Gigabyte A320M-H AMD Smart Access Memory özelliği FPS artışı sağlar mı?

Efe Par

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Longline 8+8 3200 MHz RAM
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar ekran kartım RX6600 XT ve işlemcim Ryzen 5 5500. anakartımın BIOS'unda above 4G decoding ve ReSize BAR seçeneklerini görüyorum. Eğer BIOS'tan bu seçenekleri açarsam AMD Radeon Adrenalin software üzerinden, AMD Smart Access Memory özelliğini açıp FPS artışı sağlar mıyım? Yoksa anakartım Gigabyte A320M-H olduğu için Smart Access Memory açık olmasına rağmen performansına etki etmez mi?
  • Anakart: A320M-H
  • Ekran kartı: RX 6600 XT.
  • İşlemci: Ryzen 5 5500.
Not: BIOS seçeneklerinde above 4G decoding ve ReSize BAR seçenekleri bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ekran kartım RX6600 XT ve işlemcim Ryzen 5 5500. anakartımın BIOS'unda above 4G decoding ve ReSize BAR seçeneklerini görüyorum. Eğer BIOS'tan bu seçenekleri açarsam AMD Radeon Adrenalin software üzerinden, AMD Smart Access Memory özelliğini açıp FPS artışı sağlar mıyım? Yoksa anakartım Gigabyte A320M-H olduğu için Smart Access Memory açık olmasına rağmen performansına etki etmez mi?
  • Anakart: A320M-H
  • Ekran kartı: RX 6600 XT.
  • İşlemci: Ryzen 5 5500.
Not: BIOS seçeneklerinde above 4G decoding ve ReSize BAR seçenekleri bulunuyor.

ReSize BAR'ın anakartla bağımsız şekilde yani anakart seçmeksizin aynı performansı verdiğini biliyorum sanırım öyle. Yani A320 chipset anakartınız olsa bile aynı ReSize BAR performansı alırsınız. Sadece ekran kartı slotunuzun PCI-e 3.0 olması performansı düşürür. Zaten ReSize BAR öyle FPS'i 40tan 80e çıkaran bir teknoloji değil çok da gerekli değil ama açılmasında fayda var. Açıp kendiniz test edip rehber yapmanız daha güzel olacaktır.

Şu an açtım bazı oyunlarda 4 5 FPS artışı varken bazı oyunlarda FPS artışı sağlamıyor mesela Forza Horizon 5'te 20 FPS fark ederken God of War ve Marvel's Spider-Man'de FPS artışı sağlamadı.

Geri
Yukarı