Gereksiz ceza yedim!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
-Caner Uncu
+Admin
-Ya kanka ordamısın heğ?
+Noldu kanka?
-Oğlum Technopatta bir konuda haksız çıktım ama haklı çıkmam için adamın yorumunu silmen lazım hadi beğ.
+Ayıpsın kanka bende sen rahat ol.
Kesin yaşanmıştır bu olay, canı gönülden inandım şu an.

Benim önerdiğim sistemin fiyatına piyasada daha ucuz bir sistem olabilir, ben en kaliteli bileşenlerle öneri sunmaya çalışıyorum. Konu sahibini de illa benimkini alacaksın diye bir zorlamam yok. Sadece öneri, ister alır ister almaz.

Madem bu kadar rahatsızsın, ismime tıklayıp ''göz ardı et'' diyebilirsin.

Son düzenleme:
Hayır gelip geçer. Ama yani belki moderetörler görebilirse düzetebilirler o yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Değineceğim konu bu arkadaşın tavsiye etmediği halde itinayla kullandığı eşyalar Steam profiline gidince Rampage, Snopy gibi markalar görüyosunuz hani çin işiydi hep merdiven altı üretim diyordu şimdi diyeceksiniz adamın parası yoktur (100 TL bütçesi olan kişiye) 200 Liraya şunu al falan diyordu kendisi neden zorlamamış ayrıca Logitech ses sistemi olan bir insanın ekonomik durumundan bahsetmeyin ses sisteminin modeli hadi kötü diyelim adamın direksiyonu var başkan.
Buna da bir cevap vereyim, Snopy direksiyon setini zamanında 100 TL'ye almıştım. Kusura bakma, 2000 TL verecek param olmadı. Everest klavyeye gelince kullandığım kaliteli olduğu anlamına da gelmiyor, rezil bir klavye. Işıklandırması sadece süs amaçlı koyulmuş. Tuş aydınlatması yok, sadece alttan ışık var. Süs amaçlı yani. Kötü bir klavye, keşke almasaydım. Bilmediğimden zamanında almış bulundum. Kendim kullanıyorum diye tavsiye etmem mi gerekli? Şu an kullandığım klavye kalitesiz bir ürün. Direksiyon seti de 100 liranın hakkını verdi, fazla bir beklentim yok.

2. Ses sistemini ben almadım, bilmeden konuya yorum yapma. Ses sistemini 2012 yılında annemler hediye PC aldıklarında bir abi ses sistemi olarak bunu önermişler, annemler de bilmedikleri için almışlar.

Ekonomik durumum iyi olsa emin ol 3. nesil Intel ve RX460 sistem kullanmam. Babam bir fabrikadan emekli. Milyarlar falan kazanmıyor öyle merak etme. Baba parası yiyerek de almadım kendi sistemimi, ilk PC'mi hediye almışlardı. Dandik Casper bir üründü. Kasasını hala kullanırım hatta. Geri kalanı kendim para biriktirerek aldım. Bilmediğin konularda bilmiş gibi konuşma bundan sonra.

Son olarak, ceza yemenin sebebi bana karşı olan hakaret içerikli davranışlarındı. Cezanı çekmişsin ve bitmiş. Eğer moderatör arkadaş benim de hakaret ettiğimi düşünse ceza uygulardı. Düşündüğün gibi içeride moderatör kankalarım falan yok.

Son düzenleme:
Her şeyden önce adminlerden konudaki hiçbir şeyi silmemesini istiyorum, şimdi yazdıklarımı okursanız bana hak vereceksiniz.

Caner uncu adındakı adam dün sabrımı epey bir sınadı stres testine soktu beni sağ olsun.
Arkadaş benimle tartışırken resmen tatlı dille küfür etti buna kanıtım olarak.
+Ya arkadaşım, güzel kardeşim anlamıyor musun? (Ya mal arkadaşım, salak kardeşim anlamıyor musunun tatlı hali abarttığımı söyleyeceksiniz ama adamın yazı şeklinden ne olduğunu anlarsınız)
+Git bir aynı bileşenleri koy(ne yani bu s. Gitin tatlı hali mi? )
+Salak saçma markalar(bunu az sonra açıklayacağım. )
+2 saat araştırma(bunu da açıklayacağım. )
+Okumada sıkıntın olduğunu bilsem hiç tartışmaya girmezdim (adam bana engelli diyor Technopat adminleri neredesiniz? Ben kendisine desem cezam uzardı. )
Şimdi yukarıdaki 2 olayı açıklayayım ilk olarak salak saçma markalar dediği şey Corsair Delta RGB biz bu arkadaşla bilgisayar konusunda tartışıyoruz diyorum ki powerboost olan kasayı Corsair ile değiş ama yok abi adam anlamıyor illa yazdığımı okumadan laf atacak.
2 Saat araştırma mevzusuda şöyle bana attığı sisteme rakip ararken aynen şöyle yapıyorum.
Yeni sekme>İtopya>(sistemlere bakarım)>troya sistem sonra adama atıyorum bana diyor ki 1 saat aramışsın sonrada tekrardan 2 saat aramışsın öyle bulmuşsun diyor halbuki 10 saniye bile değil adamın sabrını sınamak değil de ne bu arkadaşlar?
Ben bu yazdıklarımı kendisine aktardım (biraz sert halde hani bana okuman sıkıntılı falan diyor ya) fakat ceza aldım ve yorumum silindi ama onun değil de benim 6300 mesajım olsaydı o ban yerdi.
Zaten bana ban atan adminin şike yaptığını düşünüyorum caner uncuyla en yakın arkadaşı olan adminle aralarında şöyle bir diyalog geçtiğine kalıbımı basarım.
-Caner unc.
+Admin.
-Ya kanka orada mısın heğ?
+Ne oldu kanka?
-Oğlum Technopat'ta bir konuda haksız çıktım ama haklı çıkmam için adamın yorumunu silmen lazım hadi beğ.
"Mesaj silinir Technopat sakinleri konuyu okuduğunda caner'i haklı bulurlar çünkü ona giden gerekli mesaj silinmiştir. "Bu arada ben ona ilk 6 ay anne sütü bağlantısını attım büyük ihtimalle de ondan ceza aldım ama mesajımı Recep hocam atsa şöyle yorumlar gelirdi.
+Hocam o dersini aldı.
+Helal adamsınız hocam.
Adminlerde o yorumu silemezdi. (Kimse kimseyi burası özgür bir platfrom diye kandırmasın. )
Ayrıca mesajimdan hariç iki konuya daha değineceğim.
1. değineceğim konu bu arkadaşın tavsiye etmediği halde itinayla kullandığı eşyalar Steam profiline gidince Rampage, Snopy gibi markalar görüyosunuz hani Çin işiydi hep merdiven altı üretim diyordu şimdi diyeceksiniz adamın parası yoktur (100 TL bütçesi olan kişiye) 200 liraya şunu al falan diyordu kendisi neden zorlamamış ayrıca Logitech ses sistemi olan bir insanın ekonomik durumundan bahsetmeyin ses sisteminin modeli hadi kötü diyelim adamın direksiyonu var başkan.
2. konu ile alakasız ama DH gibi forumlara "ölücü kaynıyor" diye laf atan arkadaşlara değineceğim.
Adam bilgisayar satıyor parça satışı olmaz fiyat son deyip 700 TL fiyat çekiyor ama rubik küpü arkadaşlardan şöyle yanıt geliyor. (Technopat'ta. )

400 çalışır. (Ölücü)
Hocam hayırlı satışlar. (Kurallarda gereksiz yorum atmak yasaktı sanırım başka forumda olabilir sonuçta satan kişi bilgisayarı satılacak diye heyecanlanıyor heyecanlanıyor. )
600 kurtarmaz mı? (Buna lafım yokta adam zaten 700 son demiş yani 800 koyup 700 inebilirdi)
Hoş fiyat valla. ( 2 yorum yukarıdaki gibi )
500 etmez. (Ölücü ve fiyatını sormamış zaten satıcı 700 son demiş)
Belleğe talibim. (Parça satışı yok)
Ekran kartına 120 veriyim. (Parça satışı yok)
Arkadaşım güç kaynağını alabilir. (Parça satışı yok)

Adminler de daha yazdıklarımı okumadan hemen benim ona attığım yazıları buraya kopyalayıp atacaktır ama yazdıklarımı okumuşlarsa sabrımın zorlandığını ve tatlı dilden küfür yediğimi anlayacaklardır.
Bir ara forumda buna benzer bir şey açıldı adam tatlı dilden küfürü harika bir şekilde açıkladı şuna benzer bir şeydi.
Birisi size kaltak derse ceza yer ama genelev çalışanı vesaire derse ceza yok.
Yazdıklarıma tarafsız bakın ve yorumlayın gerçi adminler konuyu kitleyecektir ama neyse.
Tavsiyem fazla mesajı olan biriyle tartışmayın arkadaşlar aynı haksızlık size de yapılabilir şu konuda içime su serpen tek şeyse sadece 1 gün ceza almam.
Aynı zamanda (orta okulda öğretmenime şikayet eder gibi olacak ama) caner isimli arkadaşımız haksız bulduğu konulara gülerek küçük düşürüyor bana yapınca bende kendisine yaptım.
Büyük ihtimalle adminler de yukardakilere cevap vermek yerine caner'e attığım beynin mi kıt, ilk 6 ay anne sütü gibi mesajlari bana atcaklar ve bu yüzden ban yedin diyecekler bu arada ben neden ceza yedim diye sormuyorum gereksiz ceza yediğimi dile getiriyorum.
Konu: 5000-5500 TL sistem önerisi - Technopat Sosyal

Konuyu yayınlamadan önce ufak bir ekleme daha.
Yukarıda yazdığım gibi konuyu kitlememinizi rica ediyorum ve Technopat sakinlerinin tarafsızca yorumlamasını istiyorum.

Niye bu kadar taktığımı sorarsanız tamamen gıcık kapmam dediğim gibi adamda sert cümle kullanıyor ceza almıyor ve resmen teşvik ediyor ya gel bana kaba konuş diyor 30 saniyelik aramama 2 saat demesi hala sinirimi bozmaya yeterli hani kendi egosunu yatıştırcak boş boş yorum kasıcak ondan benim yorumumu geri getirir misiniz oraya sorgusuz süalsiz hemen silmişler sansürleseydiniz sözde 'küfür' bulunan cümlelerimi ben bu yapılana yeni üye düşmanlığı diyorum.
Özet: Gereksiz ceza aldığımı düşünüyorum bana ceza uygulayıp yorumumu siliyorlarsa onun yorumunu da silip ceza uygulasınlar.
Ama haklısın. Belki ilk 6 ay anne sütünden ceza aldığından üzülmüşsündür. Bence müthiş bir fikir.

Bence bu kadar takma. 1 gün iyi kurtarmışsın. Ben bi ara art arda 20 ban mı ne yemiştim galiba Mikail Fidan'a denk gelmiştim. 3 ay ban yedim. 1 mesajdan 2-3 ban yemiştim o neydi bea.
O ban olayı mesaj sayısına bağlı değil. Rapor'a göre ban atılıyor diye biliyorum.

Zaten bana ban atan adminin şike yaptığını düşünüyorum. Caner Uncuyla en yakın arkadaşı olan adminle aralarında şöyle bir diyalog geçtiğine kalıbımı basarım.
-Caner Unc
+Admin
-Ya kanka ordamısın heğ?
+Noldu kanka?
-Oğlum Technopatta bir konuda haksız çıktım ama haklı çıkmam için adamın yorumunu silmen lazım hadi beğ.
Kalıbını basacak kadar emin olduğun iddiana argüman sunar mısın?
Kimseyi bu şekilde zan altında bırakamazsın.

Buna da bir cevap vereyim, Snopy direksiyon setini zamanında 100 TL'ye almıştım. Kusura bakma, 2000 TL verecek param olmadı. Everest klavyeye gelince kullandığım kaliteli olduğu anlamına da gelmiyor, rezil bir klavye. Işıklandırması sadece süs amaçlı koyulmuş. Tuş aydınlatması yok, sadece alttan ışık var. Süs amaçlı yani. Kötü bir klavye, keşke almasaydım. Bilmediğimden zamanında almış bulundum. Kendim kullanıyorum diye tavsiye etmem mi gerekli? Şu an kullandığım klavye kalitesiz bir ürün. Direksiyon seti de 100 liranın hakkını verdi, fazla bir beklentim yok.

2. Ses sistemini ben almadım, bilmeden konuya yorum yapma. Ses sistemini 2012 yılında annemler hediye PC aldıklarında bir abi ses sistemi olarak bunu önermişler, annemler de bilmedikleri için almışlar.

Ekonomik durumum iyi olsa emin ol 3. nesil Intel ve RX460 sistem kullanmam. Babam bir fabrikadan emekli. Milyarlar falan kazanmıyor öyle merak etme. Baba parası yiyerek de almadım kendi sistemi mi, ilk PC'mi hediye almışlardı. Dandik Casper bir üründü. Kasasını hala kullanırım hatta. Geri kalanı kendim para biriktirerek aldım. Bilmediğin konularda bilmiş gibi konuşma bundan sonra.

Son olarak, ceza yemenin sebebi bana karşı olan hakaret içerikli davranışlarındı. Cezanı çekmişsin ve bitmiş. Eğer moderatör arkadaş benim de hakaret ettiğimi düşünse ceza uygulardı. Düşündüğün gibi içeride moderatör kankalarım falan yok.
Bana fakir edebiyatı yapma RX 460 ülkemiz için hala iyi. Ben sana 2000 lira sayıp Logitech almanı söylemiyorum en azından direksiyonu nakite çevirip klavye mouse bütçeni daha iyi bir hale getirirdin. Konuya gelen son yorumlarda zaten senin takıldığın gibi yorumlar boş yorumlar ama önerirken adamın en fazla 100 lira bütçesi var gidip 200 liralık şeyler öneriyosunuz ben onları kastettim. Ama konuyu yine değiştirebilmişsiniz helal olsun bakıyorum beğenini de almışsın iyi duyar.
Kendi hatandan hiç bahsetmemişsin şu "dandik" parçalarla olan konu tam sana kanım ısınmışken soğutmayı başarıyorsun. Ben sana kendimi anlatamıyorum daha da yazma şuraya. Adminler sana ödül vermeli; Konuyu Saptırmak diye bir ödül. Ben sana Rampage klavye mouse falan öner demiyorum adamın bütçesi ona yetiyor onu önerin (yanına da zaten ucuz etin yahnisi yavan olduğunu yazarsınız kaliteli bir şey önerirsiniz). Bu arada zamanında ben de kullandım Rampage K9,70 liralık bir klavye. Gömüldüğü kadar dandik değildi 2-3 yıl götürdü. Ayrıca ilk mesajın olan Admin olayı 6300 mesajına bir göndermeydi sonuna (! ) Ekleseydim keşkede konuyu saptırmasaydın.
Ayrıca haraket içerikli mesaj falan göndermedim ben sana gönderdiğin mesajların daha katısını yazdım.
İlk 6 ay sütü ise beni bir türlü anlamamandı ve diretmendi aile içi nedenlerin değil de şu 2 saat arama mevzusuna falan yanıt vermeni tercih ederdim.
Kalıbını basacak kadar emin olduğun iddiana argüman sunar mısın?
Kimseyi bu şekilde zan altında bırakamazsın.
Gereken cevabı yukarda verdim Canerin 6300 mesajına bir göndermeydi o cümlenin sonuna (! ) Ekliyimde üstüne alınma.

Görüldüğü üzere hakaret etmişsin. Ben de gerekeni yaptım. Konuyu kilitliyorum.

Dosya Ekleri

• D9350E40-BC85-4E21-A45A-4A01ED885736.jpeg
    D9350E40-BC85-4E21-A45A-4A01ED885736.jpeg
    147,7 KB · Görüntüleme: 135
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı