İnceleme Gereksiz abartılan bir oyun: Valorant

Not: Bu incelemede daha çok CS:GO ile kıyaslanacaktır ve bunlar benim şahsi fikirlerimdir.

Bölüm 1: Gereksiz abartılan hile sistemi.
Oyunda gereksiz olarak abartılan bir hile sistemi var. Tamam güzel fakat aşırı derecede abartılıyor.
Çünkü sadece CS:GO ile kıyaslanıyor. CS:GO zaten 2012 yılında çıkmış ve bu zamanlarda daha çok salınmış bir oyun. Oyun bir ara iyi bir hile koruma sistemine sahipti fakat Valve karşısında çok az kişi olduğu için umurunda olmuyordu. Valorant'ta buradan vurdu zaten. Fakat gereksiz abartılıyor dediğim kısım sanki dünyanın en iyi sistemi gözüyle bakılması. Örnek vermem gerekirse R6S'in hile sistemi şu anda gördüğüm kadarıyla Valorant'tan daha iyi. Valorant'takinin aksine 1 tane bile hile görmedim. Hatta CS:GO'da da abartılan kadar fazla görmedim. Tamam ara sıra basit eğlenceye geliyordu fakat sadece basit eğlenceye geliyordu. Steam'deki hesap güvenlik puanı benzeri bir sistem var güvenlik puanınızın yakın olduğu insanlarla oynuyorsunuz o yüzden oyun ilerledikçe hile sayısı azalıyor / bitiyor.

Bölüm 2: Berbat denilecek mekanikler.
Oyunun mekanikleri bana göre çok kötü durumda. Movement ve vuruş hissiyatı CS:GO'ya göre rezil durumda. Koşarak ve zıplayarak vurmak çok basitleşti. Oyun aim değil de şans tabanlı bir oyuna dönüştü. Silah buruş hissiyatları çok kötü. Vandal'ın ilk 4 mermisi sekmiyor ki zaten adam 4 mermide ölüyor. İvmeli hareket dediğimiz olay olmadığından adamın vurması kolaylaşıyor. 2xciv bununla alaklı bir video yapmıştı adama yayında çok fazla koşarak vuruyorsun dedikleri için. O videoyu da şuraya bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyunda bhop ve strafe yapamıyoruz. Bunny mekaniği denenmiş fakat çok yetersiz.

Bölüm 3: Oyuncu kitlesi.
Valorant'ın oyuncu kitlesi gerçekten çok kötü. İster inanın ister inanmayın oyunda CS:GO'daki hile sayısından çok toxic oyuncu geliyor. Yaş kitlesi çok düşük. Anlamını bilmediği küfürleri eden veletler var. Ha düzgün kişiler var mı var tabii ki ama sayısı çok az. Bu kitle yüzünden Gold 3'te 20-30 vurmama rağmen Silver 3'e düştüm.
Dile kolay 3 rank.

Bölüm 4: Balon.
Oyun sadece hile sistemi ve Riot yapımı olduğu için ve TR sunucu ekledikleri için aşırı bir şekilde abartıldı. Skinlerde çok fazla öne çıkarıldı VP fiyatları çok pahalı. Bana kalırsa silah sesleri ve görüntüleri vuruş hissiyatını değiştiriyor. Varsayılan Vandal'la yağmacı veya asil arasındaki fark kesinlikle fark edilir durumda.

Bölüm 5: Sonuç.
Tabii ki herkesin kendi düşüncesi fakat bana göre Valorant "çöp" bir oyun. Kim ne derse desin istediğiniz kadar linçleyebilirsiniz. Fakat olan şeyleri inkar edemezsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emr_1945

Ben valorantıda csgoyuda zevk ile oynayan biriyim ikisiylede soeunum yok ama bir oyunun dandik olduğunu kafaya sıkınca pekmez çıkarcasına efektin fırladığını (yani vuruş hissinin olmadığını) reddedemem. Her 2 ayda bir ajan getirerek sanki MMOFPS gibi davranmasını anlamış değilim. Başka organizasyona yer kalmayacak şekilde kendi turnuvasına önem verecek ve e-spor takımları sadece 3-10 bin dolar için haftalarca kapışmasına anlam veremiyorum. Riot Türkiye'ye iyi olabilir ama unutmayın Riot'ta da bir Çin şirketine ait.

Bedava bir oyundan bahsediyorsun, sonuçta hayrına yapmıyorlar oyunu illa para kazandıracak desenler ekleyecekler oyuna. Her 2 ayda gelmesi gene iyiymiș öyle bir konușmușsun ki 10 saatte bir ajan getiriyorlar oyuna. Bana sorarsan CS:GO'nun AWP ile 100 metre uzaktan vurmak dıșında pek bir vuruș hissiyatının olduğunu söyleyemem. Ama bu değilki CS çöp bir oyundur, bende CS severim rekabetçi oyunların babası hatta dedesi konumundadır(Daha eskileri vardır elbet)

Popüler olunca mecburen kitle batıyor hocam.

Bence şirketin politikaları yüzünden kitle bu halde. Aynı anda popüler olmuş oyunlarda küçük arkadaşlar ve küfür Riot'un oyunları kadar yoğun değil.

@Emr_1945

Bedava bir oyundan bahsediyorsun, sonuçta hayrına yapmıyorlar oyunu illa para kazandıracak desenler ekleyecekler oyuna. Her 2 ayda gelmesi gene iyiymiș öyle bir konușmușsun ki 10 saatte bir ajan getiriyorlar oyuna.

Oyun para kazanır. Ama bu şirket aşırı paraya aç gibi geliyor. CS:GO'da öyle bir mantık yok. Ama oda 250TL diyeceksin.(dolara vur üzüleceksin. Dolarla para değil o.) Bkz. Alıntı. Oyunu Türkiye'de 10TL yapsaydılar oyunda ne küfür kalırdı. Nede konuşamayan çocuk arkadaşlarımız. Her ajan meta değiştirir. Meta değişirse espor takımları taktiklerini değiştirir. Bu da şuna sebep olur. Zirvedeki takım dipleri görür. Dipdekiler de ters etki. Böylece tuttuğun takım bazen Avrupa şampiyonu olur. Bazende Ulusal elemeden çıkamaz. Bunun sebebi yapımcı

Son düzenleme:
Bebeğim R6S. O kadar güzel ki bana göre en güzel FPS oyunu. Daha ötesi yok. Vuruş hissiyatı, takım ruhu, heroların birbiri ile saat gibi uyumlu çalışması, çok tatlı grafikler.. Belki de son 2 senemi güzelleştiren nadir eserlerden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarım kaldırsa hemen oynayacağım oyun.

İncelemen çöp bu arada. Sadece oyunu gömmüşsün. Elde tutulur bir bilgi yok.

Ne bekliyorsun bu tiriple a seviyesinde bir oyun degil bir Online oyun ve diğer oyunlarda ne varsa burada da o var bir fark yok arada ayrıca mekanik te yok doğru düzgün gerci Doom oynadiktan sonra bu tarz oyunlara girince kusuyorum tabii ayrılan bütçe belli 2 oyunda ama Doom Online oyun olmamasına ragmen Online'si şuandaki tüm Online oyunum diyen oyunlara hin basar yok 2 silah tasiyım yok canım azaldı can basayım ya da siperin arkasina saklanayım yok cephane bitti silahi atayım yok kaçayım yok oyunda canı kafa patlatarak alıyorsun mermiyi testere ile düsman keserek veya yerde buldugun şeylerden oyunda birçok sikil var iblis çagırma gibi farklı farklı uçan iblisten üzerine koşan önü saglam arkasi zayıf olan iblksler gibi silah çesitliligide iyi seni gerçekcilik adı atlında kısıtlamıyor yani cöp bilgisayarin var ve oyunu oynamadan konuşman hatadır.

Not: Bu incelemede daha çok CS:GO ile kıyaslanacaktır ve bunlar benim şahsi fikirlerimdir.

Bölüm 1: Gereksiz abartılan hile sistemi.
Oyunda gereksiz olarak abartılan bir hile sistemi var. Tamam güzel fakat aşırı derecede abartılıyor.
Çünkü sadece CS:GO ile kıyaslanıyor. CS:GO zaten 2012 yılında çıkmış ve bu zamanlarda daha çok salınmış bir oyun. Oyun bir ara iyi bir hile koruma sistemine sahipti fakat Valve karşısında çok az kişi olduğu için umurunda olmuyordu. Valorant'ta buradan vurdu zaten. Fakat gereksiz abartılıyor dediğim kısım sanki dünyanın en iyi sistemi gözüyle bakılması. Örnek vermem gerekirse r6S'in hile sistemi şu anda gördüğüm kadarıyla Valorant'tan daha iyi. Valorant'takinin aksine 1 tane bile hile görmedim. Hatta CS:GO'da da abartılan kadar fazla görmedim. Tamam ara sıra basit eğlenceye geliyordu fakat sadece basit eğlenceye geliyordu. Steam'deki hesap güvenlik puanı benzeri bir sistem var güvenlik puanınızın yakın olduğu insanlarla oynuyorsunuz o yüzden oyun ilerledikçe hile sayısı azalıyor / bitiyor.

Bölüm 2: Berbat denilecek mekanikler.
Oyunun mekanikleri bana göre çok kötü durumda. Movement ve vuruş hissiyatı CS:GO'ya göre rezil durumda. Koşarak ve zıplayarak vurmak çok basitleşti. Oyun aim değil de şans tabanlı bir oyuna dönüştü. Silah buruş hissiyatları çok kötü. Vandal'ın ilk 4 mermisi sekmiyor ki zaten adam 4 mermide ölüyor. İvmeli hareket dediğimiz olay olmadığından adamın vurması kolaylaşıyor. 2xciv bununla alaklı bir video yapmıştı adama yayında çok fazla koşarak vuruyorsun dedikleri için. O videoyu da şuraya bırakayım.

Oyunda bhop ve strafe yapamıyoruz. Bunny mekaniği denenmiş fakat çok yetersiz.

Bölüm 3: Oyuncu kitlesi.
Valorant'ın oyuncu kitlesi gerçekten çok kötü. İster inanın ister inanmayın oyunda CS:GO'daki hile sayısından çok toxic oyuncu geliyor. Yaş kitlesi çok düşük. Anlamını bilmediği küfürleri eden veletler var. Ha düzgün kişiler var mı var tabii ki ama sayısı çok az. Bu kitle yüzünden Gold 3'te 20-30 vurmama rağmen Silver 3'e düştüm.
Dile kolay 3 rank.

Bölüm 4: Balon.
Oyun sadece hile sistemi ve Riot yapımı olduğu için ve TR sunucu ekledikleri için aşırı bir şekilde abartıldı. Skinlerde çok fazla öne çıkarıldı VP fiyatları çok pahalı. Bana kalırsa silah sesleri ve görüntüleri vuruş hissiyatını değiştiriyor. Varsayılan Vandal'la yağmacı veya asil arasındaki fark kesinlikle fark edilir durumda.

Bölüm 5: Sonuç.
Tabii ki herkesin kendi düşüncesi fakat bana göre Valorant "çöp" bir oyun. Kim ne derse desin istediğiniz kadar linçleyebilirsiniz. Fakat olan şeyleri inkar edemezsiniz.

Önceden girerdim insanlarla olan muhabbet için sonra kendime saygım arttı ve insanları umursamamaya başladım sonra tekrardan CS:GO oynamaya başladım türklerle oynamam gerekirse topluluk AWP redline diye akıyor.

Geri
Yukarı