Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6G 6GB GDDR6 Fan problemi

WHYACHI

Centipat
Ekran kartı fanları dönmeye başladığında, masamı titretecek derecede anlık bir ses ve titreşim yaratıyor ama daha sonra problemsiz çalışıyor. Afterburner ile kontrol ettim. Fanlar çalışırken bu olay gerçekleşiyor. Bu bir problem midir?

Ekran kartı fanları dönmeye başladığında, masamı titretecek derecede anlık bir ses ve titreşim yaratıyor ama daha sonra problemsiz çalışıyor. Afterburner ile kontrol ettim. Fanlar çalışırken bu olay gerçekleşiyor. Bu bir problem midir?
Burdan tespit koymak zor tabi ama fanların yağı bitmiş olabilir kaç senedir kullanıyorsunuz?

Burdan tespit koymak zor tabi ama fanların yağı bitmiş olabilir kaç senedir kullanıyorsunuz?
Kaç sene mi ? :D 2060 daha yeni çıktı sayılır.

PSU model ve sisteminizi belirtir misiniz? Pek doğru olmayabilir ama güçten kaynaklanıyor olabilir.

Bende de aynı kart mevcut ve dediğiniz gibi PC her açıldığında ve afterburner’ı kapatıp açtığımda hız ve ses anlık artıyor fakat 1 saniye ve şiddetsiz biçimde oluyor.

Arkadaşlar aynısı bende de oluyordu. Maalesef, Gigabyte'ın Windforce serisindeki ekran kartı fanlarinda zırıltı sesleri var. İncehesap'tan almıştım ben de, sonradan WF serisi yerine sadece OC 6G'li Gigabyte ile değişince sorun ortadan kalkti. Siz siz olun WF serisinden uzak durun

Apex oynuyorum zır zır zır zır sürekli.
Kaç sene mi ? :D 2060 daha yeni çıktı sayılır.

PSU model ve sisteminizi belirtir misiniz? Pek doğru olmayabilir ama güçten kaynaklanıyor olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi bir ses.

Son düzenleme:
Apex oynuyorum zır zır zır zır sürekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi bir ses.
Coil Whine sesi dedikleri bu galiba. Garantisi bitmediyse servise vermeye ne dersiniz ? Sorunu belirtin ve rahatsızlık duyduğunuzu söyleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı