Gigabyte A520M S2H vs Gigabyte B550M S2H

A520 modellerin hiçbir modelinde Overclock yok.
Minimum B450/B550 olmalı Overclock için.
Bir de karşılaştırma şeklinde atarsan göremem, karşılaştırma kişiye özel oluyor çünkü İtopya'da.

Hocam o zaman şöyle sorayım. Sence:
- Gigabyte B450M S2H mi? (Bu 32 GB RAM destekliyor)
- ASUS PRIME B450M-K mi? (Bu 64 GB RAM desteklediği için gönlüm bundan yana)
Hangisini alayım? Yoksa bu fiyatlara ya da üstüne 100-150 TL daha koyup daha iyi özellikleri olan başka bir tane mi?

Bu ikisinden de daha iyi ve RAM de 64 destekli. 32-32 yerine 4x16 alabileceğin için de çok daha mantıklı.
VRM soğutması da var ve yapısı daha iyi.

B450 chipset maksimum 64 destekliyor ama 4 RAM slotlu modellerde, 2 olanlarda değil.

Bu ikisinden de daha iyi ve RAM de 64 destekli. 32-32 yerine 4x16 alabileceğin için de çok daha mantıklı.
VRM soğutması da var ve yapısı daha iyi.

B450 chipset maksimum 64 destekliyor ama 4 RAM slotlu modellerde, 2 olanlarda değil.
"B450 chipset maksimum 64 destekliyor ama 4 RAM slotlu modellerde, 2 olanlarda değil. " Bu cümleyi tam anlamadım hocam. Yani bu Asus B450M-K aslında 64gb değil mi? Ya da sadece 2 tane 32gb ram takmak zorundayım. Ama bu B450M-DS3H de 4 slot olduğu için elimdeki 2x8gb rame 2 tane daha 8gb, 16gb veya 32gb ram ekleyebilir miyim? Peki faz değeri kaç hocam bu DS3H nin? Faz değeri de overclock yaparken öenmliymiş galiba. Düşük olursa yanıyormuş vs deniyor.

Hocam son sorum sizin de başınızı ağrıttım. :) Doğru anlamış mıyım diye soruyorum: Yani ileride elimdeki 8gb ram'leri satıp yerlerine hepsi aynı gb değerinde olan ram almam lazım. Yani eğer 64gb'a çıkartmak istiyorsam mecbur 4 tane 16gb ram almam gerek. Yok eğer şimdilik 4gb değil de 16gb'tan yüksek olsun dersem, mecbur 1 veya 2 tane daha 8gb ram alacam. Ki birbirleriyle uyumlu olsunlar. Yani öyle 2x8+2x16 şeklinde 48gb yapsam bile birbiriyle uyumsuz olacakları için zaten 48gb verimliliğinde olmaz. Doğru mu anlamışım hocam? :D

Geri
Yukarı