Geometriyi anlamıyorum

ömeravcc

Centipat
9. sınıfım, 9. sınıfın konuları genel olarak basit özellikle cebir konular. Karekök, mutlak değer, problemlerde sıkıntı yok ama şu geometriyi bir türlü yapamıyorum. Geçen sene 8. sınıfta da nefret ederdim. Çalışıyorum, teste geçince soru bana bakıyor ben soruya. Tavsiyeleriniz neler?

Soru çözüm videolarını izle. Onun dışında anlamadığın ve yanlış yaptığın yerlere daha çok çalış. En kolay soru bankasını al öyle ilerlemeye devam et.

Kanka bende anlamıyordum çok kötüydü rehber matematikten izledim bir taraftan çözdüm izledim yeri geldi videoyu durdurup çözdüm öyle yapabilirsin ama hemen olmaz 1 haftanı alır verimli çalış 75 aldım sınavdanda.

Geometri biraz soru birikimi ister. Özellikle zorlayıcı sorular çok öğretici oluyor. Ve yapmak istediğiniz şeyi yapmaktan vazgeçmemek en önemli nokta. Yap, dene, olmazsa başka bir yönteme geç. Ve yapamadığın soruların cevaplarını mutlaka hocana sor. Veya çözümünü izle.

9. sınıfım, 9. sınıfın konuları genel olarak basit özellikle cebir konular. Karekök, mutlak değer, problemlerde sıkıntı yok ama şu geometriyi bir türlü yapamıyorum. Geçen sene 8. sınıfta da nefret ederdim. Çalışıyorum, teste geçince soru bana bakıyor ben soruya. Tavsiyeleriniz neler?

İspatı ile bilirsen anlarsın. Rehber Matematik Geometrik izle baya gelişirsin.

Kenan Kara izle.

Geometri genel olarak mantığı anlayınca çok güzel bir derstir. Genelde her sorunun farklı bir çözümü bile olabiliyor. Cevabın ne olduğundan çok cevabın neden o olduğunu öğrenmeye çalışın. Hocalarına neden böyle olmak zorunda diye sorun zorlayın onları. Her cevabın bir öyküsü olduğunu fark edeceksiniz ve bu uyuma hayran olacaksınız. Matematiğim iyi değildi ama geometriden büyük zevk alırdım

Geri
Yukarı