Elektronik Gigabyte GeForce RTX 4060 eagle 10.499 TL

Fiyat güzel kaçırma.
Fakat ben olsam o fiyata 3060 Ti alırdım.
Nereden baksan %10-15 daha performanslı bir kart.

3060 Ti ile DLSS 3.0, DLSS kare oluşturma, daha kötü güç tüketimi, daha kötü RT performansı, daha kötü CUDA-tensor- yapay zeka çekirdekleri, yeni yayın Codec'den mahsum kalınır. 4060 daha mantıklı.

3060 Ti ile DLSS 3.0, DLSS kare oluşturma, daha kötü güç tüketimi, daha kötü RT performansı, daha kötü CUDA-tensor- yapay zeka çekirdekleri, yeni yayın Codec'den mahsum kalınır. 4060 daha mantıklı.

Doğrudur. Ben bir ekran kartını yıllarca kullanmam.
Bu fiyat bandını alıyorsam 3060TI alır 2-3 sene sonra başka ekran kartı alırım.
Ki bu süre zarfında oynanacak oyunlar için gerek kas gücü, gerek işlevsel olarak şu an 3060TI'in daha iyi olması benim avantajıma.
Bu arada DLSS 3.5'in bütün RTX ekran kartlarına geleceği söyleniyor NVIDIA tarafından.

Doğrudur. Ben bir ekran kartını yıllarca kullanmam.
Bu fiyat bandını alıyorsam 3060 Ti alır 2-3 sene sonra başka ekran kartı alırım.
Ki bu süre zarfında oynanacak oyunlar için gerek kas gücü, gerek işlevsel olarak şu an 3060 Ti'in daha iyi olması benim avantajıma.
Bu arada DLSS 3.5'in bütün RTX ekran kartlarına geleceği söyleniyor NVIDIA tarafından.

Evet, DLSS 3.5 geldi. Fakat DLSS 3.5, RTX40 ile daha iyi çalışıyor. DLSS 3.5, RT performansını iyileştirmeyle alakalı. Yani, RTX30 kullanıyorsanız, evet DLSS 3.5 olur ama DLSS 3.0 olmaz. DLSS 3.0 ise hem DLSS kare oluşturma hem de daha iyi görüntü veren DLSS sürümü.

Kısacası, RTX30 ile DLSS 3.5 açarsanız, daha iyi RT performansı VS. olur. Yoksa DLSS 2.0 ile aynı.

Sıfır 3060 Ti o fiyatı hak etmiyor. Sonra değiştirmek için eski ekran kartını almaya gerek yok. Kas gücü farkı olsa da 4060 ile DLSS 3.0 ve DLSS kare oluşturmayla devasa fark olur 3060 Ti'ye göre.

Geri
Yukarı