Gigabyte G24F 165 Hz Ölü Piksel Değişimi Yapılır mı?

Hepsiburada üzerinden Techburada adlı satıcıdan 3 gün önce Gigabyte 23.8 G24F 165Hz 1 ms monitörünü sipariş verdim. Kargo bugün elime ulaştı, dikkatlice kurdum, çalıştırdım, ölü piksel testine soktum ve en üst yukarıda orta hizada 1 adet ölü piksel olduğunu gördüm. Siyah tonda ve çok kapalı tonlarda ufacık gözüküyor. Dikkat etmeyince neredeyse hiç gözükmüyor. Sizce iade veya değişim yapmalı mıyım veya 1 ölü piksel olduğu için yaparlar mı? Fotoğrafları attım, piksel işaretlediğim yerde.
Eğer ışık sızması sorunuz yoksa kesinlikle iade işiyle uğraşmayın az zaman sonra umurunuzda dahi olmayacak çünkü.

Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim. Satıcının sitesine girip detayları mail olarak yolladım, dönüş yapmalarını bekliyorum. Dönüş yaptıklarında ben de buraya dönüş yapacağım.

Monitör özelliklerine göre çok iyiydi neden önermiyorsun acaba 1.700 TL'ye satıldığını çok gördümde. İnput lag değeride 8 çok iyiydi ama sıkıntısı nedir?

Monitöre lafım yok dostum ben iade etsin veya etmesin anlamında bir yön belirtmediğimi söyledim sadece.

Gigabyte en az 7-8 tane olması lazım değişim için arayıp sormuştum. Bu arada gereksiz bende de 3 tane var hiçbir zaman görmüyorsun günlük kullanımda. Arkadaşımda Asus var 10taneden fazla var yine de geri yollamadı.
Çoğalmasından korkuyorum, yoksa benim için de sorun değil 1 ölü pikselli bir monitörü 6 yıl kullanmışlığım var. Bu monitörün dibine kadar yaklaşıp çok dikkatli şekilde bakmayınca hiç gözükmüyor.
Ek olarak şu da var ben şimdi bu monitörü iade edersem şu an piyasada ucuz monitör kalmadı Kasım ayı bittiği için. Yani değişim olursa olur en kötü.
1700 TL'ye aldım monitörü, şimdi hiçbir yerde kalmamış.

Son düzenleme:
Çoğalmasından korkuyorum, yoksa benim için de sorun değil 1 ölü pikselli bir monitörü 6 yıl kullanmışlığım var. Bu monitörün dibine kadar yaklaşıp çok dikkatli şekilde bakmayınca hiç gözükmüyor.
Ek olarak şu da var ben şimdi bu monitörü iade edersem şu an piyasada ucuz monitör kalmadı Kasım ayı bittiği için. Yani değişim olursa olur en kötü.
1700 TL'ye aldım monitörü, şimdi hiçbir yerde kalmamış.
m27q var bende. 1 senedir artmadı.

Satıcının sitesine girip destekten mail gönderdim. 3 gündür dönüş yapılmadı. Tekrardan mail gönderdim umarım dönüş yapılır.

Hocam iade edecekseniz hepsiburadan üzerinden beğenmedim diyerekten iade edin. Servise göndermek istiyorsanız kutu içeriğinde çıkan garanti belgesinde hangi servis adı yazıyorsa onlarla iletişime geçin. Gigabyte'ın sitesinde bakmıştım 5 ölü piksele kadar işlem yapmıyorlarmış. Satıcı ile iletişime geçip boşuna beklemeyin.

Hocam iade edecekseniz hepsiburadan üzerinden beğenmedim diyerekten iade edin. Servise göndermek istiyorsanız kutu içeriğinde çıkan garanti belgesinde hangi servis adı yazıyorsa onlarla iletişime geçin. Gigabyte'ın sitesinde bakmıştım 5 ölü piksele kadar işlem yapmıyorlarmış. Satıcı ile iletişime geçip boşuna beklemeyin.
Normalde öyle yapacaktım fakat iade yapıp parayı geri alsam bile o fiyata monitör bulamam galiba. Bu monitör bile en az 2700 falan baktığım çoğu yerde. Dediğim gibi mail işe yaramazsa böyle kullanırım artık çünkü bu fiyata kalmadı hepsi uçmuş bile. Zaten dolar da uçuşta, fiyatları daha da uçacak.

Geri
Yukarı