Gigabyte anakartlarda Secure Boot açıldıktan sonra BIOS bozulması düzeltildi mi?

HasanDagistan

Decapat
Daha fazla  
RAM
Apacer Panther 8x2 3000 Mhz
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba elimde Gigabyte B450M S2H anakartım var. Daha önce F62 BIOS sürümündeyken sıkıntısız bir şekilde Windows 11 yüklemiştim. CSM'i kapatıp Secure Boot ayarını aktif hale getirdikten sonra görüntü gitmişti. BIOS sıfırlama işlemlerinin çoğunu yaptım ama sıkıntı BIOS sıfırlanamaması değildi; anakartın BIOS'u tamamen yok olmuştu, servis tekrardan BIOS yazıp gönderimini sağlamıştı.

Bugün BIOS'u F63b sürümüne güncelledim, Windows 11'e geçmek istiyorum ve Valorant oynamam için de Secure Boot açmam gerekiyor. Ancak korkum var, tekrardan secore Boot'u açtıktan sonra BIOS uçması durumunu yaşar mıyım? BIOS uçmasından kastım yok olması ve tekrardan servis tarafından BIOS yazılması gerekmesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS uçmuyor. Başka ekran kartı takarsanız sorun çözülüyor. Sorun zaten muhtemelen Gigabyte'ın ekran kartındaki UEFI'yi tetikleyememesi ya da ekran kartında UEFI desteği yoksa bunu tespit edememesi.

Ben bunu aylar önce ilettim Gigabyte'a ama halen daha çözülmedi bildiğim kadarı ile. Hatta bunu yakında test edeceğim.

BIOS uçmuyor. Başka ekran kartı takarsanız sorun çözülüyor. Sorun zaten muhtemelen Gigabyte'ın ekran kartındaki UEFI'yi tetikleyememesi ya da ekran kartında UEFI desteği yoksa bunu tespit edememesi.

Ben bunu aylar önce ilettim Gigabyte'a ama halen daha çözülmedi bildiğim kadarı ile. Hatta bunu yakında test edeceğim.
Recep Hocam 6700XT ekran kartında olmuştu İşlemci Ryzen5 5600X takılıydı kardeşimin sistemindeki Ryzen 5 3600'ü takıp GTX 960'ı takmama rağmen aynısını yaptı 6700XT'de bile yine görüntü alamadım 960'da bile vermedi görüntüyü O zaman kendim servisine göndermiştim bir çözüm bulamadığım için Bios sıfırlayamamıştım hiç bir türlü
@

Tekrardan Secure Boot'u açıp deneyceğim en güncel BIOS sürümü yüklü umarım tekrar aynı problemle karşılaşmam geri dönüş sağlayacağım.

Son düzenleme:

tekrardan görüntü gelmiyor maalesef tepki bile vermiyor anakart farklı ekran kartında bile fanlar hızlanıp yavaşlıyor duruyor işlemcinin bios sıfırlama denedim yine servislik gibi duruyor

Geri
Yukarı