Gigabit interneti kablosuz taşıyabilecek ürün önerisi

Mhakkydgd

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Evimde GigaFiber internet bulunuyor fakat FPS oyunları oynadığım için kasaya Ethernet üzerinden bağlıyorum interneti. Ethernet kablosunun ortada durması ve sürekli robot süpürgeye takılmasında yoruldum hız kaybı ve ping sorunu yaşamadan kablosuz bağlayabilir miyim?
Örneğin TP-Link deco E4 gibi bir cihaz işimi görür mü?

Öncelikle iyi günler. Evimde GigaFiber internet bulunuyor fakat FPS oyunları oynadığım için kasaya Ethernet üzerinden bağlıyorum interneti. Ethernet kablosunun ortada durması ve sürekli robot süpürgeye takılmasında yoruldum hız kaybı ve ping sorunu yaşamadan kablosuz bağlayabilir miyim?
Örneğin TP-Link deco E4 gibi bir cihaz işimi görür mü?

F/P bir Ethernet kart-Wi-Fi bloutooth işinizi görecektir önerim.

PC de Wi-Fi 6 desteği mı öncelikle?
1000 Mbps internet kullanıyorum. Ancak Telekom şirketinin verdiği modem Wi-Fi 6 destekli değil. Bu yüzden telefonda ayni sorunları yaşıyorum.
TP-Link AX53 siparişi verdim teslimata şu an geldiğinde sonuçları konuya bırakırım. Sizde fikir edinmiş olursunuz.

Modem Wi-Fi 6 destekliyor PC de Wi-Fi kart yok Wi-Fi 6 destekliyor mu nereden öğrenebilirim?
Ayrıca Wi-Fi kart alsam bir de bant genişletici lazım olacak bu konuda bir öneriniz var mı?

Hocam o zaman şöyle bir ürün işinizi görür.
Başka marka ve modellere de bakabilirsiniz tabii ki. Ancak alacağınız adaptörün Wi-Fi 6 olmasına dikkat edin. Eğer 1 Gbps falan kullanıyorsanız Wi-Fi 6 aşağısına bakmayın derim. Kablosuz da ping atabiliyor.
Wi-Fi desteği varsa kutusunda falan yazar Wireless diye bu ibere yoksa yoktur. Böyle bir adaptör şart size kablo ile uğraşmak istemiyorsaniz.

Hocam o zaman şöyle bir ürün işinizi görür.
Başka marka ve modellere de bakabilirsiniz tabii ki. Ancak alacağınız adaptörün Wi-Fi 6 olmasına dikkat edin. Eğer 1 Gbps falan kullanıyorsanız Wi-Fi 6 aşağısına bakmayın derim. Kablosuz da ping atabiliyor.
Wi-Fi desteği varsa kutusunda falan yazar Wireless diye bu ibere yoksa yoktur. Böyle bir adaptör şart size kablo ile uğraşmak istemiyorsaniz.

Anakartın kutusuna baktım fakat öyle bir ibare yok fakat PCI Express slotu var anakartım ASUS Prime B450M K2.

Hocam biraz araştırdım anakarta takılan wifi adaptör almaya karar verdim fakat ekran kartı pcex1 slotunu kapatıyor bu konuda bir öneriniz var mı?
Birde böyle br ürün var ax1800 ü mü almalı bu ürünü mü
ASUS PCE-AX3000 WIFI6 DualBand-Gaming-Kablosuz PCIE Adaptör+Bluetooth Amazon.com.tr

Merhaba,

Evde ben 500 Mbps internet kullanıyorum. Modem olarak TP-Link Deco X50 DSL kullanıyorum.

Bu modeme bağlı evde bir tane Deco M4 ve üç tane Deco E4 kullanıyorum. Deco M4 tam bilgisayarın kasasının yanında ve üzerindenki ethernet portundan bilgisaya bağlı. Hem oda da kablosuz internet çok iyi durumda hemde bilgisayarda tam hızda internet kullanıyorum. Bu arada çok yüksek hızda E4 tavisye etmem.

Merhaba,

Evde ben 500 Mbps internet kullanıyorum. Modem olarak TP-Link Deco X50 DSL kullanıyorum.

Bu modeme bağlı evde bir tane Deco M4 ve üç tane Deco E4 kullanıyorum. Deco M4 tam bilgisayarın kasasının yanında ve üzerindenki ethernet portundan bilgisaya bağlı. Hem oda da kablosuz internet çok iyi durumda hemde bilgisayarda tam hızda internet kullanıyorum. Bu arada çok yüksek hızda E4 tavisye etmem.

Merhaba,
Bende Deco x50-DSL almayı planlıyorum uzun kulanım sonucunda fikrinizde bir değişiklik oldu mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı