Gerçekler başkadır

Çocukların öldüğünü hatırlatırım.
Bu bir savaş, nasıl kavga ederken birinin canı yanıyorsa savaşta da insanların ölmesi normal. Olaylara çok kötümser bakmayın insanların ölmediği savaş mı var?

NATO kuruluş amacı ve prensibi belldir. Öncelikle üyelerini ve dünyayı savaştan korumak. 5. madde mevcut üyeleri kapsamaktadır. Arkadaşıma zarar verenler bana da vermiştir. Ukrayna NATO üyesi değil NATO resmi olarak Ukrayna'da görev yapamaz zaten. NATO üyesi olsaydı Ukrayna o zaman gerekli müdahale olmasaydı siz haklı olurdunuz. BM zaten 5 ülkeden oluşur. 5 ülke veto yetkisi mevcut ve bunlardan 1 tanesi verse teklif reddedilir. Rusya zaten BM 5 daimi ülkeden biri. ABD, Fransa, İngiltere, Rusya, Çin 5 daimi ülke. Çin ve Rusya bu duruma hayır deyip veto ederdi teklif reddedilirdi. Zamanında Suriye için insani destek Rusya veya Çin tarafından reddedildiği için insani yardım gönderilmedi.

Bu bir savaş, nasıl kavga ederken birinin canı yanıyorsa savaşta da insanların ölmesi normal. Olaylara çok kötümser bakmayın insanların ölmediği savaş mı var?

Çok farklı bir boyuttan bakıyorsun, konu hamam giren terler değil konu işgalci bir gücün verdiği etki ve yıkım, bir empati kur diyeceğimde zannetmiyorum başarabileceğini.

Çok farklı bir boyuttan bakıyorsun, konu hamam giren terler değil konu işgalci bir gücün verdiği etki ve yıkım, bir empati kur diyeceğimde zannetmiyorum başarabileceğini.
Al sana empati, Türkiye de yanında tehlike var diye Suriye'ye girdi. Gördün mü empatiyi? Sadece Rusya biraz daha ilerliyor aradaki tek fark bu.

Avrupa'lı politikacıların seyrettiği, NATO denilen uydurma ucube silahlı grubun lafla icraat yaptığı, Amerika'nın maçasının yemeyerek uzaktan gazel okuduğu, birleşmiş milletlerin sadece toplantı salonundan ibaret olduğu acınacak bir drama izliyoruz. Rusya haklıdır haksızdır ama şu anda bu gidişat ileride Avrupa'nın da başına bela olacak, Rusya aptalca bir kalkışma ve işgalde bulunmuyor yılların planları ve zamanlaması var bu sadece satrançta bir hamle arkasında da alenen Çin var bu yüzden tüm dünya seyrediyor. Böyle bir dünyada yaşıyoruz işte kimin gücü kime yeterse günün sonunda kınama çok önemli çok. Bu arada Almanya'nın hala Ukrayna'ya kask göndermesini düşünüyorum, yani küfür etsen daha iyi be.
Forumda NATO'ya iki laf yaptım diye konuşan kişiler vardı. :D

Forumda NATO'ya iki laf yaptım diye konuşan kişiler vardı. :D

NATO şu an bir şey yapamaz ki zaten. Herhangi bir NATO ülkesi üye olmayan ülkeye asker gönderirse bu direkt 3.dünya savaşı başlaması anlamına gelir. 2 dünya savaşı aynı taktik ile başladı.

Geri
Yukarı