Elektronik Gigabyte GeForce RTX 4060 eagle 10.499 TL

Bu söyleminize dair kanıtınız varsa atar mısınız? Yoksa tamamen salladınız mı?

Gigabyte eagle kullanıcısıyım, gayet de serin çalışıyor kart. Tek eksi yanı sesli çalışması.

Windforce ile karıştırıyor olabilirler. Bu kartlar, düşük TDP. Üflemeyle de soğutulabilir mecazi anlam tabii, soğutmak zor değil 4060 için.

Bu söyleminize dair kanıtınız varsa atar mısınız? Yoksa tamamen salladınız mı?

Gigabyte Eagle kullanıcısıyım, gayet de serin çalışıyor kart. Tek eksi yanı sesli çalışması.
Her Eagle modeli aynı olmuyor, bu algıyı da anlamak lazım.

4070 Ti Eagle oc modelini kullanıyorum, kart çok iyi, çok memnunum.

1699089208660.png

Kaynak: NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Specs

Ancak aynı kartın 2. revizyonu daha kısa ve daha ince, soğutma bloğu daha küçük.

Muhtemeldir ki soğutma performansı daha kötü.

Kartlarda soğutma tarafında önemli olan soğutma bloğunun ve fanların büyüklüğü, adedi, kalitesi.

Ayrıntılı incelemelere bakmadan soğutma performanslarını ayırt etmek güç ancak kart boyutları ( uzunluk, kalınlık ) bence bu konuda önemli bir fikir verebilir.

1699089708073.png

Kaynak: NVIDIA GeForce RTX 4060 Specs

4060 için Gigabyte modellerine baktığımız zaman boyut açısından;

Aorus > Aero = Gaming = Eagle > Windforce şeklinde bir sıralama mevcut.

Boyutları eşit kartlar arasında sadece boost clock tarafında fark olduğu görülüyor.

Bunun anlamı muhtemelen bu kartların soğutma performansı çok benzer olacaktır.

Sadece malzeme kalitesi farklılıkları nedeniyle belki fan sesinde fark olabilir.

Almayı düşünülen kartı, diğer kartlarla, boyutları açısından karşılaştırarak "GENEL" bir fikir edinilebilir.

Trol yorumdu inşallah yoksa sıkıntı büyük...

Hayır.
4060 mı 3060 Ti mi derseler ben hâla 3060 Ti derim.
Yeni ürün sevdanız beni öldürüyor gerçekten.
iPhone 14 Pro mu 15 mi diye konu vardı geçen.
14 Pro dans eder 15 ile.
Bu konu da ona benzer bir şey.
Ben hâla aynı fikirdeyim.
4060 kullanmamış olsak inanacağız.
Hiçbir şey bilmiyorsanız inceleme, karşılaştırma videoları izleyin.
Ben her iki kartı da kullandım. 3060TI daha iyi.
Bu 3060TI'nin iyi olduğu anlamına gelmiyor 4060'ın kötü bir kart olduğu anlamına geliyor.
Yoksa şu anda kart alacak olsam 4070'ten aşağı almam.

Son düzenleme:
Hayır.
4060 mı 3060 Ti mi derseler ben hâla 3060 Ti derim.
Yeni ürün sevdanız beni öldürüyor gerçekten.
iPhone 14 Pro mu 15 mi diye konu vardı geçen.
14 Pro dans eder 15 ile.
Bu konu da ona benzer bir şey.
Ben hâla aynı fikirdeyim.
4060 kullanmamış olsak inanacağız.
Telefon örneği vermekten vazgeçin şu konulara, sırf saf güç için neden 3 yıllık kart alasın?

Yeni teknolojiler işe yaramıyor veya yarayan oyunların sayısı çok mu az şuan? İleride yarayacak, bu teknolojileri kullanacan oyunlar artacak, o zaman n'apacağız?

Telefon örneği vermekten vazgeçin şu konulara, sırf saf güç için neden 3 yıllık kart alasın?

Yeni teknolojiler işe yaramıyor veya yarayan oyunların sayısı çok mu az şuan? İleride yarayacak, bu teknolojileri kullanacan oyunlar artacak, o zaman n'apacağız?

İleride yarayacak bir teknolojiyi şimdi neden satın alayım? İleride alırım.
Bende bunu anlamıyorum.
Bu bir sistem değil ki komple değiştirecek olayım da ileriyi düşünerek alayım.
Ekran kartı bu.
2-3 sene sonra zaten yenisi çıkacak. İlerisi dediğiniz zamanda da yeni bir kart çıkmış olacak yani.
4060 alınacak bir kart değil.

Sıfır 3060 Ti o fiyatı hak etmiyor. Sonra değiştirmek için eski ekran kartını almaya gerek yok. Kas gücü farkı olsa da 4060 ile DLSS 3.0 ve DLSS kare oluşturmayla devasa fark olur 3060 Ti'ye göre.

Bence her ikisi de fiyatını hak etmiyor hocam.
Ben 3060TI iyi demedim. Sadece ikisi arasında kalacak olsam 3060TI alırım 4060 almam dedim.
Bu 3060TI'dan değil 4060'ın alınmazlığından kaynaklanıyor.
Ya da gider temiz bir 2.el 4060TI alırım

Son düzenleme:
İleride yarayacak bir teknolojiyi şimdi neden satın alayım? İleride alırım.
Bende bunu anlamıyorum.
Bu bir sistem değil ki komple değiştirecek olayım da ileriyi düşünerek alayım.
Ekran kartı bu.
2-3 sene sonra zaten yenisi çıkacak. İlerisi dediğiniz zamanda da yeni bir kart çıkmış olacak yani.
4060 alınacak bir kart değil.

Kardeşim her konuda bilgi sahibi olamayız bende bilmiyorum her şeyi bilemeyiz o yüzden sanada tavsiye ederim. Cep telefonu ile karşılaştırman çok yanlış güzellikle yazıyorum senin yorumunu okuyup 3060 alan arkadaş 2 ay sonra biz DLSS gibi üstün yeni bir yapay zeka teknolojisi geliştirdik bundan da RTX 4000 serisi CUDA çekirdeğe sahip modellerimiz yararlanacak dediğin de NVIDIA senin yorumuna RTX 3000 serisi alan arkadaş RTX 3000 aldım diye pişman olacaktır ayrıca oyuna göre ekran kartı alınmaz. Yapay zeka çok hızlı ilerliyor ve NVIDIA büyük bir yatırım yaptı yakında göreceklerimiz çok şaşırtacak hepimizi üç ay sonra RTX 5000 serisi çıksa 4000 aldığına da pişman olabilirsin çünkü o hızda o şekilde gelişiyor yapay zeka ve teknoloji o yüzden alabildiğinin en yenisini alman geleceğe dönük yatırım olur yakında FPS vs değerler hepsi komik rakamlar olacak DLSS gibi teknolojiler sayesinde şu an da yenileri de çok yakında çıkacak o yüzden önerdiğimiz 3 - 5 FPS olmadan yeni modeller oluyor umarım kırmadan seni anlatabilmişimdir.

Kardeşim her konuda bilgi sahibi olamayız bende bilmiyorum her şeyi bilemeyiz o yüzden sanada tavsiye ederim. Cep telefonu ile karşılaştırman çok yanlış güzellikle yazıyorum senin yorumunu okuyup 3060 alan arkadaş 2 ay sonra biz DLSS gibi üstün yeni bir yapay zeka teknolojisi geliştirdik bundan da RTX 4000 serisi CUDA çekirdeğe sahip modellerimiz yararlanacak dediğin de NVIDIA senin yorumuna RTX 3000 serisi alan arkadaş RTX 3000 aldım diye pişman olacaktır ayrıca oyuna göre ekran kartı alınmaz. Yapay zeka çok hızlı ilerliyor ve NVIDIA büyük bir yatırım yaptı yakında göreceklerimiz çok şaşırtacak hepimizi üç ay sonra RTX 5000 serisi çıksa 4000 aldığına da pişman olabilirsin çünkü o hızda o şekilde gelişiyor yapay zeka ve teknoloji o yüzden alabildiğinin en yenisini alman geleceğe dönük yatırım olur yakında FPS vs değerler hepsi komik rakamlar olacak DLSS gibi teknolojiler sayesinde şu an da yenileri de çok yakında çıkacak o yüzden önerdiğimiz 3 - 5 FPS olmadan yeni modeller oluyor umarım kırmadan seni anlatabilmişimdir.

Anlıyorum elbette lakin bu dediğiniz muhtemelen 5000 serisi kartlarda olacaktır.
Yani her yeni seri yeni teknoloji demek.
4000 serisinin daha fazla yapay zeka ile geliştirilebileceğini düşünmüyorum. Yeteri kadar gelişti zaten.
Yeni teknolojiyi yeni ürün satmak adına 5000 serisine uyarlayacaklardır. Ya da bambaşka bir seri çıkaracaklardır. Bunlar satış stratejisi ne yazık ki.

Evet, DLSS 3.5 geldi. Fakat DLSS 3.5, RTX40 ile daha iyi çalışıyor. DLSS 3.5, RT performansını iyileştirmeyle alakalı. Yani, RTX30 kullanıyorsanız, evet DLSS 3.5 olur ama DLSS 3.0 olmaz. DLSS 3.0 ise hem DLSS kare oluşturma hem de daha iyi görüntü veren DLSS sürümü.

Kısacası, RTX30 ile DLSS 3.5 açarsanız, daha iyi RT performansı VS. olur. Yoksa DLSS 2.0 ile aynı.

Sıfır 3060 Ti o fiyatı hak etmiyor. Sonra değiştirmek için eski ekran kartını almaya gerek yok. Kas gücü farkı olsa da 4060 ile DLSS 3.0 ve DLSS kare oluşturmayla devasa fark olur 3060 Ti'ye göre.

4060 evet daha mantıklı olur 4070 Ti kullanıcısıyım Alan Wake 100 FPS 4K da fg sayesinde yağ gibi akıyor 3070'den gectim 3070 fg eksikligini çok hissettirmeye basladıgı için. Ama söyle bir yanlısı duzelteyim.
Son açıklamasına göre NVIDIA'nın DLSS 3 içinde bulunan super örnekleme butun kartlarda var RTX.
Sadece DLSS 3'ün içinde bulunan fg teknolejisi 4000 serisinde var.
Fg sadece.

Eagle modeline gelecek olabilirsek 115W'lık bir kart ne kadar ısınabilir 3 fanlı bir modelle fiyatı sana uygunsa hiç düşünme al.
4070 Ti Gainward kullanıyorum 3 fanlı ona da cok ısınabilir dediler kartın 4K RTX fulken 64'ü gectiğini görmedim.

Dosya Ekleri

• 641.jpeg
    641.jpeg
    35,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı