Ghost of Tsushima PC sistem gereksinimleri açıklandı

Geç veya erken olmasından bahsetmiyorum hocam, biten işten bahsediyorum. Sistem gereksinimlerinden dolayı yani.
"Port etmekte problem yaşamamışlar" demişsiniz hocam. Ben de port etmekte sorun yaşadıkları için geç kalındı dedim. Orada geç kalınmasından kastım port ederken problem yaşanması yani.

"Port etmekte problem yaşamamışlar" demişsiniz hocam. Ben de port etmekte sorun yaşadıkları için geç kalındı dedim. Orada geç kalınmasından kastım port ederken problem yaşanması yani.
Hocam sizi de anladım da evet benim cümlem sizin dediğinize de çıkıyor haklısınız yani port konusunda sıkıntı yaşamamışlar dememin sebebi optimizasyon olarak güzel port edebilmişler sistem gereksinimleri nispeten daha az olduğu için.Tabi nedesekte oyun çıkınca göreceğiz şuan sadece sisten gereksinimine göre konuşuyoruz.

Bu bir PS4 oyunuydu. Yani arka planı tamamen SSD'ye göre hazırlanmış bir oyun değil.
PS4 oyunu ama PS4'den alıp PC'ye koymuyorlar sonuçta. 720p 30 FPS oynatacak ayarlarda bile parantez içinde SSD istemişler. Tabii HDD'de çalışmayacak demiyorum. HDD'ye indirilen oyunlarda artık sesler ağıza oturmuyor, sürekli drop giriyor ve sahneler yüklenmiyor. Kendim denediğimden biliyorum. Muhtemelen bu tarz bir senaryo yaşanacak bunda da.

PS4 oyunu ama PS4'den alıp PC'ye koymuyorlar sonuçta. 720p 30 FPS oynatacak ayarlarda bile parantez içinde SSD istemişler. HDD'ye indirilen oyunlarda artık sesler ağıza oturmuyor, sürekli drop giriyor ve sahneler yüklenmiyor. Kendim denediğimden biliyorum. Muhtemelen bu tarz bir senaryo yaşanacak bunda da.
PS4 oyunu olmasından kastım şu. PS4'te SSD teknolojisi olmadığı için bu oyunun temeli HDD'ye göre ayarlandı. Yani HDD arka planda yükleme yapabilsin diye kapı açma animasyonları veya asansör sahneleri koyulan dönemden kalma bir oyun bu.
Sony, sadece PS4 versiyonu ortada bulunan ve PS4 versiyonu PC'ye portlanan God of War için bile SSD öneriyordu. Yani Sony'nin oraya SSD yazmasına takılmanın bir manası yok. Sony bu konuda aşırı dönek bir şirket. Zamanında sadece üstün hızdaki SSD için hazırlandı dedikleri Ratchet and Clank'i de PC'ye çıkarttıklarında aslında HDD'de de çalışabildiği anlaşılmıştı.
Zaten hayatı sistem gereksinimlerine göre yaşayacaksak 2023 PC oyunculuğu anlamında tamamen rezil bir yıl olmazdı.

Port iyi gibi duruyor fakat PS Store'da 250 TL'ye satılan oyuna 60 dolar vermek düşündürüyor. ETail gibi sitelerden ucuz key kovalamak en mantıklısı... Korsana ne zaman düşer onu bilemiyorum.

Port iyi gibi duruyor fakat PS Store'da 250 TL'ye satılan oyuna 60 dolar vermek düşündürüyor. ETail gibi sitelerden ucuz key kovalamak en mantıklısı... Korsana ne zaman düşer onu bilemiyorum.
Oyun Epic'de 1500 TL, eğer Steam'den olsun diyorsanız da Fanatical'da OMEN17 kodu ile 49.8 dolara denk geliyor (Yaklaşık 1616 TL ama Fanatical dolar olarak çektiği için komisyon da olabiliyor). Steam için en uygun bu şekilde şu anda.

Ayrıca şu an sitedeki promosyon sayesinde oyunu alırsanız yorumları Steam'de "Son Derece Olumlu" olan bir tane rastgele Steam keyini de bedava veriyorlar ama rastgele olduğu için çok bir şey beklemeyin, yine de güzel bir promosyon.

Diğer sitelerdeki fiyatlandırmalara da bakabilirsiniz buradan: IsThereAnyDeal | Ghost of Tsushima

1713383863355.png

Son düzenleme:
3060 laptop 💀

Benim 3060 laptop 2K da patlar herhalde bu gereksinimler ne 💀

Geri
Yukarı