Gereksiz ceza yedim ve haksızlığa uğradım!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Sayın moderatör ekibi,

Bana bir gareziniz mi var?

Şimdi siz, sayın forum üyelerine olayı anlatıyorum. Bildiğiniz üzere 4 gün önce "çikolatalarım" dediğim için ceza yemiştim. Konusu burada. Öncelikle ben bu kelimeyi şaka olsun diye kullanıyorum ve kimsenin rahatsız olduğunu düşünmüyorum. Ben bu kelimeyi kullandım diye ceza yedim. Tamam dedim eyvallah, bir daha demem.

Ama bir daha demeyeceğim, hakkımı savunmayacağım anlamına gelmiyor tabii ki. Yanlış anlaşılmasın, yetkili üyelere kafa tuttuğum falan yok. Sadece hakkımı arıyorum. Konu mesaj gönderimine kapalı olduğu için ben de hakkımı rapor sistemi ile aradım. Bana yetkili birisi cevap verdi. Ben de tekrar "gereksiz şekilde ceza yediğimi" anlatabilmek için rapor attım. Bu sefer "rapor sistemini meşgul ediyorsunuz" diye ceza yedim. Hak savunmanın meşgul olduğunu düşünmüyorum ben. O zaman o konuda ki mesaj gönderimini açın hakkımı orada savunayım kardeşim. 100 kere diyorum ben bu kelimeyi şakasına kullanıyorum diye. Rahatsız edecek bir kelime değil diye. Neyse buna da tamam dedim. Uzatmayayım dedim.

"Dökün içinizi rahatlayın" adlı bir konu gördüm ve girdim. Konuda kurallara aykırı (random atma vb.) Şeyler vardı. Beni de hakkımı savunduğum için rapor sisteminden yasakladıklarından dolayı rapor sistemini kullanamadım.
Mesajda @Ma'at hocamı etiketledim:

uyarı metni.PNG.png

"Hocam" dedim, "Bak, bu konuda kurallara uymayan yanıtlar var, bir bak istersen." dedim. Maalesef beni rapor sisteminden yasakladıkları için bildiremedim. Bu sefer de gereksiz mesaj diye ceza yedim. Mantıken burada yapmanız gereken: "tamam kardeşim, sağ olasın bildirdiğin için, rapor sistemini kullanamadığın için mesaj olarak yetkiliyi etiketlemişsin. Tamam seni anlıyorum. Teşekkür ederiz.". Peki tahmin edin ne kadar süre ceza yemişim? Tamı tamına 3 gün. Ya arkadaşım tamam ceza ver eyvallah, ama neden 3 gün? Neden 1-2 saat değil? Beni hakkımı savunduğum için rapor sisteminden yasakladınız, buradan bildirdim bu sefer ceza verdiniz.

E ben bu adamı yetkiliye nasıl bildireceğim? Ne yapayım yani dumanla işaret mi göndereyim? Veya Technopat ofisine gidip Recep abiye: "Abi bak, bu adam kural ihlali yapıyor" dememi mi bekliyorsunuz? Benim bu adamı başka nasıl bildirmemi bekliyordunuz? Ne yapayım yani, kuş olup moderatörlerin evinin camına "tık tık, bu adam kural ihlali yapıyor. Tık tık." mı yapayım? Ne yapayım yani? Bunu bana birisi söylesin.

Şaka gibi. Hem hakkımı savundurtmuyorsunuz, hem de gereksiz yere ceza veriyorsunuz. Sabret sabret nereye kadar moderatör arkadaşlar? Az elinizi vicdanınıza koyun. Sizce hak ediyor muydum bu cezayı?

Bundan önce yine gereksiz cezalar yedim, rapor sistemi ile hakkımı savunmaya çalıştım. Bu sefer de cevap vermediniz? Peki ya neden cevap vermediniz?

Yahu tamam, ceza ver, eyvallah da, neden 3 gün? Neden yahu? Neden, 1-2 saat değil? Ne bu arkadaşım? Resmen hakkımı gasp ettiniz.

NOT: Özür olarak bir dahaki sefere sadece mesajımı silip "gereksiz mesaj" olarak nitelendirdiğiniz cezayı vermeyebilirsiniz. Vicdanınız el veriyorsa tabii ki.
İyi günler diler, cezamın kaldırılmasını rica ederim.

uyarı.PNG.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, rapor sistemi yasağı uyarısı aldığınızda kurallara uymayan kişileri uyarınız sonlandıktan sonra raporlayabilirsiniz.

Gereksiz mesaj uyarınızda bir problem bulunmuyor, konuyla alakasız bir mesaj.

10'dan fazla gereksiz mesaj uyarınız bulunduğu için üç gün uyarı aldınız. Tabloya bakabilirsiniz.

Merhaba, rapor sistemi yasağı uyarısı aldığınızda kurallara uymayan kişileri uyarınız sonlandıktan sonra raporlayabilirsiniz.

Gereksiz mesaj uyarınızda bir problem bulunmuyor, konuyla alakasız bir mesaj.

10'dan fazla gereksiz mesaj uyarınız bulunduğu için üç gün uyarı aldınız. Tabloya bakabilirsiniz.

Kardeşim kusura bakma da 3 gün sonra mı raporlayacaktım? Bir rapor için 3 gün mü bekleyecektim? O saatten sonra raporlamanın ne anlamı var?

Rapor sistemi yasağı uyarısı bir gün verilmiş, bir gün sonra raporlayabilirsiniz. Ki şu an bile rapor sistemi yasağını hala kavramış değilsiniz, aynı içeriği birden fazla kez aynı nedenden ötürü raporluyorsunuz. Bu uyarı sebebidir, rapor sistemi yetkileriniz alınır.

Rapor sistemi yasağı uyarısı bir gün verilmiş, bir gün sonra raporlayabilirsiniz. Ki şu an bile rapor sistemi yasağını hala kavramış değilsiniz, aynı içeriği birden fazla kez aynı nedenden ötürü raporluyorsunuz. Bu uyarı sebebidir, rapor sistemi yetkileriniz alınır.
Kardeşim aynı sebepten ötürü raporlamıyorum. Hakkımı savunuyorum hakkımı. Moderatör ekibisiniz diye hep siz haklı olmuyorsunuz. Amacım o adamı direkt hızlıca bildirmekti. Sizce bu yaptığınız normal bir hareket mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı