Gigabyte GA-G41MT-ES2L anakartı Xeon X5460 ile uyumlu mudur?

Kromish

Hectopat
AliExpress'den kendime 775 LGA çevrilmiş bir Xeon X5460 aldım. Ama Google'a "Gigabyte GA-G41MT-ES2L CPU Support" yazınca çıkan işlemciler arasında Xeon X5460 bulunmuyor. Onlarca kişi uyumlu demişti ama listede görmeyince korktum. Siparişi iptal mi edeyim?

Modlu BIOS ile kullananlar var. Zaten sitesinde gözükmeyebilir. Bu işlerle uğraşan arkadaşlar yardımcı olacaktır. @Yiğitt35 hocam bu işlerle uğraşıyor diye biliyorum. Yardımcı olabilir.

Modlu BIOS ile kullananlar var. Zaten sitesinde gözükmeyebilir. Bu işlerle uğraşan arkadaşlar yardımcı olacaktır. @Yiğitt35 hocam bu işlerle uğraşıyor diye biliyorum. Yardımcı olabilir.
Teşekkür ederim yorumunuz için. @Yiğitt35 Hocam bana yardımcı olabilir misiniz ?

Bu ürünü aldım. AliExpress hakkında çok kötü yorumlar gördüm. Özellikle işlemci almak konusunda. Sizce bu satıcıdan, AliExpress'den vermem hata mıydı ? Dün sipariş ettim. Sizce iptal edeyim mi ? 200 TL'ye sahibinden de filan gördüm ama burası bir sürü kişiye sattığı için sıkıntı olmayacağını düşündüm.

Açıkçası bu tür ürünler almadım. Alanlar oluyor. Sizdeki anakartlarla Xeon kullananları ise çok gördüm.

Hocam listede çıkmaz çünkü Xeon normalde 771 soket sunucu işlemcisidir. Bu siteden bakarsan desteği vardır, buradan anakartının modelini bul ve indir, BİOS'a girip bunu yükleyeceksin ve anakart tamamdır.
Site:BIOS microcode Xeon | tanieprocesory.pl
Ekleme:Xeon E5440 kullanıyorum ben de, bir sorun olursa etiketlersin.

BIOS güncelleme işlemini mutlaka eski işlemci varken yapın. Daha sonra Xeon işlemciyi takın.

@Yener K.
Hocam konuyla alakası yok ama bir soru sormak istedim size. Benim şu anki sistemim:
Kingston 6 GB DDR3 1333 MHz.
ASUS GT 1030 2 GB.
Intel Core 2 Quad Q8300 (95 W)
FOEM 350W.
Bunlar var bende şu an. Elimde ki PSU ile oyun oynayınca bir sorun çıkarmıyordu. Sistemimi yükseltiyorum ama şu an. 6 GB RAM'i 12 yapacağım. (siparişi verildi.) İşlemcimi dediğim gibi Xeon X5460 yapacağım. Eski işlemcim 95 harcarken bu 120 harcıyor. Bir de üstüne RAM ekledim. PSU'nun yetmeme ihtimali var mı? PSU hesaplama sitelerine daha önce girdim ama çok karışıktı hiçbir şey yapmadım. Yardımcı olma şansınız var mıdır?

Hocam listede çıkmaz çünkü Xeon normalde 771 soket sunucu işlemcisidir. Bu siteden bakarsan desteği vardır, buradan anakartının modelini bul ve indir, BIOS'a girip bunu yükleyeceksin ve anakart tamamdır.
Site:BIOS microcode Xeon | tanieprocesory.pl
Ekleme: Xeon E5440 kullanıyorum ben de, bir sorun olursa etiketlersin.

Tamamdır hocam, benim BIOS'um çok eski. İşlemci için BIOS Update falan mı yapacağım? Bu işleri hiç bilmiyorum. Bana stickeri yapıştırmış bir şekilde gelecek. Geldikten sonra bu siteye girip bu dosyayı mı indireceğim? Daha sonra ne yapmam gerekiyor?

BIOS güncelleme işlemini mutlaka eski işlemci varken yapın. Daha sonra Xeon işlemciyi takın.

Çok önemli bir bilgi oldu benim için, sağ olun hocam. Bende Xeon'da hata verecek diye korkuyordum.

G41 ile 8 GB üstü DDR3 desteği görmedim. Zaten sizinki için de 8 GB olarak gözüküyor. RAM`ler çok az güç tüketir. İşlemci ise dediğiniz gibi biraz fazla güç tüketiyor. 12V kanalından verdiği akım veya güç nedir?

@Yener K.
Hocam konuyla alakası yok ama bir soru sormak istedim size. Benim şu anki sistemim:

Kingston 6 GB DDR3 1333 MHz.
ASUS GT 1030 2 GB.
Intel Core 2 Quad Q8300 (95 W)
FOEM 350W.

Bunlar var bende şu an. Elimde ki PSU ile oyun oynayınca bir sorun çıkarmıyordu. Sistemimi yükseltiyorum ama şu an. 6 GB RAM'i 12 yapacağım. (siparişi verildi.) İşlemcimi dediğim gibi Xeon X5460 yapacağım. Eski işlemcim 95 harcarken bu 120 harcıyor. Bir de üstüne RAM ekledim. PSU'nun yetmeme ihtimali var mı? PSU hesaplama sitelerine daha önce girdim ama çok karışıktı hiçbir şey yapmadım. Yardımcı olma şansınız var mıdır?

Tamamdır hocam, benim BIOS'um çok eski. İşlemci için BIOS Update falan mı yapacağım? Bu işleri hiç bilmiyorum. Bana stickeri yapıştırmış bir şekilde gelecek. Geldikten sonra bu siteye girip bu dosyayı mı indireceğim? Daha sonra ne yapmam gerekiyor?

Siteden dosyayı indir. Bir flaşa at veya HDD'de kalabilir. BIOS Update kısmına girip Update yapmak istediğinde senden dosyayı seçmeni isteyecek. Dosyayı seçiyorsun ve ortalama 25-30 saniye sonra işlem bitiyor, PC yeniden başlıyor ve Xeon işlemcinizi takabilirsiniz.
Not: Xeon işlemcileri umarım stok soğutucu ile soğutmaya çalışmazsınız zira yetersiz kalabiliyor.

@Yener K. Hocam 12V kanalı ne oluyor ? Kaç akım olduğuna nasıl bakabilirim ?
Siteden dosyayı indir. Bir flaşa at veya HDD'de kalabilir. BIOS Update kısmına girip Update yapmak istediğinde senden dosyayı seçmeni isteyecek. Dosyayı seçiyorsun ve ortalama 25-30 saniye sonra işlem bitiyor, PC yeniden başlıyor ve Xeon işlemcinizi takabilirsiniz.
Not: Xeon işlemcileri umarım stok soğutucu ile soğutmaya çalışmazsınız zira yetersiz kalabiliyor.
Overclock yapmayı düşünmüyorum. Yüksek sıcaklıklara mı çıkabilir ? https://productimages.hepsiburada.net/s/27/375/10180820893746.jpg için Google Görsel Sonuçları Bu işlemci soğutucusunu kullanıyorum. Sıkıntı çıkar mı ?

Geri
Yukarı