Gerçekler başkadır

Hakettiğin cevabı alıyorsun istersen bir çocukluğuna ineyim ne dersin bu kadar agresif ukalalığınla boyun mu uzuyor ? Hadsizlik yapma yazdıklarına dikkat et Türk ordusuna ve Milletine ne dediğini bileceksin hadsizlik etmeyeceksin.
Senin gibi bilgisiz bir insana hem dilim varmadığı için hem de forumun kuralları dolayısı ile hakkettiği cevabı veremiyorum yoksa senin hakettiğin şey belli. Hadsizlik yaptığım falan da yok git önce biraz kitap oku belki cevizin içinde bir şeyler çalışmaya başlar.

Hakettiğin cevabı alıyorsun istersen bir çocukluğuna ineyim ne dersin bu kadar agresif ukalalığınla boyun mu uzuyor ? Hadsizlik yapma yazdıklarına dikkat et Türk ordusuna ve Milletine ne dediğini bileceksin hadsizlik etmeyeceksin.
@Yszuf 'un hadsizlik yaptığı falan yok amma saçmaladınız cidden.

Alakası yok dedikleriniz farklı. NATO Rusya'yı kışkırttı. Ukrayna'ya gazı verdi. Ukrayna'ya sadece destek veriyorlar yalnız bıraktılar. Madem bu kadar güçlü NATO İsveç ve finlandinya NATO'ya girmek istedi. ABD kapılarımız açık dedi. Rusya bir şeyler söyledi ve vazgeçtiler. NATO ağzını açmadı. İki tane Türk ve Romanya ge misine bomba geldi NATO ağzını açmadı. NATO sadece ABD'nin çıkarları için kurulmuş bir yer.

Finler Rusya'dan zaten korkar ve her türlü çöker. Kış savaşı sonrası bile ABD Marshall destek kredisi bile reddettiler. Ruslar ile tekrar savaşırız diye. İsveç'i bilmiyorum neden girmedi. Ben aksi bir şey demedim ki zaten. NATO ülkeleri en başta bizden nefret eden geçmişte işgalde bulunmuş ülkeler. Bizim için seslerini çıkarmazlar. Bizim bombamız değil ama başka ülke olsaydı o zaman işler değişirdi.

NATO zaten değerli topraklara yardım eder. Afganistan ile Ukrayna bir değil. Afganistan yeraltı kaynakları zengin ülke. Savaşlar zaten duygusal açıdan yapılmaz ve destek verilmez. NATO Suriye'de kendi çıkarı için orada. Rusya'nın çıkarını engellemek için. Savaş durumunda hiçbir ülke kendini riske atmaz. Misal lenin bize milli mücadele döneminde askeri desteği sınırlarında emperyalizm tarafından kontrol edilen ülke olmaması için yardım etti. Milli mücadele'yi kazandık lenin istediği oldu. Misal İngiltere- ABD 13 koloni savaşında Fransa ABD'yi İngiliz'lere kaptırdığı için ABD desteklemiştir. 21. yy itibarı ile artık savaşlar klasik savaş değil masa başı haline geldi. Senin politikan başarılı olduğu sürece ve çıkarın varsa dahil olursun. Türkiye en başta Suriye'ye terör ve istikrarsızlık ve Libya'ya Akdeniz tezi için asker gönderdi. Yoksa Türkiye Suriye ve Libya savaşında neden olsun ki. Türkiye politikası nettir. Yurtta barış dünyada barış. Kıbrıs harekatı bile diplomasi ile çözülecek iyi niyetli düşünen ülkeyiz.

Finler Rusya'dan zaten korkar ve her türlü çöker. Kış savaşı sonrası bile ABD Marshall destek kredisi bile reddettiler. Ruslar ile tekrar savaşırız diye. İsveç'i bilmiyorum neden girmedi. Ben aksi bir şey demedim ki zaten. NATO ülkeleri en başta bizden nefret eden geçmişte işgalde bulunmuş ülkeler. Bizim için seslerini çıkarmazlar. Bizim bombamız değil ama başka ülke olsaydı o zaman işler değişirdi.

