Gigabyte B450M S2H anakartı takınca sistem açılmıyor

arda069803

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Gigabyte B450M S2H model bir sıfır anakart aldım. Montajı yaptım ve çalışmadı. Daha sonra sorunun PSU’da olabileceğini düşünüp kısa devre yaptığımda çalışıyordu. Sonra anakartı denemek istedim. 24’lük pini bağlayıp Power SW’den açmaya çalıştım ancak tepki vermedi bile. Eski anakartıma taktık 24’lük pini ve çalıştı. Bilmediğim bir problem mi var yoksa direkt anakart bozuk mu?

Anlattığınıza bakarsak anakart bozuk gibi.
Biraz geç acilabiliyor normaldir.
Marş mı basmıyor acaba 🤔

Geç açılan bir anakart görmedim bugüne kadar. Ya açılır, ya açılmaz.

Dostum anakart arızası olması muhtemel. Uzay montaj yaparak ve minumum bileşenle test etmelisin. (Anakart-İşlemci-Ram ve HDD) Eğer start alırsa kuruluma devam edersin. Belki kısa devre olan bir donanım olabilir.

1 sene boyunca kullandığım ama sonrasında işlemci termal macunu değiştirdikten sonra dikkat etmeme rağmen bir türlü güç alamadığım anakartımda da bu durum oldu. CPU soketi mi hasar aldı diye düşündüm, her şeyi araştırdım ama işin içinden bir türlü çıkamadım. Kısa devre mi dersiniz, uzay montajlar mı dersiniz bir türlü bulamadım. Öncesinde uzay montajla, yani herhangi bir vidaya, kasaya vs. değmeden deneyin. Ben bunları denedim, sonuç alamadım ve servise gönderdim. Değişim çıktı anakarta.

Ama forumda bir arkadaş vardı, ne yaptıysa bir türlü bu B450M S2H anakartı açamamıştı aynı şekilde. Sonra uzay montajla denediğinde sorunu halloldu. Yanlış hatırlamıyorsam @tirabzonun_kaymagi yaşamıştı bu durumu.

Dostum anakart arızası olması muhtemel. Uzay montaj yaparak ve minumum bileşenle test etmelisin. (Anakart-İşlemci-Ram ve HDD) Eğer start alırsa kuruluma devam edersin. Belki kısa devre olan bir donanım olabilir.
Uzay montaj denedim hocam. Hatta sadece PSU ve anakart için denedim ikisi de sıfır idi. Ancak dediğim gibi eski anakart çatır çatır çalışırken yeni anakart çalışmadı. Bakalım artık umarım iadeyi kabul ederler.
1 sene boyunca kullandığım ama sonrasında işlemci termal macunu değiştirirken dikkat etmeme rağmen bir türlü güç alamadığım anakartımda da bu durum oldu. CPU soketi mi hasar aldı diye düşündüm, her şeyi araştırdım ama işin içinden bir türlü çıkamadım. Kısa devre mi dersiniz, uzay montajlar mı dersiniz bir türlü bulamadım. Öncesinde uzay montajla, yani herhangi bir vidaya, kasaya vs. değmeden deneyin. Ben bunları denedim, sonuç alamadım ve servise gönderdim. Değişim çıktı anakarta.

Ama forumda bir arkadaş vardı, ne yaptıysa bir türlü bu B450M S2H anakartı açamamıştı aynı şekilde. Sonra uzay montajla denediğinde sorunu halloldu. Yanlış hatırlamıyorsam @tirabzonun_kaymagi yaşamıştı bu durumu.
Yani anakart tepki verse diğer bileşenleri de deneyeceğim. Sistem parçaları yeni ulaşmıştı elime. Bir türlü çalışmadı anakart ne yaptıysam. 0 üründe böyle bir sorun yaşamak gerçekten çok üzücü.

İyimser yaklaşarak birde anakartin power switch kısmının lehimlerine bir bakın. Sorunun anakartta olduğu belli gibi zaten. İade işleminizi de oluşturun mutlaka.

İyimser yaklaşarak birde anakartin power switch kısmının lehimlerine bir bakın. Sorunun anakartta olduğu belli gibi zaten. İade işleminizi de oluşturun mutlaka.
Bir sıkıntı yok gibi hocam. İlginiz için teşekkür ederim. İade işlemlerini başlattım.
Bu arada sıkıntı çözdüm. Bu 24 pinlik girişte bir temassızlık varmış. Cevaplar ve ilgi için tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı