Gigabyte B450M S2H 12V 8 pin girişine 4 pin takılabilir mi?

pisagor123

Centipat
Merhabalar arkadaşlar, anakartta 8 pin giriş var fakat benim güç kaynağımda sadece 1 adet 4 pin kaldı, bu şekilde kullanabilir miyim?

anakart.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabilirsin normal şartlarda. Kullanma kılavuzunda hangi pinlere denk getirmen gerektiği yazar. Bunu bizzat Gigabyte anakart kullandığım zamanlar Gigabyte'a mesaj atarak sordum ama tatmin edici bir cevap alamadım. Çünkü emin olamadım güç kaynağım kalitesizdi. Sen güç kaynağının kalitesiz olduğuna inanıyorsan takabilirsin.

Güç kaynağınızda 8pin çıkış mı yok onu anlayamadım neden 4 pin takmak istiyorsunuz? 8 pin işlemci için verilen güç, açıkçası 4 pin takmanız doğru değil.

Cevaplar için teşekkürler.
Güç kaynağınızda 8pin çıkış mı yok onu anlayamadım neden 4 pin takmak istiyorsunuz? 8 pin işlemci için verilen güç, açıkçası 4 pin takmanız doğru değil.

hayır 300v bir güç kaynağı belkide ondandır. 24 pin kullandıktan sonra 4 pin kaldı.

Eki Görüntüle 531092
Resme göre 4 pinlik kablonu resme göre sağ dörtlü kısma takabilirsin. Ama güç kaynağına güveniyorsan... Ben yapmamıştım.

Dediğiniz şekilde 4 pin kullandım sistem çalıştı bir problem olur mu deneyip görecez.

Ses jakları çalışmıyor mesela oraya bağlasam mı:)

Dediğiniz şekilde 4 pin kullandım sistem çalıştı bir problem olur mu deneyip görecez.

Ses jakları çalışmıyor mesela oraya bağlasam mı:)
Nereyi nereye hocam? Pin yerleri değiştirsen olmaz muhtemel çünkü tabloda diğer pinler için 2x4 pin yazmış yani 8 pini birden takman gerek.

Nereyi nereye hocam? Pin yerleri değiştirsen olmaz muhtemel çünkü tabloda diğer pinler için 2x4 pin yazmış yani 8 pini birden takman gerek.

Pardon anlatamamışım, 4 pin taktım çalışıyor. Fakat ses ön veya arka jaklar çalışmıyor, aygıt algılamıyor, bu şekilde bir sorunum oluştu, bu hatayı eksik pinlere mi bağlasam diyorum.

ses.PNG şu şekilde bir hata her türlü driver sil, tekrar son sürüm yükle defalarca denedim. İki gündür uğraşıyorum:(

Valla pinlerle alakası olacağını hiç sanmıyorum. Driver muhtemel sebebi ancak onu da denedim diyorsunuz. Bilemedim valla.

Geri
Yukarı