Gereksiz bir utangaçlık yaşamak

xYper7

Femtopat
Daha fazla  
Selam, iyi geceler. Ben şu an 9.sınıfa gidiyorum ve kendimi bildim bileli arkadaş ortamım ve kızlarla aram iyidir. Sınıftaki 1-2 kız dışında hepsiyle genelde iyi anlaşmışımdır fakat bu döneme kadar ne zaman birinden elektrik alsam veya direkt hoşlansam o kişiye açılmakta zorlanıyorum. Örnek vereyim ben 8'de bir kızı çok sevdim ama hiç açılamadım aramız çok iyiydi ama sonra okullar falan değişti aramız açıldı vs. şimdi konuşmuyoruz. Onu boş verdim size sormak istediğim artık öyle bir kıvama geldim ki tanışmak istediğim veya hoşlandığım kızların telefonunu veya Instagram'sını falan istemeye bile zorlanıyorum. Tanışmak istediğim birileri var ama utanıyorum desem kısaca, utanmadan nasıl tanışabilirim veya nasıl bir konuşma, tanışıklık başlatabilirim? Not: Tipim öyle kötü değil, sadece biraz fazla sivilcem var ve bakımlıyımdır, demek istediğim fiziksel bir utanma değil.

Bu direk olabilecek bir şey değil o yüzden bunu geçişe yayman daha iyi olur. Geçiş kısmında ise tanışıklığı başka bir şeyle karıştırmak. Atıyorum kızdan bir şey istersin. Ertesi gün dünden gelen cesaretle bir tık daha öteye gidersin gibi gibi. Tanışmayı bu şekilde sürece yaydırarak hem daha doğal olmasını sağlarsın hem de kendini yavaş yavaş toparlarsın. Böylece artık bi noktada dümdüz tanışabilecek özgüvene kavuşursun.

Geri
Yukarı