Gigabyte GA-G41MT-ES2L anakartı Xeon X5460 ile uyumlu mudur?

PSU`nun etiketinde yazar. +12V ....A diye belirtilir. Bazı modellerde Watt olarak da yazabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20210820_013608.jpg
    IMG_20210820_013608.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 17
Ucu ucuna gibi bir şey. Tavsiyem yakın zamanda değiştirin derim.

Yani hocam saydığım parçalarla ucu ucuna mı yetişiyor ? Hazır konu açılmışken sorayım o zaman :) Çok kaliteli bir şey istemiyorum. Sizce böyle bir sisteme (İleride param oldukça yükseltmeyi düşünüyorum.) 500 W yeterli olur mu ? 500 W hangi PSU'yu önerirsiniz ? En önemlisi PSU'nun ikinci elini almak mantıksız mıdır ?

Baktım işlemci listesinde en çok gördüğüm 95 W harcıyor. Belki tam gücünü kullanayamayabilir.
@Yener K. Hocam 12V kanalı ne oluyor ? Kaç akım olduğuna nasıl bakabilirim ?

Overclock yapmayı düşünmüyorum. Yüksek sıcaklıklara mı çıkabilir ? https://productimages.hepsiburada.net/s/27/375/10180820893746.jpg için Google Görsel Sonuçları Bu işlemci soğutucusunu kullanıyorum. Sıkıntı çıkar mı ?
Tahminen maksimum yükte 80'i görür diye düşünüyorum.

Baktım işlemci listesinde en çok gördüğüm 95 W harcıyor. Belki tam gücünü kullanayamayabilir.

Tahminen maksimum yükte 80'i görür diye düşünüyorum.
Cooler Master'dan aldığım 50 TL'lik Termal macunu kullanıyorum. Yükte 80'i görmesi sorun çıkarır mı ? İşlemciye veya sistemde ki diğer parçalara zarar verir mi ? Demek istediğim Maximum yükte 80 olması doğal mı ?

Cooler Master'dan aldığım 50 TL'lik Termal macunu kullanıyorum. Yükte 80'i görmesi sorun çıkarır mı? İşlemciye veya sistemde ki diğer parçalara zarar verir mi? Demek istediğim Maximum yükte 80 olması doğal mı?

Çok da kötü bir sıcaklık değil, 85 üstü sakıncalı. RAM konusuna gelirsek; anakart maksimum 8 GB RAM destekliyor, o da 4+4 GB DDR3 1333MHz şeklinde. BIOS modlama işlemini yaparken de size yardımcı bir program önereyim, BIOS'a girmenize gerek kalmaz çünkü program Windows'tan hallediyor işi :) @BİOS diye bir program var, Gigabyte BIOS Güncelleme buradan da okuyabilirsiniz. Uygun olan modlanmış BIOS dosyasını bulduktan sonra bu program yardımıyla çok rahat güncelleyebilirsiniz, en önemli nokta eski işlemci varken yapmanız.

Çok da kötü bir sıcaklık değil, 85 üstü sakıncalı. RAM konusuna gelirsek; anakart maksimum 8 GB RAM destekliyor, o da 4+4 GB DDR3 1333MHz şeklinde. BIOS modlama işlemini yaparken de size yardımcı bir program önereyim, BIOS'a girmenize gerek kalmaz çünkü program Windows'tan hallediyor işi :) @BİOS diye bir program var, Gigabyte BIOS Güncelleme buradan da okuyabilirsiniz. Uygun olan modlanmış BIOS dosyasını bulduktan sonra bu program yardımıyla çok rahat güncelleyebilirsiniz, en önemli nokta eski işlemci varken yapmanız.
Tamam hocam, çok teşekkür ederim. Bir sorum olucaktı. Herkes stok soğutucu kullanma demişte. Benim soğutucum (Yukarıda gösterdim) Stok soğutucu mu ? Yoksa İşlemci soğutucusu mu ? Aralarında ki farklar nedir ? Az ısınması için ne yapmam gerek. Elimde vatandan aldığım 50 TL'lik bir termal macun bulunuyor.

Geri
Yukarı