Gigabyte Aorus 15P KC daha öncesinde 73 kez çalışmış

Hocam sizde iGPU modunda ekranı 60 Hertz'e çektiğinizde bu görseldeki gibi ekranın yarısı siyah oluyor mu?
@ceb_58
Merhaba,

Sn. Gny, biraz önce cihazı igpu ya alıp; yenileme hızını 60 Hz. yaptım. Belirttiğiniz sorunla karşılaşmadım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki; cihazı aldığım günden itibaren dpu da kullanıyorum. Sebebine gelince, cihaz pilde ve boşta çalışıyorken İntel+Nvidia (igpu da) 20-30W güç tüketimi sağlıyor. Cihazı dpu ya alınca, pilde ve boşta çalışırken 10-14W güç tüketimi sağlıyor. Bu sebepten ötürü cihazı pilde kullanırken igpu da şarj daha çabuk bitiyor. Harici ekran kartı bozulmadığı sürece cihazı igpu da kullanmanın mantıksız olduğu kanaatindeyim. Sizin yaşadığınız sorunu ben yaşasaydım, garanti vs. uğraşır mıydım; bilemiyorum. Şunu da belirtmem gerekiyor; igpu da cihaz dgpu ya göre biraz kasma yapıyor. İgpu da ve cızırtı problemi gibi konuda, cihazda fabrikasyon (donanımsal) bir sorun olduğu kanaatindeyim. Sizin soruna gelirsek; bios güncellemesi veya temiz bir format ile sorun düzelebilir. (Yazılımsal bir sorun ise) Sn. @osos11 ' in dediği gibi, bu sizin sorumluluğunuzda olan bir durum. Yani riski almak istiyorsanız, deneyebilirsiniz.

Merhaba,

Sn. gny, biraz önce cihazı IGPU'ya alıp; yenileme hızını 60 Hz. Yaptım. Belirttiğiniz sorunla karşılaşmadım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki; cihazı aldığım günden itibaren dpu da kullanıyorum. Sebebine gelince, cihaz pilde ve boşta çalışıyorken Intel+NVIDIA (iGPU da) 20-30W güç tüketimi sağlıyor. Cihazı dpu ya alınca, pilde ve boşta çalışırken 10-14W güç tüketimi sağlıyor. Bu sebepten ötürü cihazı pilde kullanırken iGPU da şarj daha çabuk bitiyor. Harici ekran kartı bozulmadığı sürece cihazı iGPU da kullanmanın mantıksız olduğu kanaatindeyim. Sizin yaşadığınız sorunu ben yaşasaydım, garanti vs. uğraşır mıydım; bilemiyorum. Şunu da belirtmem gerekiyor; iGPU da cihaz DGPU'ya göre biraz kasma yapıyor. iGPU da ve cızırtı problemi gibi konuda, cihazda fabrikasyon (donanımsal) bir sorun olduğu kanaatindeyim. Sizin soruna gelirsek; BIOS güncellemesi veya temiz bir format ile sorun düzelebilir. (yazılımsal bir sorun ise) Sn. @osos11'in dediği gibi, bu sizin sorumluluğunuzda olan bir durum. Yani riski almak istiyorsanız, deneyebilirsiniz.

Hocam direkt servise gönderdim değişim talebi için ürünü alalı 14 gün olmadı zaten yazınız için teşekkür ederim.

Hocam direkt servise gönderdim değişim talebi için ürünü alalı 14 gün olmadı zaten yazınız için teşekkür ederim.

Güncelleme:

Hocam laptop geldi. Paneli değiştirdiler. Şimdilik hiçbir sorun yok iGPU modunda 60 Hertz'de ekranın kararma olayı artık yok PC de çizik dahi yok teknik servis elemanına kibarca yalvarmam etkili olmuş😄😄

Geri
Yukarı