Gigabyte B450M K için işlemci tavsiyesi

3060 almaya değmez. Birde şu an değil ileride almayı düşünüyorsunuz hiç alınmaz ileride. Ben 4060 Ti ile kullanıyorum bir sorun çıkartmıyor tavsiyem 4060 Ti'dır sana.

400-500 lira gayet az bir fark ben olsam 5600x alırdım fakat aralarındaki tek fark x olan modelin GHz değeri daha yüksek. OC yaparak dahada yükseltebiliyorsunuz. x olmayan haline azcık OC yaparsanız x olan modelin stok haliyle yakın performans alabiliyorsunuz.

Ayriyetten belirtmekte fayda var eğer 5600 alırsanız 1-3 aylık süreç içerisinde güzel bir hava soğutucu almak zorundasınız. İdarelik stok soğutucu kullanabilirsiniz. Fakat x olan modeli alırsanız kesinlikle yanında hava soğutucuda almalısınız çünkü stok soğutucu yetersiz kalıyor.
Çok iyi anladım hocam sağolun.. Hava soğutucu dediniz öneriniz var mı ?

Çok iyi anladım hocam sağolun.. Hava soğutucu dediniz öneriniz var mı ?
Bana zamanında Performax PERFAN-120-H önermişlerdi. Ben onu aldım kullanıyorum gayet güzel ama sanırım şu an pahalanmış ya da daha fiyat performans bir ürün çıkmış çünkü kimsenin önerdiğini görmedim. Bunun için ayrı bir konu açsanız daha iyi olur sizin için.

Bana zamanında Performax PERFAN-120-H önermişlerdi. Ben onu aldım kullanıyorum gayet güzel ama sanırım şu an pahalanmış ya da daha fiyat performans bir ürün çıkmış çünkü kimsenin önerdiğini görmedim. Bunun için ayrı bir konu açsanız daha iyi olur sizin için.
Teşekkür ediyorum öneriniz için.
Her işini görür.
Teşekkür ediyorum öneriniz için.

2400G'den 5500 veya 5600 geçersem eğer soğutma olarakta almam gerekecek sizin dediğiniz gibi. Kısa zaman sonra ekran kartı da alacağımı söylemiştim zaten. Böyle ayrı ayrı almam daha pahalıya gelecek gibi. Hazır sistemler satılıyor sizlerde bilirsiniz örnek vermek gerekirse Örnek 1 Örnek 2 Örnek 3 gibi sistemleri almak daha mantıklı olmaz mı ? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Tabii en önemlisi taksitle alabileceğim bir yer bulmam önemli olan. Peşin fiyatına taksitle ama sanırım öyle bir yer yok 😒

Son düzenleme:

Geri
Yukarı