Gigabyte Aorus 15P KD alınır mı?

VezHak

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bu bilgisayar çok kafamı karıştırıyor İtopya'da 21.500 lira şu an. Dolar 14 dersek 1535 dolar.
Geçen hafta 20.000 liradan verilmişti maalesef bu hafta o kadar düşürmediler.

1500 dolara elime gelebilecek en iyi cihazlardan biri.

Bana göre artılarını sıralayacak olursam,

+Gigabyte'ın en kaliteli Aorus kasasını barındırıyor. Isınma vs bir problemi yok.
+Ekranı oldukça güzel ve 240Hz ekranı var.
+RTX3060 115W Max-P oldukça iyi ekran kartı

-Webcam konumu kötü
-Araştırdığım kadarıyla batarya ömrü az, ve yazılımı klavye rgb yazılımı dandik

Ve aklıma takılan sorular

-En önemli soru bu. Bilgisayara çok acil ihtiyacım yok, tanıtılan yeni nesil laptopların çıkmasını bekleyebilirim. Sizce 2 ay sonra yeni laptoplar çıktığında 1500 dolardan daha ucuz bir fiyata böyle bir laptopu yakalayabilir miyim? 12. nesillerin pahalı olacağını düşünüyorum ve yine 11. nesil alırım sanırım diye düşünüyorum, ama güzel bir fiyattan olmalı. Hazır yeni laptoplar açıklanmışken de acele edip ileride pişman olmak istemiyorum ama ileride dediğim gibi uygun bir ürün bulamazsam da almadım diye pişman olurum. Fikirlerinizi bekliyorum.
-Gigabyte'ın Türkiyedeki teknik servisiyle alakalı hiç bilgim yok. Kendilerine de mail attım ama henüz cevap almadım, forumdaki Gigabyte laptop kullanıcıları deneyimlerini aktarırsa memnun olurum.

Bildiğim kadarıyla aorus sahibi @T129Atak hocam bulunuyor forumda.

Beklemeni öneririm, 12.nesil ciddi performans farkı ve DDR5 ile geliyor.
Fiyatı bilemem elbette.
Gigabyte Aorus 17, Aorus 15 ve Aorus 5 olarak 3 yeni ürün tanıttı.
Aorus 17 ve Aorus 15'in kasası yeniyken Aorus 5, 10 ve 11. nesildeki Aorus 15 kasasını kullanıyor.
17 ve 15 DDR5, Aorus 5 DDR4 ile geliyor.
17 ve 15'te Webcam yukarıya taşındı. Batarya ömrü 12. nesilde düşük güç çekirdekleri ile daha iyi olabilir. Yazılım değişir mi bilemiyorum. Teknik servise bu cihazı bir arkadaş göndermişti. Ekranı değiştirmişlerdi, sorun olmamıştı. Onun dışında bilgim yok.

Fiyatı bilemem elbette.
Aorus 17 ve Aorus 15'in kasası yeniyken Aorus 5, 10 ve 11. nesildeki Aorus 15 kasasını kullanıyor.
17 ve 15'te Webcam yukarıya taşındı. Batarya ömrü 12. nesilde düşük güç çekirdekleri ile daha iyi olabilir. Yazılım değişir mi bilemiyorum. Teknik servise bu cihazı bir arkadaş göndermişti. Ekranı değiştirmişlerdi, sorun olmamıştı. Onun dışında bilgim yok.
12. Nesil tam olarak o nedenlerden dolayı(özellikle DDR5) çok pahalı olacağını düşünüyorum ya o yüzden aklım çok karıştı. Yeni Webcam lokasyonu çok çok iyi olmuş.

Fiyatı bilemem elbette.
17 ve 15'te webcam yukarıya taşındı. Batarya ömrü 12. nesilde düşük güç çekirdekleri ile daha iyi olabilir. Yazılım değişir mi bilemiyorum. Teknik servise bu cihazı bir arkadaş göndermişti. Ekranı değiştirmişlerdi, sorun olmamıştı. Onun dışında bilgim yok.

The 12. nesilde MUX geliyor mu? Yoksa MUX olmayan makinelerle mi yoluna devamı ediyor Gigabyte.

Son düzenleme:
The 12. nesilde MUX geliyor mu? Yoksa MUX olmayan makinelerle mi yoluna devamı ediyor Gigabyte.
Bilgim yok şu anlık.
Daha paylaşmadılar.
Ama MUX'suz çıkacağını düşünmüyorum büyük hata olur. ROG'da MUX koydu, üstüne üstlük MUX var diye reklam yaptı dolayısıyla bilenlerin sayısı da arttı.
12. Nesil tam olarak o nedenlerden dolayı(özellikle DDR5) çok pahalı olacağını düşünüyorum ya o yüzden aklım çok karıştı. Yeni Webcam lokasyonu çok çok iyi olmuş.
Amerika fiyatlarını takip etmek lazım.
Türkiye'de Dolar vb. etkenlere göre şekillenir fiyat.

Bilgim yok şu anlık.
Daha paylaşmadılar.
Ama MUX'suz çıkacağını düşünmüyorum büyük hata olur. ROG'da MUX koydu, üstüne üstlük MUX var diye reklam yaptı dolayısıyla bilenlerin sayısı da arttı.

Türkiye'de Dolar vb. etkenlere göre şekillenir fiyat.
Hocam şuanki makinelerde de (Aorus) Nvidia Optimus yok mu zaten? Yani Muxin gelişmiş hali diye biliyorum

Bilgim yok şu anlık.
Daha paylaşmadılar.

Türkiye'de dolar vb. etkenlere göre şekillenir fiyat.

Bencede MUX artık bir standart olmalı 3050 olan PC de bile artık MUX var mı diye sormamamız lazım bence.

Arkadaşlar bu bilgisayar çok kafamı karıştırıyor İtopya'da 21.500 lira şu an. Dolar 14 dersek 1535 dolar.
Geçen hafta 20.000 liradan verilmişti maalesef bu hafta o kadar düşürmediler.

1500 dolara elime gelebilecek en iyi cihazlardan biri.

Bana göre artılarını sıralayacak olursam,

+Gigabyte'ın en kaliteli Aorus kasasını barındırıyor. Isınma vs bir problemi yok.
+Ekranı oldukça güzel ve 240Hz ekranı var.
+RTX3060 115W Max-P oldukça iyi ekran kartı

-Webcam konumu kötü
-Araştırdığım kadarıyla batarya ömrü az, ve yazılımı klavye rgb yazılımı dandik

Ve aklıma takılan sorular

-En önemli soru bu. Bilgisayara çok acil ihtiyacım yok, tanıtılan yeni nesil laptopların çıkmasını bekleyebilirim. Sizce 2 ay sonra yeni laptoplar çıktığında 1500 dolardan daha ucuz bir fiyata böyle bir laptopu yakalayabilir miyim? 12. nesillerin pahalı olacağını düşünüyorum ve yine 11. nesil alırım sanırım diye düşünüyorum, ama güzel bir fiyattan olmalı. Hazır yeni laptoplar açıklanmışken de acele edip ileride pişman olmak istemiyorum ama ileride dediğim gibi uygun bir ürün bulamazsam da almadım diye pişman olurum. Fikirlerinizi bekliyorum.
-Gigabyte'ın Türkiyedeki teknik servisiyle alakalı hiç bilgim yok. Kendilerine de mail attım ama henüz cevap almadım, forumdaki Gigabyte laptop kullanıcıları deneyimlerini aktarırsa memnun olurum.

Bildiğim kadarıyla aorus sahibi @T129Atak hocam bulunuyor forumda.
Aynı olayı bende düşünüyorum.Ama ülkemizde malesef yarına ne olacağı belli değil.12.Nesil yenilikle gelse bile uygun fiyattan geleceğini düşünmüyorum.15 bin altında olmaz en azından kararsız kaldım hayırlısı olsun
Aynı olayı bende düşünüyorum.Ama ülkemizde malesef yarına ne olacağı belli değil.12.Nesil yenilikle gelse bile uygun fiyattan geleceğini düşünmüyorum.15 bin altında olmaz en azından kararsız kaldım hayırlısı olsun
12. Nesil geldikten sonra son indirim yapabilirler ama itopya napıcağı belli olmuyor.

Optimus MUX'suz anlamına gelir.
Advanced Optimus ise bilgisayarı yeniden başlatmadan MUX'u açmanızı sağlar.
10. nesilde MUX var. 11'de yok. 12 için ise bilgi yok.
Düzelttiğiniz için teşekkür ederim hocam, advanced optimus var zannettim öyle değilmiş gerçekten. Enteresan.

12. Nesil geldikten sonra son indirim yapabilirler ama itopya napıcağı belli olmuyor.
Hocam benim son kararım bi sonraki indirimi beklemek oldu. Ellerindeki stokları eritemediler geçen hafta 20 bin liradan, bu hafta nedense 21.5 yaptılar, tahminim satış daha az olmuştur. Belki haftaya geri 20ye çekerler, belki 12. Nesiller gelince 18-19dan verirler falan diye düşündüm.

Geri
Yukarı