Gigabyte GA-A320M-DS2 ile Ryzen 5 3600 uyumlu olur mu?

AhmetNrgz

Hectopat
Şu anki sistemim:
Ekran kartı: Sapphire RX470 8 GB 256 Bit.
Anakart: Gigabyte GA-A320M-DS2.
İşlemcim: Ryzen 3 1200.
SSD: 140GB.
RAM: 8x2 16 GB 2400 MHz.

Merhaba arkadaşlar ben oyunlarda daha iyi FPS ve hızlılık için işlemciyi değiştirmek istiyorum. İşlemciyi Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum eğer ben bu işlemciyi alırsam.
Anakartım 3000 desteklediği için ( Ryzen 3 falan) işlemci de r sıkıntı olur mu eğer olursa da hangi anakartı önerirsiniz?
Ryzen 5 3600 alacağım zaten anakart için de 900 - 1000.TL ayırdım ama çok pahalı olmasın FPS oranım da yüksek olsun sadece bilenler yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak A320 ile uyumludur ancak sorunlar çıkartabilir, anakart ısınabilir.

https://www.hepsiburada.com/msi-b45...BKLmKhcfBPO13I9X5bqdDBNIPgC2KfcBoCStYQAvD_BwE önerim bu karttır, 3.nesil için direkt uyumludur, BIOS güncellemesi gerektirmez.

İlk olarak sorumu cevapladığın için teşekkürler, biraz araştırma yaptıktan sonra senin önerdiğinede baktım olabilir bende bunu buldum İtopya'dan alacağım büyük ihtimalle çünkü onlar BIOS güncellemesini yapıyorlar diye biliyorum. Olmazsada ilgisayarcıya götürüp yaptıracağım.

İlk olarak sorumu cevapladığın için teşekkürler, biraz araştırma yaptıktan sonra senin önerdiğinede baktım olabilir bende bunu buldum İtopya'dan alacağım büyük ihtimalle çünkü onlar BIOS güncellemesini yapıyorlar diye biliyorum. Olmazsada ilgisayarcıya götürüp yaptıracağım.
Attığım üründe BIOS güncellemesi gerekmiyor ve VRM yapısı olarak, kullanılan bileşenler ile de linkini bıraktığınız üründen çok daha iyi. TUF serisi gereksiz ısınıyor.

Attığım üründe BIOS güncellemesi gerekmiyor ve VRM yapısı olarak, kullanılan bileşenler ile de linkini bıraktığınız üründen çok daha iyi. TUF serisi gereksiz ısınıyor.

Peki anakart sizin dediğiniz olsa Ryzen 5 3600 ile herhangi bir sıkıntı çıkmaz diyorsunuz peki ancak ekran kartım RX 470 8 GB 256 Bit onunla bir sıkıntı çıkar mı?

Peki anakart sizin dediğiniz olsa Ryzen 5 3600 ile herhangi bir sıkıntı çıkmaz diyorsunuz peki ancak ekran kartım RX 470 8 GB 256 Bit onunla bir sıkıntı çıkar mı?
Hayır, hiçbir sorun çıkmaz. Sonuçta kullanılan veriyolu aynı, A320 ile kullandığınız gibi B450'de de sorunsuz kullanırsınız.

Hayır, hiçbir sorun çıkmaz. Sonuçta kullanılan veriyolu aynı, A320 ile kullandığınız gibi B450'de de sorunsuz kullanırsınız.

Son olarak ben RAM olarak şunu alacağım yani bu önerdiğiniz anakartı alacağım herhangi bir uyum sorunu yaşatırmı bana
Thermaltake 16 GB (2x8GB) toughram Z-One RGB 3600MHz CL18 DDR4 Dual kit RAM
Eğer yaşatır sa bir önerin var mı?

@AhmetNrgz hayır, anakart ile uyumlu, bu belleklerde de sorun çıkmaz.

Ama internetten şimdi araştırma yaptım anakart en fazla kaç MHz destekliyorsa RAM'in o MHz'si kadarını kullandırttırıyor BDM alacağım RAM 3609 MHz ama senin önerdiğin anakartın MHz değer daha düşük?
Ama internetten şimdi araştırma yaptım anakart en fazla kaç MHz destekliyorsa RAM'in o MHz'si kadarını kullandırttırıyor BDM alacağım RAM 3609 MHz ama senin önerdiğin anakartın MHz değer daha düşük?
Benim alacağım ram 3600 lik mhz kusura bakma.

Son düzenleme:
Anakart 3.Nesil ile 3466 MHz'e kadar destekliyor. 3466 MHz kullanırsınız, eğer tamamını kullanmak için de MSI B450M PRO-VDH Max bu modeli öneririm, yine yeterli ancak OC yapacaksanız da önceki modele göre biraz daha az performans alırsınız. Geleceğe yönelik olması açısından öbürünü önermiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı