Gerçekten devler var mıydı ?

Bizden önce yaşamış olan insanların daha güçlü ve uzun boylu oldukları doğru. Ama bu dev boyutunda olacağını sanmıyorum. Olsa bile çok az vardır bu insanlardan. Tabi bu gerçekten dev boyunda değil daha uzun boylu ve güçlü olduğunu düşünüyorum.

Eski insanlar 30 metre diye bir şey duymuştum. Biraz araştırınca bu resimleri buldum. Bana pek tutarlı gelmedi.
dev-kafa.jpg
eskiden-yasamis-dev-insanlar-iskeletleri-aliraci-2335-9203.jpg
hqdefault (1).jpg

@Silinen üye Tutarlı değil dediğin gibi. :) Konunun başındaki mesajımda söylemiştim zaten, bu fotoğraflar, Worth1000.com sitesinin 2002 yılında düzenlediği photoshop yarışmasına katılan birinin yaptığı fotoğraflar. Gerçekle hiçbir ilgisi yok ve insan yapısında dev sayılabilecek bir insan iskeleti hiçbir zaman bulunmadı. Ayrıca, günümüz insanının boy ortalaması atalarına göre az da olsa daha uzun, bu da doğal seçilimin getirdiği bir şey. Yine de işin doğruluğunu araştırmadan körü körüne inanan arkadaşlar var, onlara diyecek bir şey yok tabii ki. :)

Ad kavmi diye bir kavim var. Bunlar bizim dev dediklerimizden de büyük. Özgürlük heykelinden de büyük. Evrimciler'i aşar bu mesele. :)
Devlerin aşkları büyük olur diyenler sallıyor Milattan takriben 2000 yıl önce helak edilmişler. Kaynaklarda da bu aşk konusu hiç geçmiyor. Neyse Video'yu izleyin en iyisi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Silinen üye Tutarlı değil dediğin gibi. :) Konunun başındaki mesajımda söylemiştim zaten, bu fotoğraflar, Worth1000.com sitesinin 2002 yılında düzenlediği photoshop yarışmasına katılan birinin yaptığı fotoğraflar. Gerçekle hiçbir ilgisi yok ve insan yapısında dev sayılabilecek bir insan iskeleti hiçbir zaman bulunmadı
Yarışmanın sonucu ne oldu acaba? :)

Cosmos belgeselinde izlemiştim ben de, Neill Hoca'mız eskiden oksijen miktarının çok fazla olduğunu, bu yüzden bütün canlıların şimdikinden çok daha büyük olduğunu söylemişti. Tabii insanların çıktığı dönemde oksijen miktarını bilmiyorum, eğer o zamanlarda da çokmuşsa insanlar da öyledir.

Kazı alanlarından dev kalıntıları çıkartılmakta, gerçekliği ne kadar doğrudur tartışılır. Ama bir arkeolog böyle bir komplonun içerisinde yer almak ister mi ? Sonuç itibariyle günümüzde bile 2.50 metre insanlar mevcut bu insanlara tam anlamıyla dev diyemesekte geçmiş dönemlerde, kalıtımsal bir hastalığa sahip olan yada o şekilde evrimleşmiş bir homo eractus ırkı olabilir. Sapiens olduklarını düşünmüyorum çünkü bulunan kalıntılarda, alet edavat izlerine rastlanmamıştır.

Bilmiyorum ama şu filmi izledikten sonra umarım vardır diyor insan. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı