GIBIRNet doğru sonuç mu gösteriyor?

Beyler biz yan binanın alt yapısını kullanarak internet hizmeti alıyoruz. Altyapı ADSL yazıyordu 16 Mbps'ye kadar ama GıbırNet diye ve başka siteden de arattım VDSL var diyor 32 Mbps'e kadar. Acaba doğru mu gösteriyor bu siteler? Vodafone kullanıyorum. Binada VDSL ve ADSL var gözüküyor yani.

Farklı sitede 16 Mbps'e kadar göstermesinin sebebi, VDSL için boş port bulunmamasından kaynaklı olabilir. Netspeed üzerinden altyapınızı sorgulayın. Zaten GIBIRNet de, Netspeed de Türk Telekom altyapısından hizmet verdiği için doğru sonuçları gösterecektir.

Farklı sitede 16 Mbps'e kadar göstermesinin sebebi, VDSL için boş port bulunmamasından kaynaklı olabilir. Netspeed üzerinden altyapınızı sorgulayın. Zaten GIBIRNet de, Netspeed de Türk Telekom altyapısından hizmet verdiği için doğru sonuçları gösterecektir.
Sorguladım 32mbps yazıyo burdada ama boş port yok diyo.Benim internetim Adsl şuan 32mbps tarifeye geçtim mi teknik ekip gelip bakıcak mı?Yoksa merkezden mi yükseltcekler?

Sorguladım, 32 Mbps yazıyor burada ama boş port yok diyor. Benim internetim ADSL, şu an 32 Mbps tarifeye geçtim mi teknik ekip gelip bakacak mı? Yoksa merkezden mi yükseltecekler?
VDSL için boş portunuz yoksa, bildiğim kadarıyla 32 Mbps'e (Veya herhangi bir VDSL tarifeye) geçemiyorsunuz. Şu an hâli hazırda ADSL kullandığınıza göre boş port açılmasını beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. Ek olarak kullandığınız ISS'yi arayarak bilgi alabilirsiniz, belki VDSL'e geçirebilirler ama yapacaklarını sanmıyorum.

Geri
Yukarı