Gentoo Linux nasıl kurulur?

ISO değil, tarball. Tarball'ı sistemi kurucağın yere indirip, oraya çıkaracaksın. Handbookta bunlar yazılı. Okumanı tavsiye ederim.

Handbook çok karışık gelmişti ama bir bakayım tekrar. Zaten sanal makineye kurarken anlamaya çalışarak devam ettiğim için yavaş yavaş ilerliyordum.

Karmaşık değil, fakat biraz detaylı. Gözünü korkutmasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videonun başındaki gibi mi?
@433815 hocam şu an kurulum işlemindeyim ve Endeavour OS üzerinden yapıyorum. Tarball işini hallettim. Şu an /mnt/gentoo/etc/portage/make.conf kısmındayım. Ancak şunu anlamadım. Ben burada MAKEOPTS ayarını neye göre yapacağım?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videonun başındaki gibi mi?
@433815 hocam şu an kurulum işlemindeyim ve Endeavour OS üzerinden yapıyorum. Tarball işini hallettim. Şu an /mnt/gentoo/etc/portage/make.conf kısmındayım. Ancak şunu anlamadım. Ben burada MAKEOPTS ayarını neye göre yapacağım?

Hala kuruyor musun bilmiyorum ama makeopts= (-j?) > "?" yerine işlemcinin ne kadar sanal çekirdeği olduğunu yazıyorsun. Mesela 2600X de 6 Core, 2 parçacık var ve 6x2 = 12 thread ve ben makeopts=-J11 kullanıyorum ama kernel compile ederken bilgisayarı kullanmazsam -j12. Kullanmak için kendime 1 çekirdek bırakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı