Gigabyte A520M S2H vs Gigabyte B550M S2H

Bu arada nereden herkes o M.2'yi oneriyor anlayamiyorum asiri butcede degil headroomunuz var ise Adata XPG SX8200 Pro ASX8200PNP-512GT-C M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe oneririm random read yetenegi cok daha yuksek olan bir urun
128 GB'lik bir workload eger asiri derecede render vs yapmayacaksaniz mumkun degil 5 senelik bir sure zarfinda diye ongoruyorum. Oyunlar için yetmeyecek derseniz muhtemelen 2-3 seneye 16 GB RAM kullanimini gecen oyun sayisi 2-3'ten 20 kusurlere anca cikacaktir ki gene de ekran kartiniz geride kalir. Tamam onu da hallettiniz o zaman zarflarinin tamaminda bu anakart kullanilabilir ve ihtiyacinizi karsilayacak derecede olacaktir.
Ayrica dipnot eger ki bu sekilde yuksek islemelere ihtiyac duyacaksaniz (alaninizi bilmiyorum kusura bakmayin) simdiden islemci ve anakarti kuvvetli tutmanizi oneririm dolar surekli bir yukseliste 1-2 haftadir yeni sistemimi topluyorum ve fiyati 2 haftada yaklasik 1200 lira artti :) kazanciniz TL uzerinden ise gelecegimiz yas gozukuyor teknoloji alaninda.
" Amacım: Şimdilik, 720P-1080P arası fakat önümüzdeki yıllarda 1K-4K arası videolar, kısa filmler kurgulayıp, rahatça render almak. Ve 90'lı yılların eski PS2, dreamcast oyunlarını oynamak. Yeni son çıkan oyunları oynamayacağım yani. " Bendeki 500gb SSD yi iade edip bu adata olanı mı alayım yani? Nedir farkları tam olarak 12 GB farktan başka? Adata biraz daha mı hızlı? O biraz daha hız için 268tl daha vemeye değer mi? Ben aldığımda 500 tl idi kingston 500gb ssd. :) Ve sonuç olarak anakart için herkes B550'yi mi öneriyor?

" Amacım: Şimdilik, 720P-1080P arası fakat önümüzdeki yıllarda 1K-4K arası videolar, kısa filmler kurgulayıp, rahatça render almak. Ve 90'lı yılların eski PS2, dreamcast oyunlarını oynamak. Yeni son çıkan oyunları oynamayacağım yani. " Bendeki 500gb SSD yi iade edip bu adata olanı mı alayım yani? Nedir farkları tam olarak 12 GB farktan başka? Adata biraz daha mı hızlı? O biraz daha hız için 268tl daha vemeye değer mi? Ben aldığımda 500 tl idi kingston 500gb ssd. :) Ve sonuç olarak anakart için herkes B550'yi mi öneriyor?
Bu konuyla ilgili sunu net soyleyebilirim benzer amaclarim var 64gb ram +3900x iceren bir sisteme meg ace koyuyorum anakart olarak 3500tl. Kimisi fazla fiyor kimisi eksik diyor ama serin calisan uzun omurlu cok ozellikli bir anakart. Compile/animasyon/edit/ses olaylariyla ugrasacagim icin simdilik 64gb ram ile idare edecegim emin olun ben de 32gb ram kullanan sistemdeydim ve cogunu kullaniyordu 64 yeterli denildi. 128 ekstrem asamalara ulasamazsam da ihtiyacim olacak gibi durmuyor size oyle soyleyeyim.
Benim nacizane gorusum eger butceniz elveriyor ise islemciyi ve anakarti bir tik arttirmak ancak sadece ileride ekleme yapacam diyorsaniz. Sonucta bu anakartlar en son olarak simdi gelecek olan AMD islemcileri destekleyecek daha sonrasi imkansiz olacak. Raminizi 32ye cikarmanizi oneririm 3600 de olsa bundan yararlanabilir egeri islemleri tamamen NVIDIA CUDA hizlandirici kullanarak yapmayacak iseniz.

Anakart bütçeniz nedir? Ben size sanki başka konuda öneri yapmıştım.
600-900tl arası...
Bu konuyla ilgili sunu net soyleyebilirim benzer amaclarim var 64gb ram +3900x iceren bir sisteme meg ace koyuyorum anakart olarak 3500tl. Kimisi fazla fiyor kimisi eksik diyor ama serin calisan uzun omurlu cok ozellikli bir anakart. Compile/animasyon/edit/ses olaylariyla ugrasacagim icin simdilik 64gb ram ile idare edecegim emin olun ben de 32gb ram kullanan sistemdeydim ve cogunu kullaniyordu 64 yeterli denildi. 128 ekstrem asamalara ulasamazsam da ihtiyacim olacak gibi durmuyor size oyle soyleyeyim.
Benim nacizane gorusum eger butceniz elveriyor ise islemciyi ve anakarti bir tik arttirmak ancak sadece ileride ekleme yapacam diyorsaniz. Sonucta bu anakartlar en son olarak simdi gelecek olan AMD islemcileri destekleyecek daha sonrasi imkansiz olacak. Raminizi 32ye cikarmanizi oneririm 3600 de olsa bundan yararlanabilir egeri islemleri tamamen NVIDIA CUDA hizlandirici kullanarak yapmayacak iseniz.
"eger butceniz elveriyor ise islemciyi ve anakarti bir tik arttirmak"
Mesela ne önerirsiniz anakat ve işlemci olarak yani? Ben Asus PRIME B450M-K alacam hocam yaa. Hem 600tl hem de 64gb yeter diyorlar zaten. Ve de dediğiniz gibi 2021-22 gibi yepyeni mimarili anakartlar çıkacakmış. Yani yine değiştirmek zorunda kalacaz o zaman boş yere neden fazla para verelim. 2-3 yıl idare edecek bi anakart yeterli o da bu Asus PRIME B450M-K bence. Hem şuradakilerle neredeyse aynı özellikler hem de en ucuzu. Anakartlar Karşılaştırması

ASUS Türkiye Burada da yazıyor özellikleri. B450-K 65gb B450-A 128gb.

Son düzenleme:
600-900TL arası...

"Eger butceniz elveriyor ise islemciyi ve anakarti bir tik arttirmak"
Mesela ne önerirsiniz anakat ve işlemci olarak yani? Ben ASUS Prime B450M-K alacağım hocam yahu. Hem 600TL hem de 64 GB yeter diyorlar zaten. Ve de dediğiniz gibi 2021-22 gibi yepyeni mimarili anakartlar çıkacakmış. Yani yine değiştirmek zorunda kalacaz o zaman boş yere neden fazla para verelim. 2-3 yıl idare edecek bir anakart yeterli o da bu ASUS Prime B450M-K bence. Hem şuradakilerle neredeyse aynı özellikler hem de en ucuzu. Anakartlar Karşılaştırması

ASUS Türkiye burada da yazıyor özellikleri. B450-K 65GB B450-A 128 GB.

Az bekle ben sana bir video atayim beraber izleyelim genelde uzun oluyor tech jesusun videolari en saglikli bilgiyi ve incelemeyi oradan bulabiliriz. Jesustan bulamaz isem hwub falan bakacağım editlerimn 2 dakika icinde sanirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu 3'unde de parlayan kartlar var zaten islemci sicakligina bile etki ediyor dogru anakart secimi.

1000 lira olursa bunları öneririm.

Bunlar olmazsa TUF B450(M) Pro- B450 Tomahawk gibi anakartlara bakabilirsin.

Katiliyorum iyi duruyorlar.

Peki bu daha pahalıların, şu linktekilerden farkları, artı yönleri nedir? Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA Benim yukarıdaki mesajlarda yazdığım amaçlarımı bu linktekiler de karşılamaz mı zaten?

Yeni konular

Geri
Yukarı