Gigabyte GTX 1660 Super çok ısınıyor

timucinc01

Hectopat
Ekran kartım yoğun yük altında 78 dereceye kadar çıktı. Bunun ekran kartı ile ilgisi var mıdır? Kasa modelim Cooler Master MB511. kasa çalışma masalarında bulunan sadece kasalı bilgisayarlar için ayrılan bir bölümde bulunmakta. (Masa alana kadar buraya koymak zorundayım.) The Witcher 3 oynarken GPU kullanımı %100, sıcaklık oyun açıldığı andan itibaren 72 derecenin altına inmiyor. Maksimum 78 gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcı ayarlı fanları açmayı dene. Msi afterburner'den dan ayarlarını yapıyorum ben. Bu şekilde 70'i geçmiyor

Kasanızın yeri kötü. 78 derece normal bir değer. Endişe etmenize gerek yok. Eğer ekran kartı fanları düşük devirde dönüyorsa hızını artırın. Sıcaklık 85-90 dereceye çıkmadıkça sorun olmaz.

O modelden bende kullandım 78 79 dereceleri görüyordum Aerocool ore saturn mesh kasamda bu modelde şöyle bir sorun var tek bakır ısı borusu var GPU'ya temas eden sitesindede var resmi zayıf soğutması bence bundan kaynaklanıyor. 3 fanlı modelde 3 bakır borusu temas ettiği için çok serin çalışıyor mesela.
2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı