Gigabyte 750W PSU SSD'yi ve HDD'yi yakmış olabilir mi?

Bermertarlo

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, bugün Gigabyte markasının G750H modeli olan güç kaynağını aldım, bu güç kaynağını 2 ay boyunca yavaş yavaş toplayacağım sistemim için aldım, ancak bir sorun olup olmadığını öğrenmek için sistemime taktım. Bağlantıları yapıp güç tuşuna bastığımda "no bootable device found" hatası aldım. Bunun üzerinde güç kaynağında sorun olduğunu düşünerek eski güç kaynağını tekrardan taktım ancak hata devam etti. BIOS üzerinden SSD gözükmüyor, anakart marka ve modeli Gigabyte H81-M S2PV istediğiniz başka bilgi fotoğaf vs olursa çekinmeden sorun lütfen. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. El mi topluyorsunuz parçaları ?
Hayır bütün parçaları sıfır aldım. Psu gelince sorun olup olmadığını denemek için bilgisayarıma takmıştım.
Flash bellek takıp dener misin aynı hata geliyor mu diye?
Veya telefon vb. de olur.
Elimde flash var ama içinde yüklü sistem yok. Telefondan nasıl yapabileceğimi bilmiyorum, yardımcı olma şansınız var mı acaba?
PSU'nun yakması çok düşük bir ihtimal.
Eski güç kaynağı ile deneyin, bir de imkan varsa diskleri başka bilgisayarda deneyin.
Sorun çıkar çıkmaz eski güç kaynağımı taktım ancak sorun devam etti. Elimde şimdilik deneyenileceğim ikinci bir sistem yok yarın bir bilgisayarcıya götürüp orda sorun olup olmadığını deneyeceğim.
Flash bellek de olur onu da boot edebilir.
@Barmertarlo harddisk takmak zorunda değilsin yani.
Falsh bellek ile boot edebilmem için içerisinde yüklü sistem olması gerekiyor değil mi?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 15803340743875956091663957547524.jpg
    15803340743875956091663957547524.jpg
    816 KB · Görüntüleme: 38
Öncelikle geçmiş olsun. Benimde yeni alıp kullanmaya başladığım bir psu. Yarı modüler olmasından mütevellit acaba yanlış takmış olabilirmisin. Bendeki gayet güzel çalışmakta.
Eğer ki psu dan ise inşallah zararını karşılarlar.

Teşekkür ederim. Kullanmakta olduğum psu da yarı modüler bir psu olduğundan o konuda bir hata yaptığımı sanmıyorum. Elektronik ürünlerde piyangonun kime vuracağı belli olmuyor. Bununla beraber forumda başka bir arkadaşın anakartı yanmıştı ve başka bir sitede yorumlarda bu ürünün parçaları yaktığıyla ilgili yorumlar okudum. Sadece almak isteyenler bu üründe böyle sorunlarla sıkça karşılaşıldığını bilsin istedim. Gigabyte Türkiye mail adresine yazdım dönüş olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı