GFN GAME+ Fiyat Rezilliği

Konuyu açsam mı açmasam diye düşünüyorum cidden. Rezil bir fiyat. Ticari açıdan bakınca da rezil bir fiyat. 30 liraya koyup 4 katı kişinin satın almasını sağlayıp kat kat fazla kar edebilirlerdi.
Onu bunu geçtim 10 liralık bir oyunu alırken düşünen, PC'si kötü olan bir kesime satıyorlar bunu. Satamıyorlar daha doğrusu.
Fiyatı görünce ellerim titredi.
75 lirayı nasıl versin insanlar? İnternet fiyatları uçmuş gitmiş, bir de buna mı para ödeyecekler?
Bulut oyunculuk durumu olmayanların umuduydu, sayın Turkcell onu da yıktı.

Kim karar verdi çok merak ediyorum. Yerel fiyatlandırma beklerken yerel zam bulduk...

Maksimum 40TL beklerken 70TL gelmesi. Bir de bunu alan insanların oyun alması gerekecek 😞.

GeForce NOW için aylık edeceğim masrafa gider taksitle PC alırım. İçinde çoğu oyun yok. Game Pass'ten faydalanılmıyor. Anlamsız oldu. 1 aylık beta üyeliğimle devam edeyim. Yazık oldu.

Ne kadar fiyatı GFN'nin asıl kitlesi olan gençler için fazla olsa da bunun sebepleri var : Türkiye'de sunucu açmanın zorluğu, ekran kartlarının maliyeti, hem Nvidia hem Turkcell'in karı vs. Evet çoğunluk yerel fiyatlandırma, ucuzluk istiyordu ama bu bence en azından şimdilik pek mümkün gözükmüyor.

Amerika'da Geforce Now'un 6 aylığı 24.95 Dolar, Türkiye'de ise aylığı 75 TL, 6 aylığı ise 6x75=450TL.

Amerika'da ki 6 aylık fiyatlandırmayı TL bazında ele alırsak fiyat sadece 188,09 TL. Türkiye'de ise 6 aylık fiyatı 450 TL. Türkcell milleti enayi yerine koyuyor yine.

Geri
Yukarı