Gigabyte G24F-2 tepkime süresi

Furkangame1

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim monitörü almak istiyorum. CS:GO gibi FPS oyunları oynadığım için aslında TN panel monitör alacaktım fakat bu monitörün SS IPS olduğu için tepkime sürelerinin TN'ye yakın olduğunu öğrendim. Acaba bu monitörle TN gibi akıcı oynayabilir miyim? Ghosting input lag gibi sıkıntılar yaşar mıyım? Başka önereceğiniz bu fiyat bandında monitör var mıdır? Gerçekten monitörden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şu an F/P olarak Web'de satışı yok diye biliyorum. İtopya mağazasına gidip alacaksan al derim.

Monitör 1 MS (MPRT), GtG değil yani. Ne kadar SS IPS'de olsa MPRT olduğu için, GtG normal IPS panel bir monitöre gecikme anlamında pek bir fark atamaz.

Şu an F/P olarak Web'de satışı yok diye biliyorum. İtopya mağazasına gidip alacaksan al derim.

Monitör 1 MS (MPRT), GtG değil yani. Ne kadar SS IPS'de olsa MPRT olduğu için, GtG normal IPS panel bir monitöre gecikme anlamında pek bir fark atamaz.
Daha önce kullandığım Asus VG24VQ da VA panel ve MPRT idi ve çok ghosting sorunu yaşadım oyunda hep bi takılma oluyodu sanki. O yüzden bundan vazgeçebilirim. Bu 2 modele ne diyorsunuz?

ttps://ty.gl/9ljgfhzm3f

ASUS VG248qg 24" 165 Hz 0.5ms (HDMI+display) FreeSync Full HD TN oyuncu monitörü
https://www.hepsiburada.com/asus-vg...aza=BCA+Elektronik&url_src=ios-product-detail

@Furkangame1 Profesyonel şekilde oyun oynayacaksanız BenQ olan model alınabilir. O Asus modeliyle çok sıkıntı yaşayan gördüm.

Profesyonel şekilde oyun oynamayacaksan G24F-2 her türlü gecikme olarak işini görecektir. Ghosting vb durum yaşayanı da görmedim.

@Furkangame1 Profesyonel şekilde oyun oynayacaksanız BenQ olan model alınabilir. O Asus modeliyle çok sıkıntı yaşayan gördüm.

Profesyonel şekilde oyun oynamayacaksan G24F-2 her türlü gecikme olarak işini görecektir. Ghosting vb durum yaşayanı da görmedim.
BenQ ve Gigabyte arasındaki gecikme süresi farkı hissedilecek kadar mı peki? IPS olduğu için korkuyorum karar veremedim.

@messinicocugu hocam bakabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleme:
BenQ ve Gigabyte arasındaki gecikme süresi farkı hissedilecek kadar mı peki? IPS olduğu için korkuyorum karar veremedim.

@messinicocugu hocam bakabilir misiniz rica etsem?

Çok fark olacağını sanmam hocam G24F-2 gayet iyi monitördür alabilirsiniz.

Geri
Yukarı