağlık derken nasıl ve neden iğneleme yapmaya çalıştınız anlamadım. Zaten listenin ilk konusunda bu listeyi o listeden ilham alarak çıkardığımı söylemiştim. Sonuç olarak ülkemiz SSD pazarı adına o listeden daha kapsamlı bir liste ortaya çıktı.

Merhaba. Liste çok başarılı ancak hiç 2242 SSD göremedim. Bilginiz varsa önerebileceğiniz bir 2242 SSD var mı? Bugün Samsung marka 2242 SSD elime ulaştı ve yüke soktum sonrasında 5 saniye sürmeden 30 dereceden 80 dereceye çıktı. Isınma sorunu olmayan 2242 SSD öneriniz varsa alabilirim. (bütçe 256 GB için 500 TL)

Geri
Yukarı