Gentoo Linux OpenRC başlamıyor

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Gentoo Linux kurulumunu gerçekleştirdim. Ancak aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere sistem saati yüzünden boot olmuyor.

Liveusb ile tekrar chroot olmayı denedim ama nâfile. Chroot olunmuyor çünkü USB'den çıkış yaptım üstüne bir de Endeavour OS hata verdiği için yeniden yazdırmak zorunda kaldım.

Yapmam gereken tek şey sistem saat düzenini değiştirmek. Bunu şu an nasıl yapabilirim?

@433815, @OzgunP, @404631, @gen2

P_20220306_032614.jpg

Merhabalar.

Gentoo Linux kurulumunu gerçekleştirdim. Ancak aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere sistem saati yüzünden boot olmuyor.

Liveusb ile tekrar chroot olmayı denedim ama nâfile. Chroot olunmuyor çünkü USB'den çıkış yaptım üstüne bir de Endeavour OS hata verdiği için yeniden yazdırmak zorunda kaldım.

Yapmam gereken tek şey sistem saat düzenini değiştirmek. Bunu şu an nasıl yapabilirim?

@433815, @OzgunP, @404631, @gen2

Eki Görüntüle 1323869

Bunca yil icinde hiçbir Linux sisteminin sistem saati duzeni yanlış oldugu icin boot edilemedigini gormedim açıkçası. syslog-ng gibi bir logger ekleyerek sorun hakkinda daha detayli bilgi edinebilirsin gibi geliyor.

Bunca yil icinde hiçbir Linux sisteminin sistem saati duzeni yanlış oldugu icin boot edilemedigini gormedim açıkçası. Syslog-ng gibi bir logger ekleyerek sorun hakkinda daha detayli bilgi edinebilirsin gibi geliyor.

Hocam dediğim gibi o yukarıda attığım fotoğraftaki yerde takılıp kalıyor.

Openrc'nin bir loggeri olmadigi icin yapabilecegin bir şey yok. Ya bir logger ekleyeceksin acilisa ve sistem loglarina bakacaksin ya da kor atis yapacaksin.

Sistemi USB üzerinden başlatıp Gentoo'nun olduğu yere bakabiliyorum. Oradan dediğim sorunu düzelttim. Yukarıda takılı kaldığı yerde kalmaya devam ediyor.

Nasıl logger ekleyebilirim?

Chroot olup logger kuracaksin ardindan boot Sequence'a ekleyeceksin.

Chroot olmasına oluyorum ama "bash: /dev/null: permission denied" hatası veriyor. Chroot olmadan önce "sudo su" komutu ile root hesaba geçiş yapıp sonra chroot oluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı