GET ile ekran kartı alınır mı?

ard000

Zeptopat
Daha fazla  
Sahibinden GeT sistemiyle GTX 1060 6 GB almayı düşünüyorum. Ne kadar güvenilir bu sahibindenin get sistemi? Bir de kartı 2. el alıyorum, mining yapılmış olma ihtimali var. Nasıl anlarım mining yapılmış mı yapılmamış mı? Satıcıdan test sonucunu isteyebilirim ama oradan çok bir şey anlaşılmıyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden GeT sistemiyle GTX 1060 6 GB almayı düşünüyorum. Ne kadar güvenilir bu sahibindenin get sistemi? Bir de kartı 2. el alıyorum, mining yapılmış olma ihtimali var. Nasıl anlarım mining yapılmış mı yapılmamış mı? Satıcıdan test sonucunu isteyebilirim ama oradan çok bir şey anlaşılmıyor diye biliyorum.
Anlayamazsınız. Garantisi yoksa alıp almamak size kalmış.

Bir de kartı 2. el alıyorum, mining yapılmış olma ihtimali var. Nasıl anlarım mining yapılmış mı yapılmamış mı?

Anlamanız zor fakat sıcaklık testleri yapmanın dışında şuna dikkat edebilirsiniz, çoğu ekran kartının üzerinde ''warranty void if removed'' yazan bir etiket oluyor, bu etiket kartın yongasına denk gelen dört vidanın birinde olur genellikle.

Elbette garantisi dolmuş bir kart için bir anlam taşımıyor ve kartına bakım yapmak isteyen birisi bu etiketi sökmek zorunda.

Fakat mesela satıcı ''kartım hiç işlem görmedi, içi açılmadı'' diyorsa ben bu etiketin yerinde olup olmadığına bakarım. Eğer etiket yoksa ya da delik ise satıcı muhtemelen yalan söylüyor.

23091951261l.JPG

Benim kartı bu fotoğraftakinin aynı model 1070, bakım zamanı geldi fakat kasıtlı olarak etiketi sökmüyorum mesela. Piyasada ölü karta reballing yapıp satan çok dolandırıcı var.

Artık GeT yok param güvende var. Satıcının profilinde olumlu yorumlar varsa, yaptığı satış miktarı iyi ise bir nebze güvenilir yoksa risk var demektir. Ama sistem alıcıyı daha çok koruyor.

Artık get yok Param Güvende var. Satıcının profilinde olumlu yorumlar varsa, yaptığı satış miktarı iyi ise bir nebze güvenilir yoksa risk var demektir. Ama sistem alıcıyı daha çok koruyor.

Alıcıyı daha çok koruyorsa ben bu kartı alıp geldiği zaman test yapıp, kartı iyice inceleyip bir sıkıntı varsa rahat bir şekilde geri gönderebiliyorum değil mi?
Bir de nasıl testler yapabilirim karta?

Alıcıyı daha çok koruyorsa ben bu kartı alıp geldiği zaman test yapıp, kartı iyice inceleyip bir sıkıntı varsa rahat bir şekilde geri gönderebiliyorum değil mi?
Bir de nasıl testler yapabilirim karta?
33 tane param güvende ile satış yaptım ama sana %100 sorun yaşamazsın diyemem...

2 hafta önce Dolap üzerinden TUF GTX 1660S aldım kart 1.5 aylıktı anlattığı gibi geldi yarım saat Furmark stres testi yaptım sonra bazı oyunlarda test ettim sorun yoktu onayladım.

33 tane Param Güvende ile satış yaptım ama sana %100 sorun yaşamazsın diyemem...

2 hafta önce dolap üzerinden TUF GTX 1660S aldım kart 1.5 aylıktı anlattığı gibi geldi yarım saat FurMark stres testi yaptım sonra bazı oyunlarda test ettim sorun yoktu onayladım.

Daha önce stres testi yapmadığım için soruyorum, bir terslik olmadığını nasıl anlarım? Değerlerin nasıl olması gerekiyor bunu nereden öğrenebilirim?

Daha önce stres testi yapmadığım için soruyorum, bir terslik olmadığını nasıl anlarım? Değerlerin nasıl olması gerekiyor bunu nereden öğrenebilirim?
Belli bir yere kadar yükselip sabitlenmesi gerekiyor.

Youtube üzerinde örnek videolara bak genel olarak 80 derece üstü iyi değil, 85 üstü sıkıntılı değer.
Gigabyte windforce gibi çöplerin 80 lerde takıldığını düşünürsek o kadar da anormal değil. Kartın modeli önemli.

Belli bir yere kadar yükselip sabitlenmesi gerekiyor.

Gigabyte windforce gibi çöplerin 80 lerde takıldığını düşünürsek o kadar da anormal değil. Kartın modeli önemli.
Zaten örnek videoya bakılmalı onu genel olarak diye belirttim.

Kullanılan kasa ve odanın hava sıcaklığı da etkiler tabi.

Geri
Yukarı