Çözüldü Gigabyte B450M GAMING anakarta Fuma 2 montajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jude2World

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün önce sipariş verdiğim Fuma 2 bugün elime ulaştı. Kurulumun son evrelerine yakınlaştığımda Fuma 2'nin içinde gönderilen montaj aparatının boyutu anakartın deliklerine denk gelmiyor. Aşağıya görüntüsünü bırakıyorum. Benim bu montajı yapma şansım var mı acaba ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum. Anakart Gigabyte B450M GAMING modeli.

Inked1606829232349_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dakika 23.24'e bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tarz aparatlar çıkmadığına emin misiniz?
Onu arkadan takmış olmalı yoksa vidalar olmazdı diye düşünüyorum.

Yükseltme tırnaklarını takıp o taktığınız braketi yukarı doğru değil de yana doğru takmayı dener misiniz?
Intel ve AMD için farklı aparatlar olması lazım. Başka bir şey çıkmadı mı kutudan?
Hocam profil fotoğrafına noldu? :D

AM4 destekliyor o soğutucu, içinden AM4 aparatı çıkması lazım.

Dakika 23.24'e bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu tarz aparatlar çıkamdığına emin misiniz?

Dakika 23.24'e bakın.

Bu tarz aparatlar çıkmadığına emin misiniz?

Yükseltme tırnaklarını takıp o taktığınız braketi yukarı doğru değil de yana doğru takmayı dener misiniz?

Çözüm

Evet arkadaşlar baştan sona benim yaptığım hatadan kaynaklı sorun yaşamışım. Yükseltme vidalarını taktıktan sonra yatay bir şekilde takınca sorunsuz kurmayı başardım. Dakika 23.24'teki aparat İntel için sanırım çünkü AMD stok soğutucusunun aparatını kullanmamı istiyor kurulum kılavuzunda. Bugün yöneylem sınavım vardı sınav sonrası uğraşa girince kafa durdu vallahi. Yan çevirmeyi yaklaşık 30 dakika sonrasında akıl edebildim. @MisakiTaro hocam size de çok teşekkür ederim yapamamış olsaydım çözüm sizden gelmişti. 🙂

Hocam konuyu açtıktan sonra cevaplara niye bakmadınız ki?

Hayırlı olsun bu arada. :)
Hocam şöyle oldu başta kendi öküzlüğümden dikey takmayı denedim bir türlü olmadı tabii ki. Daha sonra bilgisayarı toplayıp konu açtım. Onayda beklerken kafama dank etti, dedim acaba bu yatay mı takılıyor 😂 Açtım tekrar kasayı baktım yatay takılıyormuş hallettim öyle geldim sosyale.

Yeni konular

Geri
Yukarı