Gigabyte A320M-H ile Ryzen 3 1200 Sisteme görüntü gelmiyor

serdat12

Femtopat
Ryzen 3 1200(0 ürün)
Gigabyte A320M-H(0 ürün)
Team T-Force Delta TUF Gaming Alliance RGB 8 GB DDR4 3200MHz(0 ürün)
AMD Radeon 7700 kendim olan bir üründü toplama yaptım. Fakat ekrana görüntü gelmiyor. Baya bir denedim sorunun BIOS güncellemesi vs demişler fakat Ryzen'in 1.nesil bir işlemcisi sorunun RAM'in MHz degerinden olma şansı var mı? Yoksa başka bir şey midir?

@35bucuk Konu sahibinin elindeki RAM'ler normal. Benim 2 RAM'im Corsair RGB Pro 3200Mhz CL16 ve B350 ile sorunsuz çalışıyor örneğin.

pcpartpicker'da 5 adet A320 anakart çıkıyor uyumlu olarak bu marka RAM'in altında birisi de Gigabyte GA-A320M-S2H

BIOS ekranının resmini atabilir misiniz? Hangi parçaları görüyor bi bakalım. Bir de HDD bağlantıları vs. tüm bağlantılar düzgün ve yerli yerinde mi? Monitör sağlam mı? Başka monitör deneseniz?

Hocam cidden saglam herşey.Denedim yani 2 tane kasam var benim 8 çalısıyor çalısan kasamdan söktüm ekran kartını diger kasamda denedim oda çalısıyor ekran kartı 0 işlemci daha yeni aldım sıfır.

@35bucuk Konu sahibinin elindeki RAM'ler normal. Benim 2 RAM'im Corsair RGB Pro 3200Mhz CL16 ve B350 ile sorunsuz çalışıyor örneğin.

pcpartpicker'da 5 adet A320 anakart çıkıyor uyumlu olarak bu marka RAM'in altında birisi de Gigabyte GA-A320M-S2H

Örneğini verdiğin siteler arayüz uyumuna, mhz uyumuna bakar, karşılaştırır ve uyumludur ya da değildir der, garantisi yoktur, süprizler yaşatabilir.

Ben Gigabyte B450-M S2H anakarta tam araştırmadan G.Skill 3600mhz CL16 aldım, çalıştırmadı. (aynı sorunu yıllar öncesinde de yaşadım) Araştırınca uyumsuz olduğunu gördüm, uyumluluk listesinde yazan Corsair 3600mhz CL18 aldım, o da çalışmadı. Kullanıcı yorumlarında 3200mhz çalıştıran gördüm ama G.Skill'i elimde tuttum, anakart ve Corsair RAM'i iade ettim, X570 chipsetli anakart aldım. Dediğim gibi chipsetler yüksek mhz ve düşük CL değerine sahip bir RAM için yeterli gelmeyebilir.

Ryzen 1200 12nm modeli var. 12nm modeller 2. nesil mimarisinde üretiliyor ve BIOS güncellemesi nadiren gerekebiliyor. RAM'inde uyumsuzluk değil de bozukluk olabilir bu da bir ihtimal. Anakartında debug ledler var mı? Ya da speaker takıp dinleyebilir misin?

Geri
Yukarı