Gigabyte 27" G27F-2 ve AOC 23.8" Q24G2A

Eminmisiniz size güvenerek şuan 1080p monitör almayı düşünüyorum çok özür dileyerek kısa bir araştırma yapıp bana geri dönermisiniz çok teşekkür ediyorum
Ben 3060 Ti yi 1440p de kullaniyorum ancak benim en yeni AAA oyunlarla bir ilgim yok. Bana yetiyor ama size yetmeyebilir.

Eminmisiniz size güvenerek şuan 1080p monitör almayı düşünüyorum çok özür dileyerek kısa bir araştırma yapıp bana geri dönermisiniz çok teşekkür ediyorum
Evet, eminim.

Şunu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rica ederim.

Monitörunuz 2 k mi memnun musunuz bana modelini atar mısınız
Ayrıca 2k mi almam gerekiyor
Sizin sordugunuz QHD yani 1440p. Monitorumden cok memnunum, modeli Dell S2721DGFA ancak artik stoklarda yok. FHD veya QHD almaniz gerekiyor diye bir sey yok. Sahsi gorusumce QHD bir monitor almaniz daha makuldur, 3070 VRAM i yuzunden ileride gelecek oyunlarda zorlansa bile ayarlari Ultradan High a cekip kullanirsiniz, sonra vakti gelip bilgisayari tekrar degistirirseniz monitorude degistirmek zorunda kalmazsiniz. Tabii bu size kalmis.

Sizin sordugunuz QHD yani 1440p. Monitörümden cok memnunum, modeli Dell S2721DGFa ancak artik stoklarda yok. FHD veya QHD almaniz gerekiyor diye bir şey yok. Sahsi gorusumce QHD bir monitor almaniz daha makuldur, 3070 VRAM'i yuzunden ileride gelecek oyunlarda zorlansa bile ayarlari ultradan high a cekip kullanirsiniz, sonra vakti gelip bilgisayari tekrar degistirirseniz monitorude degistirmek zorunda kalmazsiniz. Tabii bu size kalmis.

Çok teşekkür ederim
Peki 2K monitorde 1080p çekince görüntü kötü oluyor mu?

Evet, eminim.

Şunu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rica ederim.

Çok teşekkür ederim
Ama şöyle bir şey var cogu araştırmalarıma göre 2 k öneriliyor ben 2K monitor aldığımda 1080P'ye çekip oynasam görüntü bozulur mu?

Ama şöyle bir şey var cogu araştırmalarıma göre 2 k öneriliyor ben 2K monitor aldığımda 1080P'ye çekip oynasam görüntü bozulur mu?
Evet bozulur. Goruntu bulanik gozukur.

Monitörüm başka bir şube arabasına bindirilmiş. Ve geri aktarmaya indirilmemiş. Bugün aktarmaya gittiğimde kamera kayıtları izlendi. Diğer şubenin kamera kayıtları izlenip bana geri dönüş yapılacakmış. Yarın eğer geri dönüş yapılmazsa başka yollara başvuracağım. Elime ulaşınca tuz buz bir şeyle karşılaşmaktan korkuyorum.

Hocam ghosting neredeyse yok. Minnacık arkasında bırakıyor. Ayrıca 24 bayağı büyük geldi bana 18.5tan geçince. Renk ayarı yapılması gerekiyor renk ayarı öğrenmem lazım. Renkler çok net ama ben bu kadar orijinalliğe alışık değilim :D. Tepkime süresi 5.5 olarak gözüküyor MPRT testinde. Bu değerler normalmiş. Hatta iyi bile demişti @Saint Lucia hocam. 60Hz'den 165e geçince çağ atladım. Oyun testini yapacağım birazdan
Hocam nedir son düşünceleriniz ay sonu almayı düşünüyorum alınırmı alınmazmı?

Hocam nedir son düşünceleriniz ay sonu almayı düşünüyorum alınırmı alınmazmı?
G-SYNC'i sorunlu bir model. Onun dışında çok memnunum. Fakat dediğim gibi kronik sorunu bu galiba. Forumda buna sahip galiba 4-5 kişiyiz ve 3 kişide bu sorun var. G-SYNC kapalı oynuyorum bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Yırtılma görmedim. Başka oyunlarda olur mu bilmiyorum ama bu G-SYNC problemi sonradan gelen güncellemeler ile yani yazılımla düzelebilecek bir şey mi bilmiyorum.

G-SYNC'i sorunlu bir model. Onun dışında çok memnunum. Fakat dediğim gibi kronik sorunu bu galiba. Forumda buna sahip galiba 4-5 kişiyiz ve 3 kişide bu sorun var. G-SYNC kapalı oynuyorum bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Yırtılma görmedim. Başka oyunlarda olur mu bilmiyorum ama bu G-SYNC problemi sonradan gelen güncellemeler ile yani yazılımla düzelebilecek bir şey mi bilmiyorum.

Şahsen normal monitör hakkında daha detaylı bilgisi olan birisi yorum yapsa daha iyi olur ama.

Son durum nedir acaba almak istiyorum şikayetleriniz varmı önerir misiniz?

Son durum nedir acaba almak istiyorum şikayetleriniz var mı önerir misiniz?

Hocam memnunum G-Sync kapalı kullanmaya devam ediyorum. Ekran kartım kötü oldugu için 1080P'de oynuyorum bazı oyunları. 24 inch oldugu için sıkıntı çekmiyorum. Ama sürekli kafamı kurcalıyor 7.5 verip bunu alacağıma biraz bekleyip daha iyisini alsa mıydım diye. Ama memnunum şimdiye kadar üzmedi. Renkleri canlı, görüntü keskin vs vs. ama pahalandı. 8.5 civarına MSI vardı galiba. @Saint Lucia hocamdan tavsiye alabilirsiniz.

Geri
Yukarı