Gigabyte GA-G41MT-ES2L anakartı Xeon X5460 ile uyumlu mudur?

Tamam hocam, çok teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı. Herkes stok soğutucu kullanma demişte. Benim soğutucum (Yukarıda gösterdim) Stok soğutucu mu? Yoksa işlemci soğutucusu mu? Aralarında ki farklar nedir? Az ısınması için ne yapmam gerek. Elimde Vatan'dan aldığım 50 TL'lik bir termal macun bulunuyor.

Ben onun sarı fanlı olanını kullandım Q9400 ile, yükte 70 dereceye anca geliyordu sıcaklıklar. Stok soğutucudan iyidir ama 120W TDP'li Xeon işlemciyi soğutabilir mi emin değilim.

@Yiğitt35 Peki sıcaklığı azaltmak için ne alabilirim ? Soğutucu önerisi verir misiniz ? Veya başka yöntem var mı azaltmak için.
@Yiğitt35 Hocam uygun stok soğutuculara baktım. 200 TL'ye düzgün varmış dediler. İade etme şansım var hala. Edip E5450 almalı mıyım ?

Son düzenleme:
@Yiğitt35 Hocam uygun stok soğutuculara baktım. 200 TL'ye düzgün varmış dediler. İade etme şansım var hala. Edip E5450 alınır mı?

E5450 alsanız bile Xeon işlemciler sıcak çalışırlar, tabii X5460 kadar olmasa da. 200TL'yi işlemci için mi soğutucu için mi ayırdınız?

@Yiğitt35 Hayır, maalesef. İlk tercihim Güç kaynağı almak olucak. Çünkü yeni donanımlarla birlikte 350 W bana yetmez gibi. 2. Olarak İşlemci fani alacağım. Bütçe 100 TL Maximum. Ne önerisiniz ?

SilverStone KR03 Intel & AMD Uyumlu, 9cm Mavi Led Fanlı, Kule Tipi İşlemci Soğutucu (SST-KR03) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik fiyatı cidden çok iyi, ben 112TL'ye almıştım :) Şu an onu kullanıyorum zaten, fanı da sesli çalışmıyor. Q9550'yi 65 - 70 derece bandında tutuyor tam yükte.
775 Pine olur mu hocam ?
775 Pine olur mu hocam ?
Tamamdır hocam alıcağım bunu.
SilverStone KR03 Intel & AMD Uyumlu, 9cm Mavi Led Fanlı, Kule Tipi İşlemci Soğutucu (SST-KR03) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik fiyatı cidden çok iyi, ben 112TL'ye almıştım :) Şu an onu kullanıyorum zaten, fanı da sesli çalışmıyor. Q9550'yi 65 - 70 derece bandında tutuyor tam yükte.
Hocam sürekli Snowman M200 soğutucuyu görüyorum. Sizce iş görür mü o ? Değerlerden anlamıyorum. Alınır mı sizce ?

Son düzenleme:
Benim dediğimi alın hocam.
Hocam ileride sorun çıkmaması için soruyorum. İşlemcim geldiği zaman eski işlemcimle bios dosyasını indireceğim. (Konunun ilk yorumlarında yazılan siteden indireceğim.) İndirdikten sonra dosyayı bir flash belleğe atıcağım. Sonra Flash üzerinden Biosu güncelleyeceğim. Bilgisayar yeniden başlatıldığında kapatıp yeni işlemciyi takacağım. Başka yapmam gereken bir şey olucak mı hocam ? Adımları doğru yazdım mı ?

Geri
Yukarı