Aslında dolaylı olarak aynı şeyden bahsediyoruz tek farkı Ukrayna tahıl ambarı ve Avrupa için gerekli iken Amerika çıkaramadığı lityumu Rus'lara bıraktı.

NATO başta yardım etmedi. Rusya saldırdıktan sonra silah göndermeye başladılar. Yangına körükle gidiyorlar bu net. Birileri üçüncü dünya savaşı çıkarmaya çalışıyor anlaşılan. Şuanda NATO'nun yardım etmesi demek, NATO ile Rusya'nın çatışması demek aynı zamanda. Ukrayna üzerinden.

Senin gibi bilgisiz bir insana hem dilim varmadığı için hem de forumun kuralları dolayısı ile hakkettiği cevabı veremiyorum yoksa senin hakettiğin şey belli. Hadsizlik yaptığım falan da yok git önce biraz kitap oku belki cevizin içinde bir şeyler çalışmaya başlar.

Dilin daha nasıl varacak? Şu yazdıkların yukarıda asılı duruyor zaten, sen nasıl bir karaktersinde bu toplumun kırmızı çizgilerini haife alıyorsun?

Kardeşim kafan mı iyi senin 40 yıldır terör belasında olan bir ülkeyle bu durumu nasıl kıyaslıyorsun?

O zaman Türkiye de Suriye'yi Rusya'nın şu an Ukrayna'yı bombaladığı gibi bombalayacaktı. Gelip bana burada hem bunun yanlış olduğunu söyleyip de ona rağmen televizyonda hâlâ şehit haberleri olunca üzüldüğünü söyleme.

Bu yukarıdaki mesaj senin, yol yakınken yanlış ifade ettiğini ve gerekli özrünü belirt çok hadsiz bir mesaj bu sanalı manalı olmaz başın derde girer.
@Yszuf 'un hadsizlik yaptığı falan yok amma saçmaladınız cidden.
Mesajların tamamını okudun mu ?
NATO başta yardım etmedi. Rusya saldırdıktan sonra silah göndermeye başladılar. Yangına körükle gidiyorlar bu net. Birileri üçüncü dünya savaşı çıkarmaya çalışıyor anlaşılan. Şuanda NATO'nun yardım etmesi demek, NATO ile Rusya'nın çatışması demek aynı zamanda. Ukrayna üzerinden.
Evet, beni bu konuda düşündüren de Amerikanın tepkisizliği.

@overDrive__ İsveç ve Finlandiya'da Rusya'nın kayda değer hangi çıkarı bulunuyor? Oraya girip asker kaybetmeyi isteyebilirler mi sence? Ki İsveç ve Finlandiya'nın ordusu Ukrayna'nın ordusuna kıyasla daha kaliteli. Rusya o riske girmez.

Ayrıyeten Rusya'da ki Türkleri küçümsemiyorum. Ama dediğim şeyde yanlış değil. 2015'de uçak düşürdüğümüzde Türk Keneşi'nden çıkan Hakasya, Altay, Tuva ve Saha Cumhuriyetlerine ne diyorsunuz? Azerbaycan ile geçenlerde ittifak kuran Rusya'ya ne diyorsunuz? Kırgızistan ile Tacikistan çatışırken Rusya'ya arabuluculuk teklif edenlere ne diyorsunuz? Bahsettiğiniz şey keşke olsa ama imkansız.

Ben NATO'cu biri değilim, NATO'nun çok düzgün işleyen bir örgüt olmadığınıda biliyorum. Ama yaptığınız yorumlar aşırı saçma. Malum parti seçmeni ülkücü insanlar gibi konuşuyorsunuz.
Yapacak bir şey yok, en mantıklı hareketi yapıyor.

Rusya'nın haklı olduğu bir şey yok burada. Kürtler isyan edip Kürdistan kursa ve bunu desteklese Rusya, ardından da Türkiye'ye girse, işgal etse hala Rusya'yı mı desteklerdiniz? Rusya şu an aynısını yapıyor.
Dilin daha nasıl varacak? Şu yazdıkların yukarıda asılı duruyor zaten, sen nasıl bir karaktersinde bu toplumun kırmızı çizgilerini haife alıyorsun?

O zaman Türkiye de Suriye'yi Rusya'nın şu an Ukrayna'yı bombaladığı gibi bombalayacaktı. Gelip bana burada hem bunun yanlış olduğunu söyleyip de ona rağmen televizyonda hâlâ şehit haberleri olunca üzüldüğünü söyleme.

Bu yukarıdaki mesaj senin, yol yakınken yanlış ifade ettiğini ve gerekli özrünü belirt çok hadsiz bir mesaj bu sanalı manalı olmaz başın derde girer.

Mesajların tamamını okudun mu ?

Evet, beni bu konuda düşündüren de Amerikanın tepkisizliği.

Biden dün yaptığı konuşmada çok haklıydı. Yaptırım ve askeri destek haricinde yapılacak yardımlar (asker konuşlandırma vs.) 3. Dünya Savaşı'nı başlatırdı. Sadece adım atmakta geç kaldı Amerika.

@overDrive__
Rusya'nın haklı olduğu bir şey yok burada. Kürtler isyan edip Kürdistan kursa ve bunu desteklese Rusya, ardından da Türkiye'ye girse, işgal etse hala Rusya'yı mı desteklerdiniz? Rusya şu an aynısını yapıyor.
Verdiğin örnekle aralarında hiçbir ortak nokta yok. Adamlar kendi sınırlarında tehlike arz ettiği için Ukrayna'ya girdi. Birisi Karadeniz'in üstündeki ülke diğeri ise bizim direkt olarak yanımızdaki ülke. Daha kötü bir örnek verilemezdi doğrusu.

Verdiğin örnekle aralarında hiçbir ortak nokta yok. Adamlar kendi sınırlarında tehlike arz ettiği için Ukrayna'ya girdi. Birisi Karadeniz'in üstündeki ülke diğeri ise bizim direkt olarak yanımızdaki ülke. Daha kötü bir örnek verilemezdi doğrusu.

Nasıl yok? Donetsk ve Luhansk'ı savunmak için girdi adamlar. Aynı amaçla Ukrayna'ya da saldırıp sınırlarını kendilerine göre savunacaklar. Tek amaçlarının o olmadığını biliyorum fakat asıl sebeplerinden biri Donetsk ve Luhansk'ı korumak. Ayrıyeten, size cevap vermek hataymış, sonradan gördüm resmi.

1645982010175.png

İyi günler dilerim.

Nasıl yok? Donetsk ve Luhansk'ı savunmak için girdi adamlar. Aynı amaçla Ukrayna'ya da saldırıp sınırlarını kendilerine göre savunacaklar. Tek amaçlarının o olmadığını biliyorum fakat asıl sebeplerinden biri Donetsk ve Luhansk'ı korumak. Ayrıyeten, size cevap vermek hataymış, sonradan gördüm resmi.

Eki Görüntüle 1318040

İyi günler dilerim.
Adamlar istememesine ve uyarılara rağmen Ukrayna Rusya'ya kafa tuttu ve eski özbenliğini unutup Avrupalılaşmaya çalışıyor. Rusya ileride olabilecek sorunlardan dolayı gerekeni yapıyor. Bu arada o "Yer" ne zaman güncellenmiş bilip bilmeden direkt onu atarak da hatanın tam olarak nerenin "içinde" olduğunu göstermiş oldun. Teşekkürler.

Geri
Yukarı