Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6G 6GB GDDR6 Fan problemi

WHYACHI

Centipat
Ekran kartı fanları dönmeye başladığında, masamı titretecek derecede anlık bir ses ve titreşim yaratıyor ama daha sonra problemsiz çalışıyor. Afterburner ile kontrol ettim. Fanlar çalışırken bu olay gerçekleşiyor. Bu bir problem midir?

Hocam, bu modeli kullanıyorum ben. WF olmayan yani o dediğiniz sesler bu versiyonda yok.

Gigabyte GV-N2060OC-6GD GeForce RTX 2060 OC 6G 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming Ekran Kartı - incehesap.com

Bu versiyonda WF olan. Bunda ciddi ses sıkıntıları var. Hatta bu WF versiyonunu İncehesap Webtekno hazır sistemlerinde kullanıyordu (Battle Gold) Sonradan sorun olduklarını kendileri de kabul ettikten sonra yukarıdaki attığım WF olmayan seri ile değiştirdiler.

Hocam, bu modeli kullanıyorum ben. WF olmayan yani o dediğiniz sesler bu versiyonda yok.

Gigabyte GV-N2060OC-6GD GeForce RTX 2060 OC 6G 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming Ekran Kartı - incehesap.com

Bu versiyonda WF olan. Bunda ciddi ses sıkıntıları var. Hatta bu WF versiyonunu İncehesap Webtekno hazır sistemlerinde kullanıyordu (Battle Gold) Sonradan sorun olduklarını kendileri de kabul ettikten sonra yukarıdaki attığım WF olmayan seri ile değiştirdiler.

Bende ince hesaptan aldım. Değiştirirlermi ?

Bende ince hesaptan aldım. Değiştirirlermi ?

Sorunu söylerseniz değiştirirler.
Güncel:

İnanılmaz! 1 ay oluyor ekran kartını kullanalı, Windforce'da yaşadığım sesi, WF olmayanda da yaşadım. Ama sadece fanlar ilk dönmeye başlayınca bir saniyelik ses çıkıyor o kadar. O da bugün oldu arkadaşlar, inanılmaz yahu! Gerçekten çok ilginç. 1 ay boyunca olmayan ses, bugün başıma geldi. Dediğim gibi sadece fan dönmeye başlayınca oluyor ama 1 aydır olmayan ses nasıl bugün oluyor? Oda inanılmaz gerçekten.

Windforce'da ise, sürekli fan dönünce oluyordu ama. Fakat bunda olmayacağı ne malum diye de insan düşünüyor.

Sonuç olarak, Gigabyte modeli ekran kartı almayın, aldırmayın dostlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı